Nienawidzę, kiedy koleżanki kupują sobie takie same ubrania, jak ja... Anonim, 16 l.

Wydałam kilkaset złotych na buty. Dziewczyna z klasy ma identyczne!
Nienawidzę, kiedy koleżanki kupują sobie takie same ubrania, jak ja... Anonim, 16 l.
źródło: Nick Faltermeier / Unsplash
14.09.2017

Pewnie sobie o mnie coś głupiego pomyślicie. Ja rozumiem, że to brzmi śmiesznie, ale naprawdę mam problem. Oszczędzałam długo na wymarzoną rzecz, kupiłam i nagle się okazuje, że ktoś inny ma to samo. To już nie jest fajne. Chodzi o firmowe buty za prawie 600 zł. Ja jeszcze nie zarabiam, więc długo musiałam zbierać. W weekend wreszcie kupiłam, cieszyłam się dwa dni i teraz chce mi się płakać.

Poszłam w poniedziałek do szkoły i zobaczyłam, że koleżanka z klasy ma takie same! Nie podobne, ale identyczne. Ten sam model i kolorystyka. Dlaczego ja muszę mieć w życiu takiego pecha? Ona się roześmiała, a dla mnie to naprawdę dramat. Chciałabym być w czymś wyjątkowa i to się nie udało. Postanowiłam, że nie będę już w nich chodziła do szkoły albo w ogóle się ich pozbędę.

drogie buty

źródło: Nick Faltermeier / Unsplash

Myślałam, żeby oddać je do sklepu, ale zauważyłam lekkie otarcie z tyłu. Zaraz to sprzedawca wyłapie i nie pozwoli mi ich oddać. Chce mi się wyć, że wydałam tyle pieniędzy na nic. Do szkoły dalej będę chodziła w starych trampkach, a te to najwyżej sobie założę, jak gdzieś wyjadę. Nie chcę chodzić w tym samym, co ta dziewczyna.

Szkoła odpada, a gdzie indziej to też raczej. Mieszkamy blisko siebie i często się widujemy np. w sklepie. Głupio to wygląda jak dwie osoby mają na sobie to samo. Kiedyś tak miałam z bluzką, to wrzuciłam ją na dno szafy i nie noszę. Ale buty za tyle pieniędzy? Mama mówiła, że są za drogie i będę żałowała. Nie wierzyłam, a teraz widzę, jak szybko mam ich dość!

drogie buty

źródło: Nick Faltermeier / Unsplash

Co ja mam teraz zrobić? Długo mnie nie będzie stać na nic innego. Rodzice dali połowę, co i tak jest cudem, a resztę wydałam ze swoich. Nowych butów w tym roku już mi nikt nie kupi. Jestem wściekła na koleżankę, ale wiem, że to nie specjalnie. o prostu miałyśmy pecha. Tylko ona w nich chodzić nie przestanie i padło na mnie.

Mam je zniszczyć, żeby kupili nowe? Wymyślić, że mi je ukradli w szkole? Spróbować sprzedać na aukcji? Za tyle pieniędzy mogłam sobie kupić 3 różne pary i mieć spokój. Wiem, że to głupio brzmi, ale jestem bardzo smutna z tego powodu i nie mam pojęcia co dalej.

Anonim

Polecane wideo

Komentarze (25)
Ocena: 4.84 / 5
ymm (Ocena: 5) 29.09.2017 02:20
Beka z ciebie XD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2017 10:12
trzeba kupować w lumpeksie to nie bedziesz miała takich samych
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.09.2017 04:10
Hmmm, nie pomyśle sobie nic głupiego bo przyznam się że ja też tak mam. Nie kupię ciucha ani butów takich samych jak ktoś znajomy czy z rodziny ma, musze mieć unikatowe takie, jakich nikt w moim otoczeniu nie ma, nawet w mieście. I ja ciebie trochę rozumiem, też bym się wkurviła na tą dziewuchę. Zastanawia mnie tylko po jaką cholerę wydawałaś tyle na buty i jak te buty wyglądają skoro kosztowały aż 6 stówek. Nawet unikat nie jest tyle wart, uwierz. Masz teraz 2 opcje, albo opchnąć gdzieś na aukcji w necie, albo jakoś przerobić te buty żeby się różniły od butów koleżanki. Ale ja bym wolała sprzedać i kupić inne. Powodzenia.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 14.09.2017 20:09
Szok!!! Kupiła buty ze sklepu i ktoś ma takie same. To może zaprojektuj swoje, jeśli chcesz mieć coś uniwersalnego. Albo wykup wszystkie buty.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 1) 14.09.2017 19:52
Chciała być w czymś wyjątkowa to kupiła buty xDDDD Weź sobie dziewczyno znajdź jakieś zainteresowania bo na byciu pustakiem na pewno się nie wybijesz- takich pełno w dzisiejszym świecie. A pracy nad intelektem przed tobą baaaaaaardzo dużo :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie