Wprowadzam się do akademika. Wybrałam łóżko i szafę, a współlokatorka robi problemy! Iwona, 19 l.

Próbuję walczyć o swoje, bo spędzę tam dużo czasu. Ona na nic się nie zgadza.
Wprowadzam się do akademika. Wybrałam łóżko i szafę, a współlokatorka robi problemy! Iwona, 19 l.
fot. Thinkstock
16.09.2016

Za chwilę zaczynam studia w obcym mieście. Bardzo mnie to stresuje, a jeszcze doszły nowe problemy. Mam zamieszkać w akademiku z obcą dziewczyną i chyba się nie polubiliśmy. Zostałyśmy sobie przydzielone do pokoju i tyle dobrego, że mam już do niej kontakt. Wcześniej mogłyśmy sobie obejrzeć lokum.

Będzie bardzo skromnie, bo tylko łóżko piętrowe, jedna duża szafa i regał, dwie półki i niewiele więcej. Kiepskie warunki, więc chyba nie dziwne, że walczę o swoje. Z nią się nie da dogadać, bo w niczym nie chce ustąpić. Czy moje wymagania są jakieś wielkie? Wskazałam tylko, gdzie chcę spać i ile potrzebuję miejsca.

Mam wrażenie, że ona się nie zgadza, żeby mi zrobić na złość.

 

akademik

fot. Thinkstock

Pierwszy warunek to miejsca do spania na górze łóżka. Jestem alergiczną z uczelniem na roztocza, a wiadomo jak jest z czystością w akademikach. Im dalej będę od podłogi, tym lepiej dla mojego zdrowia. Jej powinno być wszystko jedno. Nawet wygodniej by jej było kłaść się na dole, niż się co chwile wspominać.

Do tego zaproponowałam jej, żebym mogła zająć większą część szafy, a jej zostawię prawie cały regał. Nie moja wina, że mam dużo ubrań, które muszą wisieć. Ona chodzi tylko w jeansach i bluzach, a te sobie poukłada na półkach.

Chcę jeszcze dodać nadbudowę nad biurko, które mamy na spółkę. Taki sekretarzyk na drobnostki. Też jej się to nie podoba, bo „zabierze przestrzeń”.

 

akademik

fot. Thinkstock

Czy ja trafiłam na jakąś złośliwą małpę? Co nie powiem, to ona na odwrót. Wiadomo, że nie wszystko może być sprawiedliwie. Ja walczę o swoje, bo tak mnie rodzice nauczyli. Mam spędzić w tej norze przynajmniej rok, jak nie 5. Powinno być mi wygodnie. Ona przyjeżdża ze wsi i nagle ma większe wymagania od miastowej.

Upierać się przy swoim czy jej w czymś ustąpić? Czuję, że mam trochę racji, ale rozmowa z nią to jak rzucanie grochem o ścianę. Gdybym się uparła, że chcę łóżko na dole, to pewnie na złość też by chciała. Może to jest pomysł, żeby mówić wszystko na odwrót?

Boję się tej przeprowadzki…

Iwona

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 4.18 / 5
kija (Ocena: 5) 16.09.2016 21:50
Złośliwą małpą to jesteś ty i współczuje współlokatorce że musi mieszkać z wielką panią miastową, która nie rozumie że w akademikach dzieli się wszystko po równo. Jak ci tak nie pasuje ta "nora" to do roboty i zarób sobie na prywatną kawalerkę paniusiu.
odpowiedz
Hanka (Ocena: 4) 16.09.2016 21:24
"Ona przyjeżdża ze wsi i nagle ma większe wymagania od miastowej." A co to za różnica czy ty jesteś z miasta czy nie? Nie rozumiem Cię. Macie pokój razem więc to, że Ty wybrałaś sobie szafę żeby powiesić ubrania, bo masz więcej takich które powinny wisieć dla mnie nie jest argumentem. Równie dobrze możesz je złożyć, położyć na półce i później sobie wyprasować. Wszystkim co macie w pokoju powinnyście dzielić się na połowę (oczywiście mam na myśli takie rzeczy jak szafa czy biurko). Co do łóżka to ktoś napisał dobrze "jeśli będziesz dbała o czystość to możesz spać też na dole". Nie widzę w tym problemu. Wydaje mi się, że uważasz się za lepszą z racji tego, że jesteś z miasta a nie ze wsi i próbujesz mieć jakieś większe prawa. Takie jest moje zdanie. Ja na miejscu tej dziewczyny na pewno bym się nie godziła na takie coś, że ty decydujesz jak się dzielicie szafą czy łóżkami.
odpowiedz
xxx (Ocena: 1) 16.09.2016 17:56
Twierdzisz że osoba ze wsi ma się pod Tobą ugiąć bo ty jesteś miastowa? Mieszkam w akademiku także jestem z dużego miasta i jeszcze nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Skoro dzielicie razem pokój to powinno być miejsce podzielone po równo. Skoro masz za dużo ubrań to zostaw większość w domu i weź tylko te najpotrzebniejsze. A skoro już tak wybrzydzasz to po prostu przeprowadź się na stancję z pokojem jednoosobowym i będzie po problemie. zachowujesz się jak rozpieszczona jedynaczka która zawsze wszystko miała tylko dla siebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2016 16:48
jeśli regał ma 10 półek, to ty bierz 5 a ona 5. jeśli w szafie jest miejsce na 20 powieszonych rzeczy to trudno - 10 wieszaków należy się jej. a łóżko? posprzątasz pod nim regularnie i nie będzie kłopotu... w domu też śpisz na piętrowym?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2016 16:28
"Potrzebuję więcej miejsca w szafie, bo mam rzeczy które muszą wisieć" - a co to w ogóle za argument? Każda z was ma mieć po pół miejsca w szafie, no chyba, że obie zgodziłybyście się na to aby jedna miała więcej miejsca a druga mniej. Nie ona jest wredną małpą, tylko ty bo z góry dyrygujesz i postanowiłaś co jest twoje, a co ewentualnie jej a ona ma się dopasować, bo masz takie widzi mi się.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie