Mój synek bawi się lalkami. Nie chcę, żeby wyrósł na zniewieściałego mężczyznę! Anna

Czuję, że zawiodłam jako matka. To nie jest normalne...
Mój synek bawi się lalkami. Nie chcę, żeby wyrósł na zniewieściałego mężczyznę! Anna
fot. Thinkstock
11.04.2017

Jeszcze nie poszłam z tym problemem do psychologa, ale planuję to w najbliższym czasie zrobić. Poradźcie mi tylko, czy warto. Przykro mi to mówić, ale uważam, że moje dziecko nie zachowuje się do końca normalnie. Na pewno nie tak go wychowałam. Ja jestem rozsądną i bardzo kobiecą mamą, a jego tata to twardy facet. Myślę, że ma zdrowe wzorce, więc skąd wzięło się coś takiego?

Mój syn ma 6 lat i słabość do dziewczyńskich rzeczy. Szczególnie jest to widoczne w czasie zabawy, kiedy jest w grupie innych dzieci. On przynosi ze sobą samochodziki i figurki, które mu kupiliśmy, ale zaraz rzuca je w kąt i bawi się lalkami koleżanek. Porusza nimi, czesze im włosy i zmienia sukienki.

Dla mnie jest to bardzo przykry widok. Boję się, że nie wyrośnie z niego normalny chłopak, a później mężczyzna, tylko jakiś zniewieściały dziwak.

 

Chłopiec bawi się lalkami

fot. Thinkstock

Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam. Najgorsze, że chodzi o moje własne dziecko. Próbuję mu wyrywać te lalki z rąk i przekonywać, że to złe. Mówię: to jest tylko dla dziewczynek, a ty baw się samochodzikiem. Nie słucha. Po chwili znowu śmieje się trzymając w ręce Barbie. Nie mam pojęcia skąd mu się to wzięło.

W domu nigdy nie było żadnych lalek, bo jest jedynakiem. W rodzinie jest jeden maluch w podobnym wieku i też chłopiec. On uwielbia żołnierzyki, czołgi i pistolety. Mój synek woli wymalowane laleczki w kolorowych sukienkach. Wiecie jakie to jest upokarzające? Wstydzę się tego przed innymi rodzicami.

Pewnie myślą sobie, że chciałam córeczkę i tak go sobie przerobiłam…

 

Chłopiec bawi się lalkami

fot. Thinkstock

Ja na to nie mam żadnego wpływu! Od początku wpajam mu męskie wzorce. Nawet uważałam z tym, żeby nie miał za dużo pluszaków, bo one też nie są zbyt chłopięce. Zawsze jakieś wozy strażackie, plastikowe kajdanki, potwory i tym podobne rzeczy. Od kiedy ma kontakt z innymi dziećmi, to woli ich zabawki. Zwłaszcza te nieszczęsne lalki.

Możecie powiedzieć, że to nic takiego. Robi to z ciekawości i mu przejdzie. A jak nie? Coraz bardziej obawiam się o jego przyszłość. Chcę żeby był normalny. Lubił sport, oglądał się za dziewczynami, czytał komiksy i grał na konsoli. Szycie ubranek dla zabawek i zabawa w dom jakoś mi się dziwnie kojarzą.

Co mam zrobić? Czuję, że zawiodłam jako matka…

Anna

Komentarze (9)

Ocena: 4.56 / 5
J. (Ocena: 5) 12.06.2017 19:32
Mam 4 lata starszego brata, gdy byliśmy małymi dzieciakami bawiliśmy się czym się dało. Było i tak, że ja bawiłam się jego autami, a on moją lalką i wózkiem.. Dziś jesteśmy dorosłymi ludźmi i posiadamy własne dzieci.. i oboje jesteśmy normalni.. Mój brat jest czułym i opiekuńczym ojcem i mężem i 100 heteroseksualnym facetem, który dba o swoją rodzinę. Zabawa lalkami uczy dziecko opiekuńczości, delikatności i miłości. Mam dwoje synów. Starszy syn bawił się lalkami mojej siostry, a teraz biega z chłopakami i gra w piłkę. Nawet zastanawiam się by załatwić jakaś lalkę dla młodszego syna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2017 09:07
Zabawka lalkami nie doprowadza do zostania homoseksualistą. Natomiast pomaga w rozwoju pożądanych cech u mężczyzn jak opiekuńczość. Zabawa lalkami rozwija tez kreatywność. Wiec nie ma sie czego bać, a raczej cieszyc ze Twoje dziecko podejmuje różnorodne zabawy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2017 17:23
Kobieto uważaj bo pedał ci wyrośnie!!! Co to w ogóle za myślenie? To jest twoje dziecko masz je kochać takie jakie jest i je wspierać. Rzeczywiście powinnaś się udać do psychologa ale nie z dzieckiem, tylko z tym, że nie potrafisz zaakceptować własnego potomka. Nie martw się, jeszcze będziesz miała dość twojej synowej...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2017 12:46
praktycznie powiedziałaś że wstydzisz się własnego dziecka. bo co, może wychować się na wrażliwego mężcyzznę a nie karkówkę co tylko by na piwsku siedziało? bo to jest męskie? kobieto opanuj się i nie wpędzaj dziecka w kompleksy bo taki brak akceptacji z twojej strony kiedyś sprawi że chłopak będzie bardzo nieszczęśliwym człowiekiem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2017 12:44
upokarzające? ??? bo bawi się lalkami, mój mąż jako dziecko miał wózek dla lalek i woził w nim misie, ja jako już nastolatka zbierałam puszki po piwie :) mąż nie jest zniewieściałym lalusiem, a ja jakimś babochłopem hehe pozwól dziecku bawić, się tym co chce
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo