Ja też zmieniłam zdjęcie profilowe na tęczowe. I straciłam kilkunastu znajomych! Anna

Ja też zmieniłam zdjęcie profilowe na tęczowe, bo mam takie prawo. Nie obchodzi mnie, co inni myślą o mniejszościach seksualnych. Ja tych ludzi bardzo szanuję, chociaż sama nie znam żadnego geja, ani lesbijki. Może dlatego, że się bali ujawnić? Tak czy inaczej popieram, żeby takie osoby miały prawo do zawierania legalnych związków. Czy nazwiemy to małżeństwem, czy jakoś inaczej – liczy się to, żeby państwo takich ludzi nie ignorowało. Oni istnieją i chcą żyć tak, jak my. Nie jestem żadną głupią gimbuską, ani lemingiem, jak niektórzy chcieliby mi wmówić. Jestem świadomym człowiekiem, który ma szacunek dla innych. Nie uważam, żeby śluby homoseksualistów mogły w czymkolwiek zaszkodzić heteroseksualistom. Strach i uprzedzenia są zupełnie nieuzasadnione! Zauważyłam, że nie wszyscy to rozumieją. Przez moją deklarację straciłam kilku znajomych.  
Ja też zmieniłam zdjęcie profilowe na tęczowe. I straciłam kilkunastu znajomych! Anna
01.07.2015

Ja też zmieniłam zdjęcie profilowe na tęczowe, bo mam takie prawo. Nie obchodzi mnie, co inni myślą o mniejszościach seksualnych. Ja tych ludzi bardzo szanuję, chociaż sama nie znam żadnego geja, ani lesbijki. Może dlatego, że się bali ujawnić? Tak czy inaczej popieram, żeby takie osoby miały prawo do zawierania legalnych związków. Czy nazwiemy to małżeństwem, czy jakoś inaczej – liczy się to, żeby państwo takich ludzi nie ignorowało. Oni istnieją i chcą żyć tak, jak my.

Nie jestem żadną głupią gimbuską, ani lemingiem, jak niektórzy chcieliby mi wmówić. Jestem świadomym człowiekiem, który ma szacunek dla innych. Nie uważam, żeby śluby homoseksualistów mogły w czymkolwiek zaszkodzić heteroseksualistom. Strach i uprzedzenia są zupełnie nieuzasadnione! Zauważyłam, że nie wszyscy to rozumieją. Przez moją deklarację straciłam kilku znajomych.

 

tęczowe zdjęcie profilowe

To nie może być zbieg okoliczności. Jednego dnia wieczorem dodałam sobie tęczę na zdjęcie, a drugiego miałam o kilkunastu znajomych na Facebooku mniej. Nagle stwierdzili, że mnie nie lubią albo nie chcą mnie znać? Z jednej strony fajnie, że pozbyłam się ze swojego otoczenia homofobów, ale z drugiej jest mi przykro. Polska nigdy nie będzie normalnym krajem, jeśli nie nauczymy się szacunku do innych. Wszędzie czytam komentarze o ped*** i inne okropne rzeczy. Ludzie, zajmijcie się sobą!

Denerwuje mnie, że zaglądamy innym do łóżka. Tak trudno zrozumieć, że oni walczą o swoje prawa, bo Wy już dawno je wszystkie macie? Oni muszą się pokazywać i o sobie przypominać, bo marzą o normalnym życiu... Nie wiem dokładnie, kto mnie wywalił ze znajomych, bo trudno się połapać, ale kilka osób na tym przyłapałam. Wiecie kim są? To zazwyczaj chłopacy w moim wieku...

tęczowe zdjęcie profilowe

Dziwne to dla mnie, że największy problem mają właśnie młodzi chłopacy. Czasami mi się wydaje, że to z powodu kompleksów albo nawet strachu, że sami może są „inni”...  Kiedyś czytałam o takim badaniu, że największymi homofobami są kryptogeje. Wydaje mi się, że to może być prawda.

Nie szkoda mi tych kilkunastu znajomych, bo nie chcę mieć z takimi ludźmi nic do czynienia, ale martwi mnie polska mentalność w tym temacie. Kiedy tu wreszcie będzie normalnie?

Zaraz chyba wstawię tęczę jako zdjęcie w tle, to pewnie połowa mnie wyrzuci ze znajomych. Co za kraj!

Anna

Komentarze (61)

Ocena: 4.93 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 20:17
moim zdaniem niech sobie każdy będzie kim chce ale po co gadac o tym każdy jest inny ja jestem hetero ale nie gadam o swoich upodobaniach seksualnych.po co się tak afiszować z tym seksem gej,lizbijka co mnie to obchodzi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2015 21:04
sasas
odpowiedz
ju (Ocena: 5) 01.07.2015 20:06
kazdy ma swoje zdanie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2015 17:06
Jestes jednak mało tolerancyjna, piszesz, ze masz prawo zmienic zdjecie na teczowe, ale jak twoi znajomi mają prawo cię za to usunąć to juz ci sie to nie podoba.
zobacz odpowiedzi (6)
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2015 16:39
Nie przejmuj się.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo