Zerwałam z nim, bo przestał jeść mięso. Nie mogę być z takim mięczakiem! Agata

Możecie się ze mnie śmiać - pozwalam. Ja taka radosna nie jestem, bo rozleciał się związek, w który bardzo wierzyłam. Nie mieliśmy może bardzo długiego stażu, ale wszystko dobrze się zapowiadało. Prawie rok razem to już jakiś wynik. Niedawno wszystko się popsuło, bo uważałam, że podjął złą decyzję. Niby dotyczącą tylko jego, ale odbijającą się też na mnie. Z dnia na dzień przeszedł na wegetarianizm. Nie konsultował tego ze mną, tylko stwierdził fakt. Od dziś koniec z mięsem, a nawet smażeniem na smalcu. Zawsze był bardzo delikatny, ale myślałam, że drzemie w nim chociaż trochę prawdziwego mężczyzny. W tym momencie w to zwątpiłam, bo wiadomo, kto się najbardziej przejmuje zwierzaczkami. Albo geje, albo jakieś przewrażliwione niedorajdy. W moich oczach stał się mięczakiem.    
Zerwałam z nim, bo przestał jeść mięso. Nie mogę być z takim mięczakiem! Agata
fot. Thinkstock
07.05.2016

Możecie się ze mnie śmiać - pozwalam. Ja taka radosna nie jestem, bo rozleciał się związek, w który bardzo wierzyłam. Nie mieliśmy może bardzo długiego stażu, ale wszystko dobrze się zapowiadało. Prawie rok razem to już jakiś wynik. Niedawno wszystko się popsuło, bo uważałam, że podjął złą decyzję. Niby dotyczącą tylko jego, ale odbijającą się też na mnie.

Z dnia na dzień przeszedł na wegetarianizm. Nie konsultował tego ze mną, tylko stwierdził fakt. Od dziś koniec z mięsem, a nawet smażeniem na smalcu. Zawsze był bardzo delikatny, ale myślałam, że drzemie w nim chociaż trochę prawdziwego mężczyzny. W tym momencie w to zwątpiłam, bo wiadomo, kto się najbardziej przejmuje zwierzaczkami.

Albo geje, albo jakieś przewrażliwione niedorajdy. W moich oczach stał się mięczakiem.

 

 

x

fot. Thinkstock

Od dawna coś mi w nim nie pasowało, ale mimo wszystko go kochałam. Miewał dziwne zachowania, które jednak przestały mi przeszkadzać. Z tym wegetarianizmem nic nie mogłam zrobić, bo nagle mięso stało się jego największym życiowym problemem. Nie mogliśmy razem jadać kolacji, zarzucał mi, że zjadam zwłoki i jestem bezduszna.

Ciągle słyszałam, że jestem od niego gorsza i muszę się zmienić. On nie rozumie, dlaczego jego ukochana jest taką sadystką. Dziwne, że nagle zaczęło mu to przeszkadzać. Jeszcze chwilę wcześniej sam prosił, żebym mu usmażyła wątróbkę. Dlatego nie uważam tego za przemyślaną decyzję. Coś mu się po prostu pomieszało w głowie.

Jak można być z kimś takim? Wnerwiał mnie, jak nigdy wcześniej, ale cały czas się łudziłam. Że zmądrzeje albo ja się przyzwyczaję.

 

x

fot. Thinkstock

To się nie stało, bo złapałam się na tym, że nie patrzę na niego jak na faceta. Dla mnie to był teraz chłopiec w krótkich majtkach, którego można złamać jednym spojrzeniem. Prawdziwy samiec nie przejmuje się takimi bzdurami jak niehumanitarna hodowla czy „płaczące cielaki”. Opowiadał mi o nich i sam miał łzy w oczach. Zupełnie się zmienił i wcale nie na korzyść.

Wreszcie stwierdziłam, że to dziwak i fajtłapa, a nie materiał na męża. Popędziłam go, gdzie pieprz rośnie i jestem zadowolona z tej decyzji. Nie odkochałam się, ale pewnie szybko się z niego wyleczę. Poznam jakiegoś prawdziwego mężczyznę i będę się śmiała, że w ogóle marnowałam na kogoś takiego czas.

Jestem za tym, żeby przywrócić wegetarianizm na listę chorób. Mam prawo.

Angelika

Komentarze (64)

Ocena: 4.53 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 23:19
przez wegetarian, ktorzy zmuszają innych do wlasnej ideologii, cierpią na tym tacy, ktorzy nie jedza mięsa ale nie zaglądają innym w talerz, jak ja :( Nie kazdy wege jest taki. Tacy to tylko na pookaz bo to teraz modne. Ja jestem wegetarianką od 12 lat, bo nie lubię i tyle.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 12:29
a czym powinna je karmić, marchewką?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 08:37
Dobrze że go rzuciłaś bo nie byłaj jego warta! Egoistka, nie ma nic gejowskiego we współczuciu dla zwierząt i wegetarianizmie, ale z drugiej strony wkurzające jest jak wegetarianie zmuszają "niewegetarian" do przejścia na wegetarianizm lub śmieją się z ludzi jedzących mięso. To raczej powinna być indywidualna sprawa każdego z nas.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2016 16:31
wegetarianizm jest dobry, tylko jego postawa jest absolutnie śmieszna. co innego twarde argumenty i dojrzała decyzja a co innego mazgajenie się.
odpowiedz
Ruda (Ocena: 5) 08.05.2016 11:05
"Prawdziwy samiec nie przejmuje się takimi bzdurami jak niehumanitarna hodowla"- myśle, ze to zdanie mówi wszystko o inteligencji tej dziewczyny. Można być wege lub nie no ale jednak minimum empatii.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo