Przeraża mnie homofobia młodych Polaków. Powinniśmy być otwarci, a nienawidzimy innych... Magda

Przekonałam się o tym na własnej skórze, bo mój brat nie ukrywa orientacji seksualnej.
Przeraża mnie homofobia młodych Polaków. Powinniśmy być otwarci, a nienawidzimy innych... Magda
źródło: Peter Hershey / Unsplash
11.08.2017

Zanim mi ktoś wmówi, że jestem beznadziejna i dlatego ludzie mnie nie lubią, niech najpierw pozna moją historię. A prawda jest taka, że zawsze miałam mnóstwo przyjaciół, w szkole wybierali mnie na przewodniczącą, byłam wszędzie zapraszana, miałam oddane koleżanki, kilka sympatii. Dalej powinno tak być, bo w żaden sposób się nie zmieniłam.

No cóż, ale zmieniły się okoliczności wokół mnie. Cierpię za „grzechy” mojego brata, tak jakby on miał na mnie jakiś zły wpływ. Ten cudzysłów oczywiście jest potrzebny, bo ja nie uważam, żeby on coś przeskrobał. Po prostu jest, jaki jest, a w Polsce tak przecież nie można. Trzeba się dostosować do większości, albo wyrzucą cię gdzieś poza margines. To spotkało najpierw jego i mnie przy okazji też.

Nie wstydzę się tego, że mój brat jest gejem. Mam nadzieję, że jest szczęśliwy. Pomimo, że mnie też to trochę kosztuje...

homofobia

źródło: Peter Hershey / Unsplash

Żeby nie było – on nie chodzi na żadne marsze równości, nie wygląda jak „ciota”, nie zachowuje się jak kobieta, normalnie się ubiera, wygląda jak każdy chłopak w jego wieku. Po prostu nie ukrywa, że urodził się homo i jak ktoś pyta, to odpowiada. Myślałam, że wśród młodych nie ma aż takiego ciemnogrodu, więc jak któraś koleżanka dopytywała, czy brat jest zajęty, to mówiłam prawdę.

Powoli kolejne osoby zaczęły się ode mnie odsuwać. W końcu jestem siostrą chorego, zboczonego, nienormalnego brata. Na pewno czymś się od niego zaraziłam i może ze mną też jest coś nie tak. Nikt nie chce się zadawać z siostrą „pedała”. Usłyszałam takie słowa. Może nie często jestem tak obrażana, ale wystarczy mi milczenie i odwrócony wzrok osób, które do tej pory nazywałam przyjaciółmi.

Mimo wszystko nie żałuję tego, że mój brat się nie ukrywa. Nikogo nie musi udawać. Kocham go i chcę, żeby mu się w życiu ułożyło. Szkoda, że ja przez to ucierpiałam, ale to nie jego wina!

homofobia

źródło: Peter Hershey / Unsplash

To ludzka głupota jest winna i dlatego piszę ten list. Mam nadzieję, że ktoś się nad sobą zastanowi. Czy ja komuś coś złego zrobiłam? Czymś zawiniłam? Zaczęłam być jakaś inna? A czy mój brat też coś złego zrobił? To jest dla mnie straszne. W takich momentach chciałabym uciec z Polski gdzieś, gdzie jest w tych kwestiach normalnie. Nikogo takie rzeczy nie interesują. Nikogo się z tego powodu nie piętnuje.

Chcę jak najszybciej skończyć szkołę i znaleźć nowych znajomych. Na starych już na pewno nie mogę liczyć. I co najciekawsze, mój brat ma teraz mnóstwo przyjaciół, ciągle imprezuje, ma z kim pogadać... Wychodzi na to, że lepiej być gejem, niż krewnym homoseksualisty.

O co w tym wszystkim chodzi?!

Magda

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 16.08.2017 19:31
A może za bardzo się z tym obnosisz że twój brat jest pedziem, może głośno chwalisz się jego innością dlatego na tym cierpisz. Ludzie nie lubia osób które popierają dziwactwa, zboczenia i nie widzą w tym nic złego i skoro tak mówisz wszystkim to się nie dziw że sie od ciebie odsuwają. A twój brat może poprostu ma znajomych też homosiów jak on bo znajomi hetero się od niego odsunęli tak jak od ciebie więc tak tylko ci się wydaje że to ty jestes tutaj poszkodowana.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.08.2017 12:50
Tu ma być romnażanie, a nie jakieś glupoty. Tu ma byc porządek jak w niemieckim burdelu, a nie jakieś pedalstwo. Porządek musi być. Już niedługo zrobimy z tym porządek. Bo pedalstwo się nie ostoi, to pewne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.08.2017 09:50
Autorko, powinnaś się cieszyć. Ludzie, którzy nie byli warci twojego splunięcia sami usunęli się z twojego życia. Prędzej czy później by tak się stało. Bo to ludzie głupi byli zwyczajnie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.08.2017 11:22
Gdyby ktoś zabronił mi kochać mojego chłopaka to bym gały wydrapała. Jak można komuś zakazywać miłości?
zobacz odpowiedzi (2)
a. (Ocena: 1) 11.08.2017 21:43
Tfu, w Polsce nigdy nie będzie tolerancji dla zboczeńców, możecie wyjeżdżać, szerokiej drogi
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie