Nie kupiłam chrześnicy prezentu z listu do Mikołaja i wyszłam na złą ciotkę! Rodzice tak ją nastawili... J.

Mam już dość świąt, prezentów i tego wszystkiego, zanim tak naprawdę się zaczęło. Wystarczyły mi Mikołajki, które dosłownie wyprowadziły mnie z równowagi. W głowie mi się nie mieści, że można tak potraktować człowieka. Poszłam do chrześnicy z dobrym sercem, a dostałam cios nożem. Zapowiadało się na to, ale nie wierzyłam, że może wyjść tak beznadziejnie... Za prezentem rozglądałam się już dawno temu. Szukałam czegoś fajnego i w miarę taniego, bo na pieniądzach nie śpię. Znalazłam na promocji zestaw książeczek, bo małej rodzice czytają do snu i taki zestaw do samodzielnego zrobienia lalki. Wystarczy, bo bez przesady. No, ale tydzień przed Mikołajem widziałam się z siostrą i wyszło na to, że źle zrobiłam. Córeczka napisała list i ma dostać dokładnie to, co chce. Nikt nie może kupić niczego od siebie!  
Nie kupiłam chrześnicy prezentu z listu do Mikołaja i wyszłam na złą ciotkę! Rodzice tak ją nastawili... J.
fot. Thinkstock
09.12.2015

Mam już dość świąt, prezentów i tego wszystkiego, zanim tak naprawdę się zaczęło. Wystarczyły mi Mikołajki, które dosłownie wyprowadziły mnie z równowagi. W głowie mi się nie mieści, że można tak potraktować człowieka. Poszłam do chrześnicy z dobrym sercem, a dostałam cios nożem. Zapowiadało się na to, ale nie wierzyłam, że może wyjść tak beznadziejnie...

Za prezentem rozglądałam się już dawno temu. Szukałam czegoś fajnego i w miarę taniego, bo na pieniądzach nie śpię. Znalazłam na promocji zestaw książeczek, bo małej rodzice czytają do snu i taki zestaw do samodzielnego zrobienia lalki. Wystarczy, bo bez przesady. No, ale tydzień przed Mikołajem widziałam się z siostrą i wyszło na to, że źle zrobiłam.

Córeczka napisała list i ma dostać dokładnie to, co chce. Nikt nie może kupić niczego od siebie!

 

x

fot. Thinkstock

Zabrzmiało to śmiesznie, ale ona tak na serio. 4-latka będzie wszystkim dyktowała, jakie prezenty mają jej kupić. Nie wierzę, że sama to wszystko wymyśliła. Rodzice musieli jej podpowiedzieć. Oni wybrali sobie jedną pozycję z kartki, inne dali dziadkom, mnie przypadł elektroniczny królik czy tam inny zając. Sprawdzałam – 199 zł w markecie.

A wszystko to po fakcie, bo prezent już miałam i naprawdę nie zamierzałam się z tego wycofać. Dam upominek od siebie. Niech mała się nauczy, że nie zawsze w życiu dostaje się to, czego się chce. Na niektóre rzeczy trzeba zaczekać. Jak jej się nie spodoba to ode mnie – trudno, chciałam dobrze. Powiedziałam o tym siostrze i była zniesmaczona.

W niedzielę poszłam ze swoim prezentem i było jeszcze gorzej...

x

fot. Thinkstock

4-latka dostała paczkę, mówi, że to na pewno ten królik, bo tylko tego jej z listy brakuje. Zobaczyła co innego i się rozpłakała. Ok, mała dziewczynka, może nie rozumieć. Ale dlaczego rodzice jej wcześniej nie uprzedzili, że wcale nie jest powiedziane, że dostanie dokładnie to, co sobie wymyśliła? Trzeba było dziecko jakoś nastawić, a nie teraz sceny mi robi.

Prezent się nie spodobał. Nie dlatego, że był zły, ale mądrzy rodzice przygotowali ją na co innego. Jestem naprawdę zła i nie wiem co zrobić z Wigilią. Ulec temu terrorowi czy dalej wybierać coś według siebie i swojego budżetu?

J.

Komentarze (48)

Ocena: 4.71 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2015 10:50
fgtghdtr
odpowiedz
b. (Ocena: 5) 11.12.2015 18:05
niech się sami wypchają tym królikiem, następnym razem nic nie kupuj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2015 09:23
A ja bym poprostu nastepnym razem nic nie dala a siostrze powiedziala ze dopoki sie sytuacja nie zmieni i nie wytlumaczy pewnych spraw swojemu dziecku to nie masz zamiaru uczesticzyc w tej szopce
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2015 18:04
wg siebie i swojego budżetu... to że jesteś chrzestną nie znaczy że masz kupować prezenty na które Cie nie stać tylko dlatego że rozpieszczone dziecko i rodzice tak sobie wymyślili... może porozmawiaj wcześniej z rodzicami i wytłumacz że nie stać Cię na kupowanie prezentów po 200zł może zrozumieją wtedy i postarają się przynajmniej coś tańszego wymyślić :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2015 21:38
według siebie, nie daj się^^
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo