Moją przyjaciółkę dopadła straszna choroba! Wegetarianizm... Ewelina

W ludzi, którzy przestają jeść mięso, coś złego wstępuje.
Moją przyjaciółkę dopadła straszna choroba! Wegetarianizm... Ewelina
źródło: Unsplash
27.09.2017

Nigdy nie miałam nic do wegetarian, wegan i tym podobnych ludzi. Jeśli nie chcą czegoś jeść, to spoko. Co mnie to obchodzi? Nie wydaje mi się to wbrew pozorom do końca zdrowe, ale każdy robi to, na co ma ochotę. Do czasu, kiedy moja koleżanka zmieniła dietę i zaczęła mnie terroryzować. Trudno inaczej nazwać jej ciągłe docinki pod moim adresem, uważanie się za najmądrzejszą i jej „specjalne potrzeby”.

Lubię ją, ale ewidentnie przesadza. Całe życie jadła mięso, przestała i nagle pozuje na niewiadomo kogo. Że niby taka świadoma, nie zabija zwierzątek i w ogóle. A niech sobie wyznaje ideologię, jaką chcę, ale niech nie utrudnia życia innym. Coraz gorzej się przy niej czuję i może to głupio zabrzmi, ale to mięso tak nas poróżniło…

W ludzi, którzy przestają je jeść coś naprawdę złego wstępuję. Przekonałam się o tym sama. To jak choroba.

wegetarianka

źródło: Unsplash

Za każdym razem kiedy się widzimy, ona zaczyna wydziwiać. Już nie możemy iść do zwykłej knajpki, ale musi to być lokal wegetariański lub wegański. Po co? Ona chce wszystkim pokazać, że jest taka fajna i w ogóle? Mówię jej, że dla mnie to męczarnia, bo jak mam zjeść obiad, to potrzebuję trochę zwierzęcego białka. Ona przecież może iść ze mną do normalnego miejsca i tam też sobie coś wybierze.

Ale nie… Bo ona tam czuje rozkładające się zwierzęta! No i nie może patrzeć, jak zjadam zwłoki prosiaczka czy innego kurczaczka. Kilka razy nie miała wyjścia i krzywo się patrzyła. Od tych komentarzy naprawdę odechciewa mi się jeść.

Niedawno słyszałam, że jak szła na wesele to wymusiła na organizatorach specjalny jadłospis. To już jest utrudnianie innym życia i ja się na to nie godzę.

wegetarianka

źródło: Unsplash

Niedługo mam imieniny, chciałabym ją zaprosić, ale już to widzę… Zaraz zacznie wypytywać, co jej podam. Mam specjalnie gotować dla jednej osoby? Będą różne rzeczy i każdy coś sobie wybierze. Ale oczywiście tak źle, bo ona wymaga specjalnego traktowania. Sama sobie wmówiła, że jest specjalnej troski i tylko wszystkich wkurza.

Ok, niech sobie je, co chce, ale po co tyle o tym mówić i wszystko sprowadzać do jedzenia? Mam jej już serdecznie dosyć, a kiedyś strasznie ją lubiłam. Czy któraś z Was ma podobne doświadczenia?

Jak sobie z nią poradzić? To kiedyś jej przejdzie?

Ewelina

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.09.2017 13:07
Ty teżmogłabyś pomyślećo wegetarianiżmie-od razu byłabyś ładniejsza i szczuplejsza-no i zdrowsza
zobacz odpowiedzi (1)
Sara (Ocena: 5) 28.09.2017 20:52
Autorka listu jest ewidentnie niedouczona. Co znaczy "potrzebuję zwierzęcego białka"? Białko roślinne jest zdrowsze, właściwsze w diecie, nie niszczy układu krwionośnego, nie zapycha żył, nie nadwyręża serca. Można wymieniać bez końca. Dziwisz się ze dziewczyna domaga się osobnego jadłospisu? Dba o swoje zdrowie, ma do tego prawo. A na weselu jest gościem o którego należy zadbać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.09.2017 01:26
Wasz problem polega na tym, że ona jest neofitą i długo się będzie obnosić ze swoim wegetarianizmem a ty się wkurzasz niepotrzebnie. Zrób jej sałatkę grecką czy coś i niech ma - zresztą mięsożercy też mogą to jeść.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo