Siostra chce nadać córce imię Amelia. Przecież to nazwa choroby! Co za bezmyślność... Nina

To wada wrodzona polegającym na całkowitym braku kończyn.
Siostra chce nadać córce imię Amelia. Przecież to nazwa choroby! Co za bezmyślność... Nina
16.11.2016

To niby nie jest moja sprawa i w ogóle nie powinnam się mieszać w takie rzeczy, ale trudno mi tak siedzieć spokojnie. Jestem szczęśliwa, że zostanę niedługo ciocią. Moja siostra ma termin porodu na sierpień, więc jeszcze w te wakacje będę mogła się nacieszyć maluszkiem. To będzie dziewczynka. Nie to, że jestem wybredna, ale to podwójna radość dla mnie. Siostra zdrowa, ciąża się prawidłowo rozwija, ale coś musiało się popsuć...

Usłyszałam, jakie imię wymyśliła dla córki i nie potrafię się z tym pogodzić. Chodzi o imię Amelia. Co mi się w tym nie podoba? Nie ma nic wspólnego z Polską, jest strasznie popularne (co druga dziewczynka dzisiaj to Amelka), a na dodatek ma paskudne znaczenie.

Tak, mało kto wie, że amelia to choroba!

 

x

Po pierwsze – lepiej nie nadawać takich oklepanych imion, bo potem są same problemy. Lepiej mieć oryginalne imię, niż takie, które będzie miała połowa dziewczynek w klasie. Po drugie – mieszkamy jednak w Polsce, więc po co te wszystkie światowe imiona. Tak jakby w naszym języku nie było żadnych ładnych. Po trzecie – to okropne znaczenie...

Cytuję Wikipedię: „Amelia – wada wrodzona polegającym na całkowitym braku kończyny lub kończyn”. Koniec cytatu, chyba wystarczy.

Oni chcą z niej zrobić tym imieniem kalekę! Wiem, że niewiele osób zna to znaczenie, ale wystarczy, że ja znam. Mam zamiar im o tym też powiedzieć. Ciekawe czy wtedy zmądrzeją...

x

Mam bardzo krytyczny stosunek do tego wyboru, ale mimo wszystko jeszcze się głośno na ten temat nie odezwałam. W sumie, to jest ich dziecko i tylko ich sprawa. Nigdy nie chciałam w żadnym stopniu ingerować w ich życie. Ale czy w takiej sytuacji można tak po prostu siedzieć cicho? Moim zdaniem zrobią krzywdę dziecku.

Nie dość, że imię oklepane, to jeszcze oznaczające coś tak strasznego... Myślicie, że powinnam zabrać w tej sprawie głos? Mam do tego prawo?

Nina

Polecane wideo

Komentarze (88)

Ocena: 4.72 / 5
gość (Ocena: 5) 28.01.2019 11:21
Ja na pewno powiedxiapabym o tym swojemu bratu lub siostrze jakbym miala, w konvu to jedna z moich najblizszych osob, więc czenu mam niedoradzic tym bardziej, ze na pewno bylby wdzeczny ze mu o tym powiedzialam!
odpowiedz
psycholog (Ocena: 5) 04.07.2015 14:10
Nie krytykuj siostry! Przecież decyzja o wyborze imienia dla swojego dziecka należy do siostry. Jej sprawa! Jakby proponowała Ci opiekę nad nim czy byś została matką chrzestną, to lepiej odmów. Ludzie, nie macie zielonych pojęć o tej nazwie, zapytajcie się lekarzy. Nie wtrącajcie się w sprawy tej kobiety i jej siostry.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2015 19:27
Jak dla mnie Amelka to najładniejsze imię dla dziewczynki. Gdybym miała córkę też wybrałabym takie imię dla niej. Ale przyznam że nie wiedziałam że to nazwa choroby i teraz musiałabym się nad tym zastanowić
odpowiedz
zuzek (Ocena: 5) 01.06.2015 15:36
DAJZE SE SPOKOJ NINA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2015 14:42
sama napisałaś, że mało kto wie o tej chorobie. według mnie Amelia to śliczne imię, pomyśl, Amelka, Amelcia...poza tym to faktycznie nie twoja sprawa. ciesz się że nie da jej na imię jakąś genowefę, bronisławę cz andżelikę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie