Jak powinno się wieszać papier toaletowy? Teściowa twierdzi, że robię to źle! Agata

Stwierdziła, że „pierwszy raz spotkała się z czymś takim”. Co za absurd...
Jak powinno się wieszać papier toaletowy? Teściowa twierdzi, że robię to źle! Agata
fot. Thinkstock
29.12.2016

W życiu bym nie pomyślała, że taka głupota może wywołać sprzeczkę, ale życie potrafi zaskakiwać. Przyzwyczaiłam się do tego, że moja teściowa widzi we wszystkim problem. Często się czepia i robi to w bezczelny sposób. Ani odrobiny ironii i sarkazmu, tylko prosto z mostu. Komentowała już wiele rzeczy dotyczących mojego wyglądu, naszego mieszkania, związku, poglądów, ale nie spodziewałam się, że w święta poruszy kwestię… papieru toaletowego.

Tak, proszę mi uwierzyć, że dla niej to jest istotna sprawa. Jest typem pedantki, która wszystko ma naj i do tego samego zmusza innych. Tylko jej metody są dobre i tak długo wierci dziurę w brzuchu, aż wymusi określone zachowanie. Tym razem nie dałam jej tej satysfakcji. A poszło o sposób wieszania papieru na uchwycie.

 

papier toaletowy

fot. Thinkstock

Niby dla żartu zagadała, że „pierwszy raz spotkała się z czymś takim”. Wyszła właśnie z toalety, więc zgłupiałam. Zobaczyła grzyba w umywalce albo karaluchy pod wanną? Omamy już jej się zdarzały. Ona na to, że chodzi o papier toaletowy. Ona wiesza go inaczej i u wszystkich wygląda to tak samo. Tylko u nas jest na odwrót. Zgłupiałam jeszcze bardziej. Przecież nie powiesiłam go pionowo, bo tak się nie da. No i zagadka się rozwiązała.

Chodzi o to, że końcówka urwanego papieru powinna wychodzić z góry rolki, a nie od dołu. W ten sposób papier ładniej wygląda i tak łatwiej sięgnąć. Przy okazji jest mniejsza szansa na jego niekontrolowane rozwinięcie. Zaczęłam się śmiać jak jakaś nienormalna, bo ta kobieta jednak potrafi zaskoczyć. Myślała, że polecę do łazienki i zmienię…

 

papier toaletowy

fot. Thinkstock

Nie zrobiłam tego. Po pierwsze - z przekory, bo już mam dosyć życia według jej scenariusza. Czasami miewa rację, ale zazwyczaj czepia się idiotyzmów, które nic nie zmieniają. Po drugie - ja zawsze tak wieszałam papier i w moim rodzinnym domu też się tak robiło. Nikt nigdy nie miał problemu ze skorzystaniem z niego. Nigdy nic się nie rozwinęło. I nigdy nikt tego nie skomentował.

Mimo wszystko chciałam Was zapytać - a jak Wy go wieszacie? Przydadzą mi się jakieś argumenty do kolejnej dyskusji na ten temat. Ta na pewno wybuchnie i to prędzej, niż później.

PS. Nie robię sobie żartów. Tak było.

Agata

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 29.12.2016 22:02
Ja wieszam jak Twoja teściowa ale jak jestem u kogoś to nie zwracam na to uwagi.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.12.2016 20:19
Teściowa ma rację - i nie chodzi o to czy ładniej wygląda. Po prostu wygodniej się go chwyta.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 29.12.2016 17:36
Hmm..może następnym razem spytaj się jej jakie ma rekomendację dotyczące podcierania doopy bo masz poważne wątpliwości czy robisz to dobrze i nie chcesz wyjść na degenerata,
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.12.2016 13:37
Co to za różnica ważne że papier jest.U nas wogole nie ma uchwytu tylko kładzie się na kiblu...nikt z tego problemu nie robi.Ta baba jakas nie normalna jest, współczuję Ci takiej teściowej.Co będzie jak pojawią się dzieci? Ludzie....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.12.2016 10:02
teściowa ma rację, tak jak Ty wieszają tylko ludzie bez Boga w sercu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie