Zerwałam kontakt z siostrą, która przyjęła pigułkę dzień po. Sama jest sobie winna! Iza

Świadomie podjęła ryzyko. Wykazała się wyjątkową głupotą...
Zerwałam kontakt z siostrą, która przyjęła pigułkę dzień po. Sama jest sobie winna! Iza
fot. Thinkstock
24.02.2017

Jestem kobietą i czuję się częścią większej grupy. Uważam, że nie jesteśmy równo traktowane i sporo jest jeszcze do zrobienia. Ale jedno niezwykle mnie drażni - najgłośniej krzyczą prowokatorki i skandalistki, a normalnych kobiet nikt nie słucha. Wystarczy wspomnieć dyskusję o aborcji, in vitro czy pigułkach dzień po. Żadnych rozsądnych głosów, tylko same skrajne.

A co do tego ostatniego, ostatnio dowiedziałam się, że moja siostra kupiła sobie taką pigułkę. Nie chwaliła się tym co prawda na lewo i prawo, ale też nie była to jakaś wielka tajemnica. Dla niej to nic wielkiego. Zdarzył się mały wypadek, połknęłam lekarstwo i jestem zdrowa. Jak znowu się coś takiego powtórzy, to zrobię dokładnie to samo.

Jak można być tak bezwzględnym i nieczułym? Pokłóciłam się z nią o to i na razie nie mam ochoty na nią patrzeć.

 

pigułka dzień po

fot. Thinkstock

Jeszcze bym próbowała zrozumieć, gdyby zrobiła wszystko, żeby uniknąć wpadki. Ale praktycznie nie zrobiła nic. Pigułki antykoncepcyjne łykała jak chciała, więc już dawno nie działały. A jej chłopak w ogóle się nie zabezpieczył Ona ma na to wytłumaczenie - było późno, nam się chciało i tak wyszło. Właśnie w takich momentach jestem za tym, żeby wróciły recepty na ten środek. Albo w ogóle go zdelegalizowano.

Z założenia to ma być ratunek w skrajnie trudnych sytuacjach. Nieodpowiedzialne zachowanie dwóch dorosłych osób trudno tak nazwać. To czysta głupota. A gdyby nie połknęła ellaOne, to co? Potem by wyskrobała dziecko, bo przez przypadek zagnieździło się w jej macicy? Naprawdę strach pomyśleć, ile Polek ma takie nastawienie.

Nie twierdzę, że łykacie te pigułki jak cukierki, ale coś z tym trzeba zrobić!

 

pigułka dzień po

fot. Thinkstock

To nie jest witamina C, ale środek który może poważnie zaszkodzić. Nieodpowiedzialne przyjmowanie takich substancji kiedyś źle się skończy. Ja bym nie chciała zostać bezpłodna z takiego powodu. Ani mieć na sumieniu życia dziecka. Pęknięta prezerwatywa - pech, zdarza się i może nawet bym zrozumiała. Seks bez zabezpieczenia i potem rozpacz, że może wpadłam to już idiotyzm.

Pigułki dzień po naprawdę stały się dla niektórych zamiennikami antykoncepcji. W razie czego można połknąć, a tak cieszymy się seksem bez zabezpieczenia. Uważam, że władza powinna pójść o krok dalej. Nie tylko recepty, ale określenie w jakich sytuacjach będzie to legalne, np. przy gwałcie.

Zabolała mnie głupota mojej siostry. Niby jesteśmy z jednych rodziców, a ona zachowuje się jak kretynka.

Iza

Komentarze (20)

Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 28.02.2017 14:39
To ty może nie odzywaj się już do siostry to wielka szansa żeby pozbyć się wrzodu wtracajacego się w nie swoje sprawy
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 25.02.2017 18:53
Może PiS wprowadzi całkowity zakaz używania i kupowania antykoncepcji również prezerwatyw i co wtedy zrobicie?
zobacz odpowiedzi (1)
irga (Ocena: 5) 25.02.2017 12:27
Mnie dziwi takie zachowanie bo każdy ma własne życie a antykoncepcja awaryjna to nie aborcja. Fakt jest jednak taki że znacznie lepiej zabezpieczać się wkładką levosert, wtedy zupełnie nie będzie potrzeby korzystania z pigułki po bo ryzyko ciąży i w ogóle owulacji jest znikome
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.02.2017 22:13
A ja na miejscu twojej siostry cieszyłabym się, że nie chcesz z nią gadać. Bo nie miałybyśmy o czym. Ewentualnie w ramach pożegnalnego prezentu opłaciłabym wizytę u ginekologa, żebyś się czegoś może nauczyła. Nie dość, że wypisujesz brednie bo ewidentnie jesteś niedouczona w kwestiach antykoncepcji awaryjnej, to jeszcze wtrącasz się w nieswoje sprawy. To jest tylko i wyłącznie sprawa jej i jej faceta.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.02.2017 14:25
Współczuję Twojej siostrze takiej siostry kretynki jak ty. Najpierw poczytaj sobie jak działają takie tabletki a potem bierz się za pisanie na ten temat. Twoja siostra dobrze zrobiła że wzięła na tak wczesnym etapie. Nic złego nie zrobiła nikogo nie zabiła bo nie było kogo ani co zabijać. Wzięła TYLKO raz, skąd wiesz czy to się powtórzy? Nie wiesz a aferę robisz. Masakra skąd się biorą tacy ludzie?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo