Czuję się niedoceniona, bo wszyscy twierdzą, że blogerzy to lenie. A to ciężka praca! Bloggerka

Chciałabym się podzielić z innymi czymś, co ostatnio strasznie mnie denerwuje. Kiedy zaczęłam pisać bloga (w 2009 roku) blogosfera wyglądała zupełnie inaczej. Była garstka wartościowych blogów, nie było tylu wpisów sponsorowanych, a wpisy miały swoją wartość. Nie uważam, że wpisy sponsorowane są złe, ani też, że zarabianie na blogu to coś złego. Dziś jednak bloggerką/bloggerem może być każdy. A firmy wykorzystują to jak mogą. Przyznam, że coraz rzadziej wchodzę na inne blogi, bo kiedy wita mnie z każdej strony migający banner reklamowy - wychodzę szybciej niż przyszłam... Wiele razy próbując nawiązać współpracę z jakąś firmą kosmetyczną dostaję coraz częściej odpowiedź, że nie nawiązują współpracy z bloggerami, bo są albo nieterminowi, albo liczą tylko na darmowe ,,prezenty'. 
Czuję się niedoceniona, bo wszyscy twierdzą, że blogerzy to lenie. A to ciężka praca! Bloggerka
12.08.2015

Chciałabym się podzielić z innymi czymś, co ostatnio strasznie mnie denerwuje. Kiedy zaczęłam pisać bloga (w 2009 roku) blogosfera wyglądała zupełnie inaczej. Była garstka wartościowych blogów, nie było tylu wpisów sponsorowanych, a wpisy miały swoją wartość.

Nie uważam, że wpisy sponsorowane są złe, ani też, że zarabianie na blogu to coś złego. Dziś jednak bloggerką/bloggerem może być każdy. A firmy wykorzystują to jak mogą.

Przyznam, że coraz rzadziej wchodzę na inne blogi, bo kiedy wita mnie z każdej strony migający banner reklamowy - wychodzę szybciej niż przyszłam...

Wiele razy próbując nawiązać współpracę z jakąś firmą kosmetyczną dostaję coraz częściej odpowiedź, że nie nawiązują współpracy z bloggerami, bo są albo nieterminowi, albo liczą tylko na darmowe ,,prezenty''

x

I przez takie właśnie osoby blogosfera traci na wartości. Bo jak ma być postrzegany blogger, który nie potrafi dotrzymać terminów? Ok, zdarzają się różne sytuacje, ale wystarczy wtedy napisać, przeprosić. Po prostu przyznać się do błędu.

Boli mnie, kiedy nikt nie widzi tego, że pisanie bloga to nie tylko fajne eventy, darmowe prezenty itd. to również ciężka praca. Oczywiście jeśli ktoś bloga traktuje poważnie.

Zastanawiam się w jakim to zmierza kierunku. Blogów jest coraz więcej, a ich jakość coraz bardziej spada. Mam nadzieję, że osoby, które liczą tylko na darmowe gadżety wezmą się do pracy, a dzięki temu blogosfera zapełni się wartościowymi postami, które są tak chętnie czytane.

Pozdrawiam,

Bloggerka

Komentarze (14)

Ocena: 4.71 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2015 18:52
Dobrze, przyjmijmy że faktycznie bycie dobrym bloggerem wymaga odrobiny czasu, wkładu pieniędzy i organizacji, ale generalnie problem tkwi w tym że gigantyczne wynagrodzenia które bloggerzy dostają, są kompletnie nieadekwatne do "pracy" którą włożyli w daną reklamę. Pomijając już kontrast pomiędzy zarobkami ludzi na budowie czy w kopalni a bloggerów. =
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 12.08.2015 16:57
Ciężka praca to na budowie albo w kopalni. W korpo też bywa ciężko, jeśli napierdzielasz po 14 albo więcej godzin. A nie jakieś pisanie głupot na blogu.
odpowiedz
blogi to złodzieje czasu, ale są perełki (Ocena: 5) 12.08.2015 15:58
Zagadzam się w 100%. Niewiele jest wartościowych blogów, schodzą na psy. Bo co wypisuje się na blogach? Haule zakupowe? Kupiłam to i to, popatrzcie! Ale w tym gąszczu beznadziejnych blogów można jeszcze znaleźć perełki. Systematycznie wchodzę na "ervish blog" bo po pierwsze: nie ma żadnych reklam i widać, że kobitka prowadzi bloga dla pasji a nie pieniędzy, po drugie pokazuje bardziej od strony biochemii jak stworzyć kosmetyki w domu, nawet dla zupełnych laików. Chwalić
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2015 14:37
Ci, którzy śmieją się z blogerek sami sa na tyle ograniczeni i sfrustrowani, że robią za marne grosze nielubianą robotę.... taka prawda, bez urazy. Nie wiem czemu Polacy mają jakiś syndrom strudzonego, smutnego, ciezkiego zycia, zeby mozna je było nazwać ,,wartosciowym". Jak ktoś ma pomysl na siebie i sposob, aby robic cdoś fajnego, co sprawia mu przyjemnosc i zgarniac za to przyzwoite pieniadze, to chwwala mu za to. Zal was ogarnia? Sama nie jestem blogerką, ale podziwiam ludzi, którą mają otwarte umysły i potrafią zrobić coś fajnego.
zobacz odpowiedzi (1)
Alex (Ocena: 5) 12.08.2015 13:19
Nie zgadzam sie że to jest łatwa praca. Bo nie jest. Ale nie jest to CIĘŻKA praca tylko TRUDNA. Blogerki które reprezentują sobą pewien poziom mają trudne zadania do wykonania. Samo wybieranie kampanii w których będą uczestniczyć nie jest łatwe. Trzeba tak wybierać żeby móc na tym zarobić ale jednocześnie nie odstraszyć czytelników nachalnymi postami sponsorowanymi. Tak jak był okres że wszystkie te mniej znane blogerki ubierały się w te same ciuchy z tych samych sklepów. Strasznie słabe. Prowadzenie dobrego bloga to dokładnie to samo co prowadzenie swojego biznesu co na pewno nie należy do łatwych zadań w tak młodym wieku. I to jest na prawdę super bo nie jest łatwo się wybić i utrzymać we współnczesnej blogosferze. Ale nie mylmy pojęć. To nie jest ciężka praca. Trudna, pracochłonna, często stresująca ale na pewno nie ciężka. Ciężka jest budowa, praca w gatronomii czy na masarni. Ale to nie jest CIĘŻKA praca.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo