4 tys. zł na rękę? Dla mnie to nic... Roksana

Mój chłopak zarabia o wiele więcej i stąd mój kompleks.
4 tys. zł na rękę? Dla mnie to nic... Roksana
fot. Unsplash
07.02.2018

Od jakiegoś czasu mieszkam w Warszawie wraz z chłopakiem, dzieli nas różnica wieku 6 lat. Aktualnie robię studia inżynierskie, a on jest już kilka lat po studiach. Nasz związek rozpoczął się rok temu, było bardzo romantycznie, ja przez większy przypływ gotówki nie pracowałam, on pracuje większość czasu zdalnie, więc udawało nam się prawie trzy miesiące przesiedzieć na wakacjach.

Wydaliśmy monstrualne sumy, gdzie większość pieniędzy pochodziła z mojej kieszeni. Ujmę to tak, że w tym czasie wydaliśmy równowartość połowy małego mieszkania w Warszawie (ale to nie o to chodzi). Szybko zamieszkaliśmy ze sobą i po jakimś czasie zaczęły mi przeszkadzać niektóre kwestie, a dokładniej finanse... Zarabiam niewiele, bo 4000 zł netto. I tu zaczyna się mój problem.

fot. Unsplash

Mój partner zarabia ponad 12 000 zł miesięcznie i jest to dla mnie strasznie upokarzające. Bardzo ciężko jest żyć mi codziennym przekonaniem, że jestem gorsza o jakieś 30%. Wiem, że mam 23 lata, a on 29, no ale jest to dla mnie trudne. Zawsze byłam tą ambitniejsza, tą najzaradniejszą itd. Teraz czuję się jakbym była po prostu głupia, bo nie potrafię zarabiać tyle ile on. Wiem, że on jest informatykiem, dorabia jeszcze jako DJ i są to dobre zawody, ja jestem tylko managerem w biurze nieruchomości i to jeszcze bez studiów... niesmak jednak pozostaje.

Ostatnio zastanawiałam się nawet czy nie zakończyć tego związku bym wiecznie nie czuła się niekomfortowo… Poradźcie mi czy mam rację, czy też przesadzam, bo już sama nie wiem co mam myśleć.

Roksana

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 4.78 / 5
Karolina (Ocena: 5) 10.02.2018 02:57
Jesteście razem, parą. Budujecie (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo po to są ludzie razem) razem swoje wspólne życie, budżet. Każdy dokłada do budżetu "swoją cegiełkę" i nie ma znaczenia ile to jest. Ja sama zarabiam mniej niż mój narzeczony, ale on zawsze podkreśla, że pieniądze są NASZE, nie wypomina mi też, że mam mniejszą pensję. TO NIE WSTYD ZARABIAĆ MNIEJ NIŻ INNI. WSTYDEM JEST KRAŚĆ
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2018 14:35
Teraz byle dozorca jest managerem :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2018 00:27
Na roksa zarobisz więcej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2018 23:32
Informatyk, który dorabia jako DJ, hahahah, no normalnie leżę i kwiczę ze śmiechu...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2018 23:11
chciałabym te 4000
odpowiedz

Polecane dla Ciebie