Mam 30 lat i za chwilę zostanę BABCIĄ! Tragedia... Małgorzata

Jestem za młoda, żeby mieć wnuka. Niestety, stało się.
Mam 30 lat i za chwilę zostanę BABCIĄ! Tragedia... Małgorzata
fot. Thinkstock
15.02.2017

Mam na imię Małgorzata i w marcu skończę trzydzieści lat. Mam wspaniałego męża, z którym mamy dwójkę dzieci. 7-letniego Błażejka i 4-letnią Julkę. Wraz z mężem wychowuję również jego syna z poprzedniego związku. Adam ma już 20 lat.

Jest ode mnie tylko o dziesięć lat młodszy, więc nigdy nie kazałam mu mówić do mnie mamo czy ciociu. Zawsze byłam dla niego Gosią. Jednak, jakby nie patrzeć, jestem jego macochą. Może i mamy bardziej przyjacielskie relacje, ale nadal jestem żoną jego ojca.

Gdy Adaś powiedział mi, że jego dziewczyna jest w ciąży, załamałam się. Po pierwsze, obciążył mnie tą wiedzą prosząc bym mu pomogła porozmawiać z ojcem, bo chłopak się boi powiedzieć tacie, że chce iść do pracy, bo chce zarobić na dziecko.

 

młoda babcia

fot. Thinkstock

Nawet mi to zaimponowało, ale i tak nie wiedziałam co mu powiedzieć. Nie będę mu prawić morałów, bo jego ojciec też był młody jak on przyszedł na świat i też nie był w związku małżeńskim. Z drugiej strony, ja jestem jeszcze młoda, mam 30 lat, dwójkę małych dzieci, a już za parę miesięcy przyjdzie na świat dziecko, którego będę babcią.

Ja rozumiem, że ten problem może wydawać się wielu kobietom wyolbrzymiony, ale mnie sam fakt tego, że mam już tę trojkę z przodu trochę dobił. Zawsze to trzydzieści, a nie dwadzieścia-parę, no ale taka już jest kolej rzeczy.

Starzejemy się.

młoda babcia

fot. Thinkstock

Jednak tego, że będę 30-letnią babcią nie mogę znieść! To jest okropne. Nie wiem czemu aż tak tego się boję. Może moja młodość już minęła...

Matko droga, jak to brzmi. Absurdalnie. Wiem to. Nie potrafię tego jednak przełamać.

Mój mąż zresztą też jest ode mnie starszy. Za rok równa czterdziestka, więc to już co innego. Poradzicie coś? Jakieś rady? A może któraś była w podobnej sytuacji?

Małgorzata

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.02.2017 19:50
Żadna babcia nie będziesz, on nie jest twoim dzieckiem i nie szukaj problemów, tam , gdzie ich nie ma.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.02.2017 18:22
jejku dziewczyno stara d.pa jesteś a problemy jak u nastolatki. Skoro Twój partner ma dorosłe dzieci to chyba wiadomo że może być i wnuk. Mam dwie koleżanki które w wieku 15 lat zaszły w ciąże i ich dzieci również w wieku ok 15-16 pozachodziły w ciążę i one w wieku po 30 sa już prawdziwymi babciami i jakoś żyją.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 15.02.2017 11:33
Będziesz ŻONĄ dziadka.
odpowiedz
zzzzzz (Ocena: 5) 15.02.2017 11:21
Przecież nie będziesz babcią bo nie jesteś matką tego chłopaka tylko macochą więc tym bardziej nie rozumiem w czym problem? Kobieto ludzie mają w życiu większe problemy, a ty takim czymś się przejmujesz? Mam tyle lat co Ty i szczerze powiem Ci, że emocjonalnie jesteś jeszcze niezbyt niedojrzała mimo posiada własnej dwójki dzieci...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2017 10:33
Gdzie ty kobieto widzisz problem? Widać, że chłopak ma przynajmniej łeb na karku bo nie kombinuje jak się wymigać od obowiązku, tylko planuje jak zapewnić byt dziewczynie i dziecku, to chyba dobrze? Babcią będziesz przyszywaną, poza tym cały świat nie kręci się w okół ciebie, nie zachowuj się jak egocentryczka. Nastolatce można takie coś jeszcze wybaczyć, ale 30 latka która podciąga wszystko pod siebie jest co najmniej żałosna.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo