Czuję się pokrzywdzona! Starsza o 2 lata siostra dostaje 200 zł kieszonkowego, a ja... Kornelia, 16 l.

Cześć, mam 16 lat, niedługo już 17. Jestem raczej odpowiedzialna, jak na swój wiek. Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie robię żadnych głupot, dobrze się uczę, mam normalnych znajomych. Ale rodzice dalej chyba uważają, że jestem smarkulą. Nie traktują mnie źle, ale trochę mnie ograniczają. Konkretnie, to chodzi mi o pieniądze, które mi dają. A raczej ich brak... Pamiętam, że w podstawówce dostawałam 10 zł miesięcznie i to było dla mnie coś. W gimnazjum chyba 20 i już było kiepsko. Co można za to kupić? Kilka drożdżówek w sklepiku i nie ma. Udało mi się wytargować 50, ale mnie to już nie wystarcza! Chciałabym czasem kupić sobie coś, nie pytając rodziców. Teraz, jak chcę jakiś głupi kosmetyk, to najpierw muszę się tłumaczyć. Wyjście ze znajomymi? Nie stać mnie na kino, więc też muszę dodatkowo prosić. To jest bez sensu. Moja o 2 lata starsza siostra nie ma takich problemów!  
Czuję się pokrzywdzona! Starsza o 2 lata siostra dostaje 200 zł kieszonkowego, a ja... Kornelia, 16 l.
28.01.2015

Cześć,

mam 16 lat, niedługo już 17. Jestem raczej odpowiedzialna, jak na swój wiek. Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie robię żadnych głupot, dobrze się uczę, mam normalnych znajomych. Ale rodzice dalej chyba uważają, że jestem smarkulą. Nie traktują mnie źle, ale trochę mnie ograniczają. Konkretnie, to chodzi mi o pieniądze, które mi dają. A raczej ich brak...

Pamiętam, że w podstawówce dostawałam 10 zł miesięcznie i to było dla mnie coś. W gimnazjum chyba 20 i już było kiepsko. Co można za to kupić? Kilka drożdżówek w sklepiku i nie ma. Udało mi się wytargować 50, ale mnie to już nie wystarcza! Chciałabym czasem kupić sobie coś, nie pytając rodziców. Teraz, jak chcę jakiś głupi kosmetyk, to najpierw muszę się tłumaczyć.

Wyjście ze znajomymi? Nie stać mnie na kino, więc też muszę dodatkowo prosić. To jest bez sensu. Moja o 2 lata starsza siostra nie ma takich problemów!

 

x

Wyjście ze znajomymi? Nie stać mnie na kino, więc też muszę dodatkowo prosić. To jest bez sensu. Moja o 2 lata starsza siostra nie ma takich problemów!

Nie wiem dlaczego akurat tak to wymyślili, ale od kiedy jest pełnoletnia, to dają jej co miesiąc 200 zł. To jest dużo pieniędzy. Zwłaszcza, że ona nie tak często gdzieś wychodzi, a resztę i tak jej kupują. Chciałabym też tyle dostawać i przestać się tak o wszystko prosić. Przecież i tak na mnie przynajmniej tyle wydają. O co im chodzi? Wydaje mi się, że chcą mnie kontrolować.

Tylko nie mam pojęcia, dlaczego tak mnie traktują. Czy ja kiedyś coś głupiego zrobiłam? Nie wydam tej kasy na narkotyki albo papierosy. Nie piję alkoholu i nie szlajam się po podejrzanych miejscach. Chcę mieć na nowy błyszczyk, wyjście do kina, colę ze znajomymi. Wymagam za dużo?

x

Moim daniem powinni nas równo traktować. Przecież tutaj wiek nie ma nic do rzeczy.

Prawda jest taka, że ona nawet tych pieniędzy nie wydaje. Bo na co? Albo jakaś koleżanka do niej przyjdzie i mama im wszystko podtyka pod nos, albo od święta gdzieś pójdzie. I tak sobie składa, a ja bym zrobiła z nich użytek. Mogłabym się poczuć bardziej samodzielnie i nie musiałabym się głupio tłumaczyć znajomym. Już tyle razy się wykręcałam, że nie mam czasu... A chodziło tylko o pieniądze. Wolałam odmówić, niż setny raz prosić rodziców.

Czuję się pokrzywdzona i chyba mam powody. Poradźcie mi, jak ja mam z nimi rozmawiać. Wydaje mi się, że akurat w tej sprawie to ja mam rację.

Czy nie?

Kornelia

Polecane wideo

Komentarze (90)
Ocena: 4.44 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2015 21:00
Skończysz 18 też dostaniesz i sprawiedliwie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 29.01.2015 22:13
"albo od święta gdzieś pójdzie. I tak sobie składa, a ja bym zrobiła z nich użytek." Robić użytek z pieniądza-wydać na głupoty i nic nie odłożyć :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2015 21:59
wow, jednak są na tym świecie ludzie co zamiast głowy mają dupę
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2015 19:56
nie nie masz
odpowiedz
O (Ocena: 2) 28.01.2015 19:53
Ja przez całe życie nie dostawałam od rodziców kieszonkowego a od 16 roku życia zaczęłam sama sobie pracować na moje kieszonkowe za to mój brat straszy dostawał zawsze. Przeżyłam ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie