Współczuję mojej koleżance imienia. Co za wstyd... Ewelina

Nie mogłam powstrzymać śmiechu, kiedy się przedstawiła.
Współczuję mojej koleżance imienia. Co za wstyd... Ewelina
fot. Unsplash
06.01.2018

Zapisałam się ostatnio na zajęcia do domu kultury i tam poznałam pewną dziewczynę. Myślałam, że takie rzeczy się nie zdarzają, bo nikt nie jest aż tak głupi. Ona mi się przedstawia - a ja nie wiem co mam zrobić. Mało brakowało, a ryknęłabym śmiechem. Nie mogłam się powstrzymać, bo dziewczyna ze średniej wielkości mieściny, która ma na imię Ashley, to jest jakaś kpina.

Jej rodzicom pozostaje pogratulować fantazji, bo nie wiem jak bardziej można ośmieszyć dziecko. Najpierw sobie pomyślałam, że ona żartuje. Może taki pseudonim artystyczny. A ona, że nie. Naprawdę ma takie imię w dokumentach. Wtedy już mi się nie chciało śmiać, bo zaczęłam jej normalnie współczuć. Ile upokorzeń ją czeka w życiu?

śmieszne imię

fot. Unsplash

Nie wyobrażam sobie funkcjonowania z takim piętnem. Wokół Agnieszki, Moniki, Pauliny, a tu czarna owca - Ashley. Dlaczego, po co, do czego to pasuje? Nikt się nad tym nie zastanowił widocznie. Nazwisko ma takie pospolite, że jej dane osobowe brzmią jak jakiejś postaci z kabaretu. Ashley Paździoch. Nazwisko zmyśliłam, ale to mniej więcej taki sam poziom.

Nawet nie wiem jak mam się do niej zwracać, a chyba będę musiała. Jesteśmy razem w grupie i czasem trzeba współpracować. „Aszli”? „Aszlej”? Może lepiej „Asz”? Poczułabym się prawie jak w Ameryce, ale serio już mnie to nie bawi. Chciałabym poznać jej rodziców, bo mam pewne podejrzenia. Tata ma pewnie wąsy i jeździ taksówką, a mama blond włosy i tipsy.

śmieszne imię

fot. Unsplash

W sumie dobrze, że kogoś takiego poznałam, bo teraz przynajmniej nie będzie mnie korcić, by własne dzieci tak światowo nazywać. Prawda jest taka, że wychodzi wiocha. Jak jej nie wstyd się przedstawiać? Współczuję jej. Każda nowa osoba w towarzystwie albo zmiana szkoły to musi być dla niej przeżycie. Chociaż nie wiem, albo udaje, albo wcale nie czuje się pokrzywdzona.

Ja bym się czuła, bo wolę być zwykłą Eweliną, niż jakąś pretensjonalną Ashley. Powinna jak najszybciej wyjechać na Zachód, bo w Polsce tylko się ośmiesza.

Ewelina

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 3.56 / 5
gość (Ocena: 1) 22.03.2018 21:05
Aż mi wstyd, że nosze takie same imię jak ty! Imię Ashley jest bardzo ładne. Tylko ty jesteś tak strasznie zacofana, że nie rozumiesz, że inność jest dobra. Nie pasujesz do domu kultury.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.01.2018 01:29
Dom kultury hmmm no nie wiem czy tam pasujesz aurorko
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.01.2018 10:52
Ale glupia jest ta autorka tekstu ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2018 15:55
Co ty pi...erdolisz dziewucho, ja mieszkam za granica i to imię jest normalne, popularne jak każde inne. Kiedy Polska wyjdzie z tego zacofania umysłowego, zastanawia mnie to bardzo ?! Tak bardzo narzekacie na kraj, na ten ciemnogród, który tu panuje,a SAMI GO STWARZACIE, m.in. śmiejąc się z inności i nie akceptując jej.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 06.01.2018 10:37
Moim zdaniem piękne imię o wiele ładniejsze niż Ewelina.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie