Nie umiem się przyzwyczaić do WULGARNEGO nazwiska. A., 21 l.

Jestem codziennie obrażana i wyśmiewana.
Nie umiem się przyzwyczaić do WULGARNEGO nazwiska. A., 21 l.
fot. Unsplash
26.01.2018

Lubię swoje imię. Uważam, że brzmi całkiem ładnie. Można je przerobić i za granicą każdy zrozumie. Nie podam go, bo wtedy łatwo mnie będzie namierzyć. Chcę za to zdradzić moje nazwisko, bo jego dotyczy problem. Nazywam się Ruchalska. I to jest moment na to, żeby się pośmiać.

Już wszyscy do siebie doszli? No więc, od razu wiadomo, o co chodzi. Bardzo się wstydzę z tego powodu i wydaje mi się, że mam powód. Od zawsze byłam wyśmiewana i zwyczajnie obrażana. „Choć się ruchać” słyszałam już chyba jako 7-latka. Jak tylko szkoła się zaczęła.

Ogólnie mam z tym ogromny problem. Uważam, że z winy nazwiska nie mam tak naprawdę przyjaciół, a o chłopaku to nawet nie marzę.

 

obraźliwe nazwisko

fot. Unsplash

Myślę, że powody są dwa:

1 To jest obraźliwe nazwisko, z którego wszyscy się śmieją. Niektórzy ludzie mnie skreślają na samym początku znajomości, jak tylko się przedstawię. Kto by chciał się zadawać z taką Ruchalską. Wstyd przecież.

2 Z powodu tego wyśmiewania i niechęci po prostu się w sobie zamknęłam. Odruchowo odrzucam ludzi, bo obawiam się zranienia. Dostaję gęsiej skórki na samą myśl, że mam wypowiedzieć głośno nazwisko.

Wydaje mi się, że w takich warunkach trudno być normalną, radosną i towarzyską dziewczyną…

obraźliwe nazwisko

fot. Unsplash

Nawet sobie nie wyobrażacie, jak okropne wyzwiska padają pod moim nazwiskiem. Głupie teksty towarzyszą mi każdego dnia. Ostatnio usłyszałam od chłopaka, który nawet mnie dobrze nie zna: „Ruchasz się, czy trzeba z tobą chodzić?”. Wszyscy kojarzą mnie z seksem, a ja jestem grzeczną dziewczyną. Na pewno nie wulgarną.

Powiecie pewnie, że co to za filozofia zmienić, skoro mam problem. To nie jest takie proste, skoro wszyscy członkowie rodziny tak się nazywają i nikt z nich nie wpadł na taki pomysł. Rozmawiałam, namawiałam i nic. Oni się przyzwyczaili i jakoś żyją. Łatwiej im mówić, bo nie są już młodzi, a ich znajomi się przyzwyczaili.

Mam tego dosyć…

A.

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 19.07.2020 10:18
Chodź, nie choć... Boże...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2018 11:07
Nazwisko można zmienić, jeśli jest obraźliwe lub jako takie poczytywane. Każda pełnoletnia osoba ma do tego prawo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2018 23:56
Możesz zmienić tylko ty, to nie musi byc cala rodzina. Wybierz panienskie matki i po problemie. Po co sobie niszczyc zycie, bo twoi rodzice sie przyzwyczailib masz obrazliwe nazwisko zmienia ci od ręki.
odpowiedz
Było (Ocena: 3) 26.01.2018 18:46
To już było, serio nie macie nowych tematów?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2018 00:26
To jest rodowe nazwisko twojego ojca, czy matki ? Jeśli ojca, to ja bym wzięła rodowe nazwisko swojej matki, poszła bym do urzędu i wymieniła na takie. Swoją drogą nie wierzę za bardzo w ten artykuł, bo nie wierzę że są na świecie tak pop..doleni ludzie jak twoi rodzice, że dali ci tak na nazwisko wiedząc jakie okropne czasy mamy i że ludzie będą ci dokuczać z tego powodu. Twoja matka albo była pijana albo nienormalna jeśli brała ślub i zgodziła się przejąć nazwisko męża, jeśli jest ono obraźliwe i wulgarne. Twój ojciec nawet powinien się go pozbyć, biorąc nazwisko swojej żony czyli twojej matki. Wtedy nie miałabyś teraz takich problemów.... Współczuję ci i wiem jak się czujesz, bo ja nie wyobrażam sobie mieć tak na nazwisko. Zastanów się nad panieńskim nazwiskiem swojej matki, napewno urząd się zgodzi jak przedstawisz im powody zmieniania nazwiska.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie