Ile dać pieniędzy w prezencie na chrzciny? Podobno 100 zł nie wystarczy i minimum to... Iga

Niektórzy rodzice liczą na to, że goście sfinansują im przyjęcie!
Ile dać pieniędzy w prezencie na chrzciny? Podobno 100 zł nie wystarczy i minimum to... Iga
fot. Thinkstock
17.06.2017

Proszę o pomoc, bo nie byłam jeszcze w takiej sytuacji, a w necie znalazłam same bzdury na ten temat. W niedzielę odbędzie się chrzest córki mojego kuzyna. Zostałam oczywiście zaproszona. Jako zwykły gość, bo chrzestną będzie kto inny. W sumie ma być chyba 30 osób, potem jakieś przyjęcie w restauracji.

Szczerze mówiąc, pierwszy raz idę na chrzciny jako dorosła osoba. Może kiedyś byłam, ale z rodzicami i to musiało być lata temu. Nie za bardzo wiem, jak mam się zachować. Chodzi o prezent. Podobno coś się daje, ale co?

Nic rzeczowego mi nie przychodzi do głowy, a do koperty nie wiem ile wsadzić... 

 

fot. Thinkstock

Wiem, że chrzestni dają Biblię albo łańcuszek, a do tego trochę gotówki. A taki zwykły gość, jak ja? Ubranek kupować nie będę, bo jakoś tak głupio. Na jakieś inne gadżety jest za mała (ma pół roku), w pokoju nic jej nie brakuje. No to pieniądze, ale ile dokładnie? Naczytałam się w necie o ogromnych kwotach, a nie chcę narobić sobie wstydu.

Niektórzy piszą, że trzeba dać przynajmniej 300-500 zł, a najlepiej to dwa razy tyle. Bo to inwestycja w dziecko, a na dodatek rodzicom zwróci się przyjęcie. To takie samo myślenie, jak w czasie wesela, które też ma się niby zwrócić. Nie wiem, nawet gdybym miała, to chyba bym tyle nie dała.

Nie uważacie, że to przesada?

fot. Thinkstock

Myślę nad tym, żeby kupić jej jakąś książeczkę (ale nie religijną, bo ja specjalnie wierząca nie jestem), do tego koperta i 100 zł. Albo bon na tyle do sklepu dziecięcego. Przynajmniej miałabym pewność, że kasa pójdzie na małą. Będą jej mogli kupić zabawkę albo coś do ubrania.

500 zł to ja nawet na weselach nie daję, maksymalnie 2 stówki. A to impreza na mniejszą skalę, więc chyba wystarczy?

Iga

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
Wiktoria22 (Ocena: 5) 27.10.2017 19:58
Bardzo ciekawe i przede wszystkim pomocne zestawienie pojawilo sie tez na tej stronce https://www.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/ile-sie-daje-na-chrzciny-czyli-koperta-dla-malucha/ moze akurat komus sie przyda ^^
odpowiedz
Besti (Ocena: 5) 27.08.2017 13:14
150 złotych od pary plus jakaś kartka pamiątkowa. Zachowajmy proporcje-skoro na ślub zwykli goście dają 300-500 złotych od pary (nam niektóre pary z dziećmi dawały 300 złotych) to na chrzest 150 jest sporą sumą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.06.2017 10:48
Kup książeczkę albo misia + bon do sklepu dziecięcego za max 200 zł i tyle. Nie dawaj kasy bo nie masz pewności że rodzice to wydadzą na dziecko czy na swoje przyjemności
odpowiedz
mimi (Ocena: 5) 19.06.2017 10:07
Hej, ja byłam ostatni raz na chrzcinach 5 lat temu. to był mój bratanek. Kupiłam krzesełko do karmienia za ponad 350 zł, jakieś ubranka i misia. Dodam że nie byłam chrzestną. Szłam sama. Z perspektywy czasu uważam, że to było za dużo, ale chciałam wyjść na dobrą ciocie... Jeśli dajesz gotówkę to myślę, że 200 zł byłoby akurat :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2017 17:26
Ja dałabym z 200 zł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo