Mama ma mi za złe, kiedy kupię sobie coś droższego. Wszystko krytykuje! Anja

Piszę do Was, bo już nie wiem co mam robić. Mieszkam z moją mamą i bratem w małym mieszkaniu. Studiuję zaocznie, dokładam się do rachunków. Jednak mojej mamie bardzo przeszkadza na co wydaję swoje pieniądze i że chyba w ogóle je wydaję. Od dwóch lat sama sobie kupuję rzeczy, często nawet jedzenie (mimo, że i tak dokładam się co miesiąc do domowych zakupów). Ostatnio kupiłam sobie dość drogie buty, na które odkładałam miesiącami. Jednak moja mama zrobiła mi taką awanturę, że aż byłam w szoku.  Bo twierdzi, że obnoszę się jaka to ja jestem bogata i chcę się popisać przed znajomymi, że stać mnie na wszystko. A tak naprawdę to te buty będę zakładać raz na miesiąc, bo wyglądam w nich jak idiotka. Moja mama zawsze twierdzi, że obojętnie co kupię, to i tak wyglądam jak kretynka. Ciągle mnie krytykuje, śmieje się, że jestem gruba. Nie dość, że mam przez nią ogromne kompleksy, to sytuacja ciągle się pogarsza. 
Mama ma mi za złe, kiedy kupię sobie coś droższego. Wszystko krytykuje! Anja
12.03.2015

Piszę do Was, bo już nie wiem co mam robić. Mieszkam z moją mamą i bratem w małym mieszkaniu. Studiuję zaocznie, dokładam się do rachunków. Jednak mojej mamie bardzo przeszkadza na co wydaję swoje pieniądze i że chyba w ogóle je wydaję. Od dwóch lat sama sobie kupuję rzeczy, często nawet jedzenie (mimo, że i tak dokładam się co miesiąc do domowych zakupów). Ostatnio kupiłam sobie dość drogie buty, na które odkładałam miesiącami. Jednak moja mama zrobiła mi taką awanturę, że aż byłam w szoku. 

Bo twierdzi, że obnoszę się jaka to ja jestem bogata i chcę się popisać przed znajomymi, że stać mnie na wszystko. A tak naprawdę to te buty będę zakładać raz na miesiąc, bo wyglądam w nich jak idiotka. Moja mama zawsze twierdzi, że obojętnie co kupię, to i tak wyglądam jak kretynka. Ciągle mnie krytykuje, śmieje się, że jestem gruba. Nie dość, że mam przez nią ogromne kompleksy, to sytuacja ciągle się pogarsza. 

x

Z nerwów strasznie schudłam i mam dość dużą niedowagę, jednak ciągle i tak krytykuje mój wygląd. Mój brat, który mieszka z nami dobrze zarabia i kupuje sobie pełno niepotrzebnych gadżetów typu tablet, iphone, playstation, ma też 3 laptopy. I moja mama przyklaskuje wszystkiemu co kupi czy zrobi. Nie dość, że często nie dokłada się do rachunków, bo woli kupić sobie kolejne spodnie za 500 zł, to i tak nic mu nie powie. 

A jak ja zwrócę na to uwagę, to kolejna awantura gotowa. Czemu mnie musi tak traktować i grozić, że wyrzuci mnie z domu? Obojętnie co sobie kupię, to od razu wyżywa się na mnie i zmusza do zwrócenia zakupionych rzeczy. Tym razem nie jest inaczej. Mam dość, obojętnie co robię, to jest niezadowolona i twierdzi, że do niczego się nie nadaję i że jestem brzydka i żałosna.

Doradźcie mi, co mam robić? Nie mam już sił. Nie stać mnie jeszcze na kawalerkę, odkładam na to pieniądze, żeby mieć na cały rok z góry. Ale do tej pory muszę się z nią męczyć i nie mam już powoli na to sił.

Anja

Komentarze (36)

Ocena: 4.89 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2015 09:29
Mama widać ewidentnie jest zazdrosna a to już jest że tak powiem jej problem. Wydajesz swoje pieniądze na co chcesz i nic jej do tego :) Z resztą sama pisałaś że dokładasz się do rachunków itp. więc nie wiem w czym problem. To chyba normalne że skoro jesteś młoda to też chcesz dobrze wyglądać, czasami fajnie się ubrać. Dobre buty zawsze się przydadzą, chociażby na jakieś większe wyjścia, dziwię się że mama tego nie rozumie. Co do krytykowania mamy to nie masz się czym przejmować, rób swoje. A że mama faworyzuje Twojego brata to hm... tak to często jest że mamusie na ogół rozpieszczają swoich synków a ojcowe córki więc w sumie żadna nowość niestety.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2015 01:20
co masz zrobić? Wprowadz się bo taka atmosfera w domu jedynie Ci szkodzi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2015 23:57
Ale żenada , ten list juz był
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2015 23:55
nook
odpowiedz
zzz (Ocena: 1) 12.03.2015 22:55
yeah right, kupujesz jakieś w kosmos drogie buty a na czynsz za pokój cię nie stać żeby się wynieśc.. koniowi to
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo