Stać mnie, więc kupuję buty za 500 zł i spędzam wakacje w Grecji. Rodzice mają mi to za złe! Marzena, 26 l.

Jestem najstarszą z trójki dzieci moich rodziców. Ja mam 26 lat, moja siostra 17, a brat 16. Moim rodzicom było ciężko finansowo. Co prawda zawsze w domu było ciepło, nie chodziłam głodna, miałam w co się ubrać i gdzie uczyć, ale nie starczało na przyjemności takie jak kino, kawa na mieście, czy zamówienie pizzy. Jak miałam 18 lat zaczęłam dorabiać by mieć na ciuchy i kosmetyki. Jak poszłam na studia to też pracowałam. Miałam 20 lat, studiowałam i zaczęłam utrzymywać wraz z matką całą 5-osobową rodzinę, bo ojciec stracił pracę. Pół roku ciągłej pracy, nauki. Prawie zawaliłam studia.  Jak ojciec znalazł pracę ulżyło mi. Skupiłam się na studiach, pracowałam tylko w weekendy. Gdy skończyłam studia rodzice byli ze mnie dumni. Byłam jedyną osobą w rodzinie, która skończyła studia. Szybko załapałam pracę w szpitalu, ale niestety w innym mieście. Dojazdy po 30 km w jedną stronę wykończyłyby mnie finansowo. Dlatego wynajęłam kawalerkę i zaczęłam utrzymywać się sama. Starczyło mi na wszystko. Nawet byłam w stanie odłożyć na wakacje czy laptopa.  
Stać mnie, więc kupuję buty za 500 zł i spędzam wakacje w Grecji. Rodzice mają mi to za złe! Marzena, 26 l.
18.09.2015

Jestem najstarszą z trójki dzieci moich rodziców. Ja mam 26 lat, moja siostra 17, a brat 16. Moim rodzicom było ciężko finansowo. Co prawda zawsze w domu było ciepło, nie chodziłam głodna, miałam w co się ubrać i gdzie uczyć, ale nie starczało na przyjemności takie jak kino, kawa na mieście, czy zamówienie pizzy. Jak miałam 18 lat zaczęłam dorabiać by mieć na ciuchy i kosmetyki. Jak poszłam na studia to też pracowałam. Miałam 20 lat, studiowałam i zaczęłam utrzymywać wraz z matką całą 5-osobową rodzinę, bo ojciec stracił pracę. Pół roku ciągłej pracy, nauki. Prawie zawaliłam studia. 

Jak ojciec znalazł pracę ulżyło mi. Skupiłam się na studiach, pracowałam tylko w weekendy. Gdy skończyłam studia rodzice byli ze mnie dumni. Byłam jedyną osobą w rodzinie, która skończyła studia. Szybko załapałam pracę w szpitalu, ale niestety w innym mieście. Dojazdy po 30 km w jedną stronę wykończyłyby mnie finansowo. Dlatego wynajęłam kawalerkę i zaczęłam utrzymywać się sama. Starczyło mi na wszystko. Nawet byłam w stanie odłożyć na wakacje czy laptopa.

 

x

Jakoś chwilę po rozpoczęciu pierwszej poważnej pracy poznałam Rafała. Zaczęliśmy się spotykać, szybko coś do siebie poczuliśmy. Pół roku później zamieszkaliśmy razem. Teraz jesteśmy rok po ślubie. Rafał w międzyczasie dostał awans w banku, w którym pracował i naprawdę sporo zarabia. Ja jako pielęgniarka to nawet 1/2 jego zarobków nie zarabiam, a on nie jest prezesem czy kierownikiem, obsługuje klientów w oddziale bankowym. Razem zarabiamy z 7 tys. zł netto. Żyjemy na wysokim poziomie, ale mamy szacunek do pieniędzy

Mamy kredyt na mieszkanie, co miesiąc musimy płacić na niego 1,5 tys. Gdyby któreś z nas straciło pracę to naprawdę byłoby ciężko. Dlatego odkładamy pieniądze. Miesięcznie odkładamy 2-3 tys. Moi rodzice znają naszą sytuację finansową. Wiem, że oni są już starzy, jest im ciężko, więc pomagamy im. Co miesiąc przelewamy im parę stówek na konto, zafundowaliśmy mojemu młodszego rodzeństwo kolonie sportowe w tym roku. Pomagamy nie tylko mojej rodzinie. 

x

Mama Rafała jest już schorowana i raz w roku wysyłamy ją do sanatorium. Tym bardziej jest mi przykro, gdy moja matka wylicza mi nasze wydatki. Jak można kupić buty za 500 zł? Jak można kupić tusz do rzęs za 30zł? Dlaczego kupuję najdroższy ketchup skoro w Biedronce dostanie inny o połowę taniej? Mam dość. 

Dlaczego ktoś nas rozlicza z naszych wydatków? Wakacje w Grecji? Nie szkoda wam pieniędzy? Nie, nie szkoda. Zarabiamy by godnie żyć. Tylko jak wytłumaczyć rodzicom, którzy robiąc zakupy zrobią wszystko by zaoszczędzić parę groszy?

Marzena

Polecane wideo

Komentarze (61)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2015 22:56
Może im po prostu tego nie mów? A jak następnym razem coś powe o twoich wydatkach, przypomnij jej, że dokładacie do ich.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2015 22:26
Wakacje w Grecji tanie wakacje pfi Dubaj Kuba Sri Lanka a nie Grecja słabo się postarali w redakcji z artykułem hahahaha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2015 15:09
haha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2015 07:36
a
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2015 23:55
ko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie