Nie wyjadę na wakacje dla biednych dzieci. To byłoby upokorzenie! Karolina, 17 l.

Rodzice mogli mi załatwić taką kolonię, ale chyba wolę siedzieć w domu.
Nie wyjadę na wakacje dla biednych dzieci. To byłoby upokorzenie! Karolina, 17 l.
fot. iStock
14.06.2017

Wiem, że wszyscy cieszą się ze zbliżających się wakacji. Wczasy, kolonie, szaleństwo z rówieśnikami... Pewnie też bym się cieszyła, bo wiem jak dobrze można się w tym czasie bawić. Moje koleżanki wyjeżdżają z rodzicami do ciepłych krajów, potem kolonie nad morzem lub w górach, wracają do miasta i dalej imprezują. Ja będę 2 miesiące w domu i nie mogę liczyć nawet na głupi basen. Kiedyś żyłam tak jak one, ale rodzice stracili pracę, teraz robią byle co i ciągle brakuje pieniędzy. Jest problem ze wszystkim, więc o wakacjach nie mam co marzyć.

Rodzice zawsze robili dla mnie wszystko i wiem, że to nie ich wina. Ale jest mi strasznie przykro... Umrę z nudów, nie będę miała o czym opowiadać, nie zamelduję się na Facebooku w żadnym fajnym miejscu. Do tej pory jakoś udawało mi się ukrywać biedę, bo w tak trudnej sytuacji jesteśmy dopiero od kilku miesięcy. Wiem, że to głupie, bo przejmuję się tym, co powiedzą inni, ale tu chodzi też o moje samopoczucie. Mam gnić w domu tyle czasu. Co ja mam ze sobą zrobić?

Wakacje dla biednych dzieci

fot. iStock

Myślałam o tym, że mogłabym chwilę popracować. Rozdawać ulotki albo stać z jakąś reklamą przy rynku... Trochę byłoby mi wstyd, ale bez tego to już w ogóle masakra. Nie dostaję już kieszonkowego. Nie mam na kino, basen, na głupie picie w mieście. Niektóre moje koleżanki będą trochę czasu tutaj, ale jak z nimi gdzieś wyjść nie mając ani grosza? Jeszcze większy wstyd. To nie jest jakieś wielkie miasto, więc może raz zrobią festyn, a tak to już w ogóle nie ma co robić.

Nie bardzo lubię czytać, więc biblioteka odpada. Wolę filmy, ale wypożyczenie kosztuje, a net mam z limitem i nie mogę nic ściągać. W telewizji w wakacje nic nie ma. Wszystkie dyskoteki, kąpieliska i puby kosztują. Widzicie, że nie przesadzam. Chyba prześpię kolejne tygodnie. Albo ruszę się do tej pracy i zarobię chociaż kilka złotych.

Wakacje dla biednych dzieci

fot. iStock

Ale za to przecież też nigdzie nie wyjadę... Nie mam też rodziny w żadnym fajnym miejscu. Czuję się beznadziejnie.

Nie jestem rozpieszczona. Po prostu chciałabym być jak inni i nie mieć takich problemów. Rodzice mogli mi załatwić jakiś wyjazd socjalny dla biednych dzieci, ale to przecież tragedia. Wolę przesiedzieć wakacje w domu, niż się tak upokarzać. Macie jakieś inne pomysły jak nie oszaleć w mojej sytuacji? Mnie już ręce opadają.

Karolina

Komentarze (6)

Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 5) 16.06.2017 16:20
Idź do pracy dorywczej jak napisałaś szybciej miną Ci wakacje a i zaroisz coś że będziesz mogła drugą wakacji coś podziałać
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2017 23:33
Hej ja z kolei jestem jedynaczka - mój tata na emeryturze a mama jeszcze pracowała więc sytuacja finansowa była ok. Pomimo tego sama poprosiłam rodziców czy mogłabym jechać na kolonie z tzw ochroni przy kościele. Byłam młodsza od Ciebie i nie żałowałam bo było super. Czasami tak w życiu bywa zrozumiesz to jak założysz własną rodzinę. Głowa do góry bo to nie jest największą tragedią
odpowiedz
hahahhaa (Ocena: 4) 15.06.2017 21:18
"idź do tej pracy" jak powiedziałaś i się nie upokarzaj
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2017 12:37
To sobie zarób na tych ulotkach to będziesz mieć na rozpustę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2017 10:32
A mnie to wkurza, że dzieciaki rodziców, którym się nie chce pracować ( wyjątkiem dla mnie są osoby chore) mają WAKACJE, dotacje, stypendia, płacone kino itp. A Ty człowieku za to że pracujesz, nie możesz wysłać swojego dziecka bo te kolonie kosztują krocie. Super :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo