Nie wiem, czy jestem gotowa na seks. Po czym to się poznaje? Anonim, 17 l.

On pewnie chciałby czegoś więcej, a ja się boję. Szukam najlepszego momentu.
Nie wiem, czy jestem gotowa na seks. Po czym to się poznaje? Anonim, 17 l.
fot. Thinkstock
17.01.2017

Zacznę od tego, że niedawno skończyłam 17 lat. Od 1,5 roku jestem w związku z pewnym chłopakiem. Jest moim rówieśnikiem. Udowodnił mi wielokrotnie, że mogę na nim polegać. Do tej pory pomaga mi po śmierci mamy. Jest czuły i odpowiedzialny. Oboje marzymy, że któregoś dnia weźmiemy ślub i zostaniemy ze sobą na zawsze. Oczywiście nie jesteśmy naiwni. Wizję stworzenia wspólnej rodziny traktujemy z rozsądkiem. Owszem, jest to nasze marzenie, ale zdajemy sobie sprawę, że coś może nie wyjść, jesteśmy jeszcze bardzo młodzi. Co ma się stać, stanie się. My dążymy do wspólnego życia, ale zobaczymy, co przyniesie los.

Przed tym związkiem nie miałam dużego doświadczenia, on zresztą też. Prawda jest taka, że razem odkrywaliśmy co znaczy miłość i odpowiedzialność za drugiego człowieka. W miarę rozwoju związku odkrywaliśmy swoją cielesność. Robi się miedzy nami coraz goręcej. Oczywiście. Ma szacunek do moich decyzji i respektuje to, gdy mówię stop.

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Nigdy nie miałam żadnego wyobrażenia o utracie dziewictwa. Po prostu myślałam, że to się stanie w odpowiednim momencie. Zaczęło się we mnie rodzić pytanie, kiedy jest ta właściwa chwila. Kochamy się, szanujemy, chcemy wspólnej przyszłości. Uważam, że seks nie jest niczym złym. Waham się jedynie, czy nie jesteśmy za młodzi.

Podchodzimy do naszego związku dojrzale. Nie zrywamy i schodzimy się co miesiąc jak nasi znajomi. Polegamy na sobie i wspieramy się w ciężkich chwilach. Otwarcie rozmawiamy o naszych wadach i staramy się je eliminować. Mamy tą samą pasję. Dbamy o siebie i jesteśmy szczerzy do bólu. Jednak przede wszystkim (oprócz związku) łączy nas przyjaźń. A jednak, boję się, że za parę lat będę żałować, że pierwszy seks przeżyłam w liceum.

Chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat. Ile miałyście lat, gdy straciłyście dziewictwo? Żałujecie? Jesteście z tym mężczyzną do dziś?

Anonim

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.02.2017 07:37
Dupa tam na co tu czekac niemasz 13 lat,tyle czasu z facetem i zero sexu,wow,co to za facet ktory nieumie sprawic zebys jednak wiedziala ze chcesz,a co jak cie jutro potraci samochod???stracisz zycie nawet niesprobujac bzykania??zal,tak najlepiej zostan stara panna albo sprobuj sexu na emeryturze niebedziesz miala wyzotoe sumienia ze to sie stalo w liceum az tak wczesnie ojoj,cnotkaniewydymka i tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2017 20:32
Skoro się zastanawiasz to znaczy,że nie jesteś gotowa. I tyle, ot cała filozofia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2017 08:45
Jeśli masz wątpliwości to znaczy, że nie jesteś gotowa. Nie ma się co spieszyć. Jesteście młodzi, cieszcie się tym co macie. Jak już pójdziecie ze sobą do łóżka to coraz częściej wszystko będzie się sprowadzać do tego. Teraz macie czas na wieczorne spacery, patrzenie sobie w oczy, trzymanie się za ręce, całowanie godzinami i inne romantyczne rzeczy. Oczywiście nie zawsze musi tak być, ale jak już się z kimś prześpisz to tych romantycznych momentów jest coraz mniej. Aż dochodzi do tego, że całujesz się z partnerem i pieścisz tylko wtedy kiedy macie uprawiać seks. Poczekaj, żebyś mogła wspominać właśnie takie romantyczne momenty a nie seks. Ja ze swoim partnerem poszłam dość szybko do łóżka (ale już byłam pełnoletnia) i mam tylko parę chwil z nim, które mogę sobie wspominać z sentymentem. O wiele więcej takich wspomnień mam z chłopakami, z którymi seksu nie uprawiałam. No ale to jest moje zdanie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2017 08:17
seks jest super, zwłaszcza jak się kogoś kocha. ja straciłam w wieku 16 lat z moim ówczesnym chłopakiem. byliśmy razem dwa lata, ale nam nie wyszło. nie żałuję niczego :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2017 07:32
Chyba jak kobieta jest gotowa na seks z konkretnym mężczyzną, to po prostu czuje to całą sobą, jej ciało po prostu reaguje samo niezależnie od niej, gdy tylko o nim pomyśli. Ja na przykład od razu mam dreszcze na całym ciele, gdy tylko pomyśle o mężczyźnie, którego kocham, nawet gdy jest daleko, a wobec innych nie czuję nic, nawet gdy są blisko mnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo