Mój chłopak popiera Korwina! Jak żyć z kimś takim? Diana, 19 l.

Za chwilę pierwszy raz będę głosowała. Nie powiem na kogo, bo to nie ma znaczenia. Na pewno nie na kandydata, którego popiera mój chłopak. On jest dosłownie wyznawcą Janusza Korwin-Mikkego. Martwi mnie to i drażni, bo można mieć własne poglądy, ale on się strasznie zaangażował. Ciągle mówi o pomysłach Korwina, wszystkich próbuje przekonywać, obraża innych kandydatów. No i wszędzie widzi „lewactwo” i ma nadzieję, że jego dziewczyna przypadkiem nie jest też „lewa”. Zachowuje się tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy. Na każdy temat ma własną opinię, która tak naprawdę nie jest jego. Należy do jego ulubionego polityka. Zero podatków, wszystko prywatne, płatne szkoły i tym podobne bzdury. Łatwo to mówić komuś, kto nigdy nie pracował i chodzi do państwowej szkoły. A najbardziej martwi mnie, że może mieć podobne poglądy na temat kobiet...  
Mój chłopak popiera Korwina! Jak żyć z kimś takim? Diana, 19 l.
29.04.2015

Za chwilę pierwszy raz będę głosowała. Nie powiem na kogo, bo to nie ma znaczenia. Na pewno nie na kandydata, którego popiera mój chłopak. On jest dosłownie wyznawcą Janusza Korwin-Mikkego. Martwi mnie to i drażni, bo można mieć własne poglądy, ale on się strasznie zaangażował. Ciągle mówi o pomysłach Korwina, wszystkich próbuje przekonywać, obraża innych kandydatów. No i wszędzie widzi „lewactwo” i ma nadzieję, że jego dziewczyna przypadkiem nie jest też „lewa”.

Zachowuje się tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy. Na każdy temat ma własną opinię, która tak naprawdę nie jest jego. Należy do jego ulubionego polityka. Zero podatków, wszystko prywatne, płatne szkoły i tym podobne bzdury. Łatwo to mówić komuś, kto nigdy nie pracował i chodzi do państwowej szkoły.

A najbardziej martwi mnie, że może mieć podobne poglądy na temat kobiet...

 

x

Wiadomo co Korwin o nas myśli. Dla niego jesteśmy niemal podludźmi, jakimś gorszym gatunkiem. Według niego kobiety są zawsze głupsze od facetów i dlatego nie nadają się do rządzenia. Najchętniej odebrałby nam nawet prawa wyborcze. Jesteśmy od tego, żeby zajmować się domem i zadowalać mężczyzn w sypialni. Bardzo się dziwię, że niektóre dziewczyny pomimo to go popierają.

Oddając głos na kogoś takiego, okazałabym brak szacunku do samej siebie. No, ale nie o mnie chcę pisać. Skoro mój chłopak jest takim wyznawcą, to prawdopodobnie popiera też jego zdanie odnośnie kobiet. Głośno się do tego nie przyznaje. Jak zapytałam, to stwierdził, żebym się zajęła gospodarką, a nie pierdołami.

Czy zadowolona z siebie i ambitna dziewczyna może być z kimś, kto tak źle myśli o płci przeciwnej?

x

Pomimo tego, że sam mi nie odpowiedział, to wygarnęłam mu. Poprosiłam, żeby wreszcie zmądrzał, bo popiera kogoś, kto MNIE chce wyeliminować z życia publicznego. Zaraz się okaże, że nawet w związku nie będę miała nic do powiedzenia, bo Korwin mu tak doradził. Nie chcę być niczyim popychadłem, ani przedstawicielką gorszego gatunku. Mam w sobie trochę feministycznych zapędów i na to nie pozwolę.

Z drugiej strony bardzo go kocham i nie chcę, żeby polityka to zniszczyła. Za dużo jej wszędzie i wdarła się także w moje życie prywatne. Tylko nie potrafię przejść nad tym do porządku dziennego.  Poglądy są ważne, bo od nich zależy, jak będzie mnie traktował. Już nie wiem, kim dla niego jestem. Może tylko głupią laską?

Jak z tym żyć?

Diana

Komentarze (195)

Ocena: 4.62 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2015 17:03
3
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2015 10:15
Mam 18 lat. Nie kieruję się tym, co wmawiają mi w mediach, m.in. także na tej stronie. Nie wierzę w to,że jakaś Diana zamieściła tutaj swój list. Dziewczyny bądźcie ciekawe tego, co dzieje się w naszym kraju. Zajrzyjcie do internetu, na YouTube, gdziekolwiek. Sprawdzajcie same, prześwietlajcie i wtedy wyciągajcie wnioski. Niech zginie przeświadczenie,że ładne dziewczyny są tylko ładne! Osobiście jest proprawicowcem, nie widzę innego rozwiązania by wyleczyć nasz chory naród. Co Pana Janusza - wiele mediów ucina jego wypowiedzi, co jest celowym działaniem, skutkującym nienawiść.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 01.05.2015 12:08
Telewizja nawciskała Ci kitu dziewczynko. To telewizja podaje taką interpretacje słów Korwina żebyście myślały właśnie w ten sposób. Wystarczy trochę swojej inteligencji, a wtedy nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że kobiety również popierają Korwina. Z drugiej strony nie popadajmy w skrajność, jeżeli to co powie Korwin jest dla Twojego chłopaka święte to ma pstro w głowie i zero swojego zdania. Ja osobiście uważam, że Korwin jak i wielu innych antysystemowców mają dużo racji, ale w niektórych rzeczach się z nimi nie zgadzam. Jednakże jest to mniejsze zło niż głosowanie na złodziei... Od X lat tylko pis i po, a w Polsce nic się nie zmienia, tylko więcej administracji i wyższe podatki.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 01.05.2015 11:30
Czytając takie wypowiedzi jak twoja, zastanawiam się czy nie lepiej by było, żeby przed nadaniem prawa głosu poddawać ludzi testom na inteligencję. Wyeliminowałoby się społeczeństwo zmanipulowane mediami, a głosowaliby ci, którzy naprawdę logicznie myślą. Zapoznałaś się z programem Korwina czy może wiesz tyle, ile obejrzałaś w faktach tvn? Założę się, że to drugie. Zapoznanie się z tym, co mają do powiedzenia kandydaci nie jest stratą czasu, może ci tylko pomóc w wyborze. Widać, że w ogóle nie interesujesz się polityką, wiesz tylko tyle, ile usłyszysz w mediach. A jako człowiek mający już od roku prawo wyborcze, powinnaś umieć takie decyzje podejmować. I wiedzieć, że musi to być PRZEMYŚLANY wybór. A chłopakowi współczuję, że ma taką ciemną dziewczynę.
odpowiedz
uu (Ocena: 5) 01.05.2015 08:44
i ma racje
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo