15-letnia mama? Znam taką i nie dam powiedzieć o niej złego słowa! Kinga

Wszyscy byli przekonani, że nie da rady. Mylili się.
15-letnia mama? Znam taką i nie dam powiedzieć o niej złego słowa! Kinga
fot. Unsplash
30.12.2017

Nie wiem, jak na to zareagujecie, ale spróbujcie pozbyć się uprzedzeń i spojrzeć na sprawę inaczej. Wiadomo co się mówi o małoletnich matkach. Patologia, nic dobrego z tego nie wyjdzie i ogólnie tragedia. Zgadzam się, że to nie jest najlepszy moment na dziecko, ale jeśli już do tego dojdzie, po co jeszcze bardziej dobijać te dziewczyny? One słyszą na swój temat tyle złego, że naprawdę można się załamać.

Ja mam okazję obserwować taką młodziutką mamę i powiem wam, że to zaprzeczenie wszystkich stereotypów. Dziewczyna urodziła w wieku 15 lat. Wpadła z chłopakiem. Nic fajnego, ale to nie powód, żeby całkowicie ją przekreślać.

Jak tak na nią patrzę, to widzę ciepłą, opiekuńczą i ambitną kobietę, która znalazła się w trudnej sytuacji. I stara się jej podołać.

nastoletnia matka

fot. Unsplash

Mówię o mojej kuzynce, której życie potoczyło się tak, a nie inaczej. Pierwsza wielka miłość, zupełny brak rozsądku i stało się. Wszyscy byli przekonani, że nie da rady. A co się okazało? Ciążę zniosła bardzo godnie, chodząc do szkoły przez prawie cały czas. Nie straciła roku. Urodziła w wakacje, teraz ma indywidualne nauczanie i bardzo się stara.

Dziecko jest kochane, czyste, zadbane i niczego mu nie brakuje. To oczywiście głównie dzięki rodzicom dziewczyny. Ale ona też przykłada do tego rękę, bo karmieniem, bawieniem, przebieraniem i spacerami zajmuje się ona. Obok jest chłopak, z którym wpadła. Wiadomo, ma ograniczone możliwości z racji wieku, ale widać, że kocha dziecko.

Żadnej tragedii nie ma. Myślę, że wszystko im się ułoży, więc bez sensu dramatyzować…

nastoletnia matka

fot. Unsplash

Rozmawiałam z nią wiele razy i chociaż na początku była załamana, to teraz wcale nie żałuje. Odnalazła się w roli matki i wcale nie spoczęła na laurach. Nikt jej do niczego nie musi zmuszać. Wychowuje, dba o dom, uczy się i nie ma czasu na głupoty. Chciałabym, żeby wszystkie mamy były tak zaangażowane i pracowite. Dla mnie to dowód na to, że nie wiek jest istotny, ale dojrzałość człowieka.

Niektóre 15-latki są znacznie doroślejsze od panienek po studiach. W bliskim otoczeniu mam taką panią po trzydziestce, która urodziła i nad niczym nie panuje. Wspominam o tym wszystkim, bo widzę jak się traktuje takie dziewczyny. Z góry się je oczernia, a czasami naprawdę nie ma ku temu podstaw.

Można być świetną, niepełnoletnią matką.

Kinga

Polecane wideo

Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.10.2018 20:10
W czasach kiedy za rozmnażanie się płaci jest naturalne, że zamiast męczyć się i uczyc nie wiadomo ile lat, dziewczęta będą wolały nogi rozkładać. Jest to zdecydowanie prostsze.
odpowiedz
gość 29 (Ocena: 5) 04.10.2018 08:30
Powiem tylko jedno.... Wielkie halo, że 15latka itp. Ogarnijcie się ludzie, bo wy sami kiedyś,albo teraz wasze córeczki w waszej nie świadomości jak wy to nazywacie puszczają się na prawo i lewo.... a to że nie zdarzyła się im wpadka to druga kwestia... To tak jak z ciąża przed ślubem.... Kto teraz zachowuje wstrzemięźliwość do ślubu, skoro seks jest "tuż za rogiem" …. Pilnujcie lepiej własnego sumienia, i czy ono jest rzeczywiście takie na jakie się kreujecie....
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.01.2018 08:17
Najważniejsze jest, że dziewczyna potrafiła poradzić sobie z nową trudną sytuacją, być dobrą matką. Nawet jeżeli popełniła błąd za wcześnie rozpoczynając współżycie, to jednak potrafiła naprawić swój błąd i podołać zadaniom macierzyństwa.W sumie mogła usunąć ciążę, albo zabić, porzucić lub oddać do adopcji noworodka. Jednak nie zrobiła tego tylko podjęła się trudów wychowania dziecka.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 30.12.2017 08:10
15 lat to duża za wcześnie na seks i dziecko, ale faktycznie niektóre młode matkilepiej się zajmują dziecmi , niż dorosłe kobiety.. tu zależy od dojrzałości i chatrakteru tej kobiety.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 30.12.2017 00:06
A ona i jej chłoptaś nie powinni siedzieć w więzieniu? Ona nie daje rady sama, to jej rodzice głownie pomagają no i ma nauczanie domowe więc nie radziła sobie ze szkołą.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie