Związałam się z niewykształconym chłopakiem. On zakończył edukację na... Anka

Od dawna nie może znaleźć pracy. Z nim nie mam żadnych perspektyw!
Związałam się z niewykształconym chłopakiem. On zakończył edukację na... Anka
fot. Thinkstock
20.04.2017

Mój chłopak jest w wieku, w którym wielu ludzi kończy magisterkę... i żadnych perspektyw. Ma wykształcenie gimnazjalne. Nie chce mu się pracować, niby szuka pracy, ale efektów nie widać. W ciągu roku naszego związku pracował chyba przez miesiąc. Może to też kwestia jego wykształcenia, że nie ma pracy. Ja skończyłam szkołę średnią, myślałam, żeby jechać do pracy do większego miasta, wynająć tam mieszkanie, może za granicę za jakiś czas wyjechać, ale nie wiem co zrobić... 

Chcę coś zrobić ze swoim życiem, bo przecież z samego uczucia nie zapewnię sobie „godnego życia”. Nie chodzi mi tu o zarabianie nie wiadomo jakich pieniędzy, ale od czegoś muszę zacząć. Nawet najniższa krajowa dla mnie to już jakieś pieniądze, jako dla osoby, która nigdy nie zarabiała. Nie wydaje mi się, żebym była próżna, nie chcę się po prostu martwić o brak pieniędzy. 

wykształcenie w związku

fot. Thinkstock

Jeśli chcę w przyszłości założyć rodzinę, muszę zacząć myśleć o tym, żeby pracować. Wszyscy mi się dziwią, że jestem z nim tak długo, że jak facet może nie mieć tak długo pracy... Nie wiem co im odpowiadać, wkurzam się, bo doskonale zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę, ale nie czuję się osobą, która może mu mówić co robić. Może to błąd, bo w takiej sytuacji on nie czuje się „zobowiązany” do znalezienia pracy...

Co mam zrobić, co powiedzieć, żeby się wziął za siebie? Nawet jak chcemy wyskoczyć na głupią pizzę to jest problem z kasą. Nie wiem do czego to zmierza... Zerwać z nim? 

Pomóżcie, 

Anka

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.04.2017 02:56
Ja bym z takim zerwała i to nie przez brak kasy tylko przez to, że nic sobą nie reprezentuje. Uważam, że nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie ale jak można w tym wieku nie mieć nawet średniego? Mogłabym utrzymywać bezrobotnego faceta jeśli robiłby za mnie wszystko co nie wymaga nakładu kasy: prowadził dom (od gotowania i sprzątania po remonty), woził mnie jak potrzebuję gdzieś pojechać, jak się chce przeprowadzić albo wyjechać na wakacje to niech lata i załatwia formalności, jak jest poczta do odebrania to niech on stoi w kolejce itd. Nie wspomniałaś żeby Twój wspierał Cię w taki sposób. Z Twojego listu wynika, że nie robi kompletnie nic, bo albo nic nie umie albo nic mu się nie chce. Co Ty z nim jeszcze robisz?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.04.2017 00:42
Określenie "wykształcenie gimnazjalne" jest błędne, bo jest to nadal wykształcenie podstawowe, do którego wliczają się szkoły do których musimy uczęszczać. Czyli gimnazjum i podstawówka.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.04.2017 19:58
Z wykształceniem gimnazjalnym można pracować fizycznie, w wykończeniówce albo innych zawodach, które nie wymagają dyplomów. Pytanie, dlaczego on nie pracuje - skąd ma pieniądze, dlaczego odpuścił. Ludzie są różni - nie każdy nie pracuje bo jest leniwy. Warto poznać jego ograniczenia, może pomóc. Może właśnie zerwać, żeby wylać wiadro zimnej wody dla otrzeźwienia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2017 15:31
postaw mu ultimatum albo znajdzie prace albo odchodzisz.W Polsce teaz jest mnostwo ofert pracy fizcznej-jak chce to cos znajdzie.
odpowiedz
aanonim (Ocena: 5) 20.04.2017 09:14
Uciekaj jak najdalej!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo