Mam 18 lat, nadal oglądam „Klan” i inne seriale... Czy to powód do wstydu? Agnieszka

Nie wiem czy to jest do końca problem, ale dla mnie to trochę wstydliwy temat. Wiadomo, jak ludzie w moim wieku podchodzą do takich rzeczy. Zaraz jest wyśmiewanie. Nikt się głośno nie przyzna, że ogląda seriale, a już zwłaszcza tego typu. A ja od zawsze oglądam „Klan”, „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej” i kilka innych. Po prostu je lubię i co mam poradzić? To nie jest tak, że muszę siedzieć całe popołudnie i wieczór w domu, żeby nie przegapić odcinka. Jak mam coś lepszego do roboty, to nie ma problemu. Obejrzę powtórkę albo znajdę w Internecie. Jestem z nimi na bieżąco, bo dla mnie to fajna rozrywka. Nie wczuwam się, nie biorę na poważnie, ale dalej oglądam. Jak tak słucham moich znajomych, to wychodzi na to, że powinnam się tego wstydzić. Dlatego nikomu o tym nie mówię.  
Mam 18 lat, nadal oglądam „Klan” i inne seriale... Czy to powód do wstydu? Agnieszka
17.02.2015

Nie wiem czy to jest do końca problem, ale dla mnie to trochę wstydliwy temat. Wiadomo, jak ludzie w moim wieku podchodzą do takich rzeczy. Zaraz jest wyśmiewanie. Nikt się głośno nie przyzna, że ogląda seriale, a już zwłaszcza tego typu. A ja od zawsze oglądam „Klan”, „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej” i kilka innych. Po prostu je lubię i co mam poradzić?

To nie jest tak, że muszę siedzieć całe popołudnie i wieczór w domu, żeby nie przegapić odcinka. Jak mam coś lepszego do roboty, to nie ma problemu. Obejrzę powtórkę albo znajdę w Internecie. Jestem z nimi na bieżąco, bo dla mnie to fajna rozrywka. Nie wczuwam się, nie biorę na poważnie, ale dalej oglądam.

Jak tak słucham moich znajomych, to wychodzi na to, że powinnam się tego wstydzić. Dlatego nikomu o tym nie mówię.

 

x

Czasami, jak rozmowa zejdzie na takie tematy, to się okazuje, że nie ma nic gorszego od seriali. A już zwłaszcza polskich telenowel. To bzdury dla starych bab i emerytów, którzy nie mają własnego życia, więc chcą żyć cudzym. Wiocha, obciach i ogólnie nie ma nic gorszego. Dlatego chyba nie ma się co dziwić, że trzymam to w tajemnicy...

Swoją drogą, to zastanawia mnie, że z seriali tak się wszyscy wyśmiewają, a jakoś znają wszystkie imiona, wiedzą co, kogo i z kim łączy itd. No, już mniejsza z tym. Mój problem jest taki, że już sama nie wiem co mam o sobie myśleć. Czy naprawdę to jest takie dziwne, że dziewczyna w moim wieku ogląda takie rzeczy?

Póki nikt o tym nie wie, to jest OK, ale jak się wyda, to chyba stracę ich szacunek. To nie jest fair, ale tak niestety jest z młodymi ludźmi.

x

Strasznie się wszystkim przejmujemy i jak coś jest obciachem, to jest. Nie ma nawet dyskusji, że w „Na Wspólnej” jest wiele życiowych problemów, „Na dobre i na złe” pokazuje wiele ciekawych przypadków medycznych, a np. „Klan” to fajna opowieść o rodzinie, jaką każdy chciałby mieć. Po prostu nie wypada oglądać i koniec.

Ja już sama nie wiem, co myśleć, więc dlatego proszę Was o opinię. Czy to naprawdę taki straszny wstyd, że oglądam te wszystkie seriale i telenowele? Zawsze jak z kimś gadam przez net i pyta, co robię, to udaję, że oglądam coś innego. Przecież nie powiem, że właśnie gapię się w telewizor i oglądam coś tak obciachowego...

Jak Wy do tego podchodzicie?

Agnieszka

Komentarze (25)

Ocena: 4.76 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2015 21:26
ja mam 25 lat i tez oglądam m jak miłośc,na dobre i na złe,barwy szczęscia,ojca mateusza,przyjaciolki,na sygnale,szpital,klan i wiele innych i sie tego niewstydze.jak mam inne plany to nie oglądam filmów,jak jestem w pracy tez nie oglądam-bo kiedy,wtedy oglądam powtorki lub na intrenecie albo poprostu nagrywam sobie odcinek na dysk i oglądam kiedy mam czas.
odpowiedz
magda (Ocena: 5) 17.02.2015 22:21
mam 20 lat i oglądam violettę. jestem na bieżąco z 3 sezonem. przebijesz to?
odpowiedz
Lisa (Ocena: 3) 17.02.2015 22:14
Ja nie wiem co się dzieje z młodymi ludźmi, którzy ciągle przeżywają, że jak ich znajomi się o czymś dowiedzą to coś tam, że będą się śmiać i w ogóle do telewizji was podadzą jacy żałośni jesteście. Jak ja miałam 17/18/19 lat to szczerze miałam wy***ane na to co o mnie ktoś inny może powiedzieć! Seriale dalej oglądam, ale nigdy nie oglądałam Klanu, Na wspólnej itd. Jedyne co oglądam to Prawo Agaty i Przyjaciółki jeżeli chodzi o polskie produkcje :) jeżeli ktoś lubi klimaty Prawa Agaty to polecam SUITS!!! Najlepszy serial ever! no i wiadomo Friends, ale to klasyk i sławna ostatnimi czasy Gra o tron. Każdy lubi to co lubi :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 22:12
dziewczyno, ja mam prawie 25 lat i oglądam pokemony, bo lubię ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 21:33
Ogladampierwsza milosc czasami a tak to Przyjaciolki i o mnie sie nie martw i to chyba tyle lat 19
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo