Moi znajomi mają fatalny gust. Na imprezach chcą słuchać disco polo! Natalia

Słuchajcie, organizuję niedługo osiemnastkę i chciałabym, żeby było fajnie. Niestety nie stać mnie na fajny klub, więc w ogóle zrezygnowałam z szukania miejscówek i robię imprezę w domu. Miejsca jest sporo, rodzice znikają na całą noc, więc ok. Mieszkam w mniejszej miejscowości, gdzie ludzie nie mają najlepszego gustu i dlatego mam problem z muzyką. DJ-em będzie mój komputer. Zaczynam zbierać imprezowe kawałki, żeby playlista grała przynajmniej przez kilka godzin, ale sporo mi jeszcze brakuje. Są to różne piosenki – zagraniczne nowości, jakieś znane polskie, trochę elektroniki. Tak żeby potańczyć. Za disco polo nie przepadam, więc na razie tego nie ma, ale nie wiem co ostatecznie zrobić. Dla mnie to wiocha, a inni mogą się poczuć rozczarowani. Dla niektórych zabawa bez Weekendu i Boysów to nie zabawa.
Moi znajomi mają fatalny gust. Na imprezach chcą słuchać disco polo! Natalia
fot. Thinkstock
02.04.2016

Słuchajcie, organizuję niedługo osiemnastkę i chciałabym, żeby było fajnie. Niestety nie stać mnie na fajny klub, więc w ogóle zrezygnowałam z szukania miejscówek i robię imprezę w domu. Miejsca jest sporo, rodzice znikają na całą noc, więc ok. Mieszkam w mniejszej miejscowości, gdzie ludzie nie mają najlepszego gustu i dlatego mam problem z muzyką.

DJ-em będzie mój komputer. Zaczynam zbierać imprezowe kawałki, żeby playlista grała przynajmniej przez kilka godzin, ale sporo mi jeszcze brakuje. Są to różne piosenki – zagraniczne nowości, jakieś znane polskie, trochę elektroniki. Tak żeby potańczyć.

Za disco polo nie przepadam, więc na razie tego nie ma, ale nie wiem co ostatecznie zrobić. Dla mnie to wiocha, a inni mogą się poczuć rozczarowani. Dla niektórych zabawa bez Weekendu i Boysów to nie zabawa.

x

fot. Thinkstock

I teraz nie wiem jak postąpić. Czy ułożyć playlistę według mojego gustu i spróbować im pokazać ambitniejszą muzykę, czy przede wszystkim zadowolić gości? Ja się przy czymś takim zbyt dobrze nie będę bawiła... Szczerze mówiąc, to mnie bierze na wymioty, jak coś takiego słyszę.

Pierwszy raz robię taką dużą imprezę w domu i nie umiem się odnaleźć. Może któraś z Was ma to już za sobą i może mi powiedzieć, co zrobiła z muzyką? Trochę się boję, że wtedy będzie drętwo i szybko wyjdą.

Ale z drugiej strony to moje urodziny i to ja powinnam decydować. Sama przy takiej muzyce będę się raczej kiepsko bawiła.

x

fot. Thinkstock

Jak tylko słyszę tę beznadziejną muzyczkę i kretyńskie teksty, to mnie krewa zalewa. W sumie to nawet trochę wstyd, że mam znajomych, którzy to lubią… Rok temu byłam na typowym wiejskim weselu i prawie wyszłam po godzinie. Tego nie dało się znieść. Najchętniej puszczałabym na urodzinach Brodkę, Dawida Podsiadło, trochę Katy Perry, Rihanny, Maroon 5.

To jest zły wybór? Przecież mają fajne kawałki, przy których można się poruszać. A przy tym nie są tak obciachowe, jak przeboje w stylu „majteczki w kropeczki, sialalalala”.

Nie wiem, co robić. Bawić się po swojemu czy ulec beznadziejnemu gustowi przyjaciół…

Natalia

Komentarze (21)

Ocena: 4.62 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2016 14:38
Po pierwsze: to, że ktoś lubi co innego niż Ty nie znaczy, że jest gorszy. Ja bym na Twoim miejscu znalazła jakieś "lepsze" piosenki z disco polo, bo niektóre s rzeczywiście niezbyt fajne dla osób nie lubiących tego gatunku, ale istnieją też takie OK.
odpowiedz
Muzykantka (Ocena: 3) 04.04.2016 23:39
To twoja impreza, więc decyzja należy do ciebie przy jakiej muzyce będziesz bawić się ze znajomymi na 18stce. U moich znajomych na 18tkach (wszędzie) było disco polo, a muszę przyznać że większość moich przyjaciół łącznie ze mną chodziliśmy do szkół muzycznych i nie było to OBCIACHEM, że na imprezach był taki a nie inny gatunek muzyczny (ale nie tylko i wyłącznie disco polo). Do tej pory na domówkach włączamy sobie np. Zenka Martyniuka czy After Party (na pewno nie "majteczki w kropeczki" [które należy do nurtu starego disco] jak wspomniałaś). Obecnie disco polo bardziej przypomina dance (porównaj sobie chociażby z piosenkami bałkańskiej wokalistki Inna). Mam dobrą radę: nie ograniczaj się, w playliście umieść trochę piosenek "radiowych", rockowych, popowych czy nawet disco polo. Pozdrawiam, studentka Akademii Muzycznej ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2016 23:39
tylko techno
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2016 10:42
I jak się bawisz przy rocku? Machasz głową i skaczesz jak w pogo? ( disco polo nie słucham - żeby nie było :-) ).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2016 20:50
Może wmieszaj w swoją playlistę kilka piosenek disco polo które lubią Twoi znajomi, też nie lubię disco polo ale od kilku piosenek raczej uszy Ci nie zwiędną a goście będą zadowoleni :P :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo