Okazało się, że będę musiała nosić okulary! Nie chcę być okularnicą, to dramat! Ela

Dla niektórych to może być śmiesznie, ale dla mnie to jest dramat. W życiu nie czułam się tak źle, jak w tym momencie. Od jakiegoś czasu coraz gorzej widziałam. Kiedyś były jakieś problemy, ale nie aż takie. A teraz – na przystanku nie potrafiłam powiedzieć, jaki autobus się zbliża, nie rozpoznawałam twarzy znajomych, kiedy stali za daleko. Najpierw to zignorowałam, ale dłużej tak się nie da. Mama zauważyła problem i wzięła mnie do okulisty. Przebadał mnie i wyszła spora wada. Trzeba coś z tym zrobić. Myślałam, że uda się załatwić sprawę soczewkami, ale usłyszałam tragiczną wiadomość. Przy mojej wadzie nie jest to możliwe! Chodzi nie tylko o moc, ale jeszcze o jakieś inne szczegóły budowy oka. Soczewki mi nie pomogą, a mogą nawet zaszkodzić. Załamałam się, bo naprawdę nie chcę być okularnicą. Zawsze uważałam, że to nie jest ani trochę kobiece. Uważam, że mam piękne oczy i to jedyny atut mojej twarzy. Jak je zasłonię, to już w ogóle nikt na mnie nie spojrzy...  
Okazało się, że będę musiała nosić okulary! Nie chcę być okularnicą, to dramat! Ela
21.01.2015

Dla niektórych to może być śmiesznie, ale dla mnie to jest dramat. W życiu nie czułam się tak źle, jak w tym momencie. Od jakiegoś czasu coraz gorzej widziałam. Kiedyś były jakieś problemy, ale nie aż takie. A teraz – na przystanku nie potrafiłam powiedzieć, jaki autobus się zbliża, nie rozpoznawałam twarzy znajomych, kiedy stali za daleko. Najpierw to zignorowałam, ale dłużej tak się nie da. Mama zauważyła problem i wzięła mnie do okulisty. Przebadał mnie i wyszła spora wada. Trzeba coś z tym zrobić.

Myślałam, że uda się załatwić sprawę soczewkami, ale usłyszałam tragiczną wiadomość. Przy mojej wadzie nie jest to możliwe! Chodzi nie tylko o moc, ale jeszcze o jakieś inne szczegóły budowy oka. Soczewki mi nie pomogą, a mogą nawet zaszkodzić. Załamałam się, bo naprawdę nie chcę być okularnicą. Zawsze uważałam, że to nie jest ani trochę kobiece. Uważam, że mam piękne oczy i to jedyny atut mojej twarzy. Jak je zasłonię, to już w ogóle nikt na mnie nie spojrzy...

 

x

Chcę iść do innego okulisty. Może z tymi soczewkami to nie jest pewne? Ale boję się, że tamten mówił prawdę. W takim razie ja już nie wiem, co mam robić. Oglądałam oprawki w salonie i wszystkie są brzydkie. Przy takiej wadzie jeszcze mi pewnie zrobią grube szkła i już całkiem tragedia.

JESTEM WŚCIEKŁA! Chce mi się płakać, ale nie mam już siły. Już się napłakałam.

Są tu jakieś okularnice? Powiedzcie mi, jak mam to przetrzymać i czy kiedyś będzie lepiej. Mam obsesję na tym punkcie, ale nic na to nie poradzę.

Ela

x

Nigdy nie podobały mi się kobiety w okularach. Nikt mi nie wmówi, że jak się dopasuje oprawki, to człowiek wygląda nawet lepiej. To zniekształca twarz i ogólnie tworzy takie dziwne wrażenie. Z okularnikiem nigdy nie wiesz, na co tak naprawdę patrzy i trudno coś wyczytać z oczu. I teraz ja, przeciwniczka okularów, mam się stać jedną z nich... Nic gorszego mi się nie mogło przydarzyć. Nie zdecydowałam się, aby je zrobić od razu. Powiedziałam, że wrócę do salonu i coś wybiorę.

Już tydzień mija, ja dalej nic nie widzę, ale jakoś mi się tam nie spieszy. Nie wyobrażam sobie siebie w jakichkolwiek oprawkach. Każde będą złe. Czasami sobie myślę, że lepiej się wygłupić i czegoś nie zauważyć, niż kompromitować się okularami. Kiedyś się śmiałam z okularnic... Teraz inni się będą śmiać ze mnie. Ja po prostu wiem, że się do tego nie przyzwyczaję. Zamknę się na ludzi, zostanę odludkiem i tyle z tego będzie. 

Komentarze (65)

Ocena: 4.45 / 5
Nate (Ocena: 1) 07.09.2018 09:55
Jeśli masz astygmatyzm, to faktycznie musisz nosić okulary zamiast soczewek. Moja znajoma ma wadę wzroku i też nie lubi siebie w okularach, więc zakłada je jedynie gdy jest to naprawdę konieczne. A z okularnic nikt się w dzisiejszych czasach nie śmieje. Dziwna jesteś, że sama tak robiłaś.
odpowiedz
Wiki (Ocena: 5) 26.04.2018 15:56
Wiem data. Ja wczoraj się dowiedziałam że mam wrodzoną wadę wzroku. I nic się z tym nie da zrobić do 26 roku życia będzie się pogłębiać a koło 30 zanikać! Koszmar. Też nieraz się śmiałam że za dużo siedzą przed kompem i tak to się kończy a teraz najgorsze jest to że za chwilę przyjdzie moja mama z nimi
odpowiedz
Radzia (Ocena: 5) 23.10.2017 10:10
Potwierdzam na galeriawidzenia com mają super oprawki i dobre ceny ;)
odpowiedz
ksenka65 (Ocena: 5) 06.10.2017 13:12
Okulary to nie problem, zawsze można je zastąpić, masz na to sporo możliwości. Tylko zdecyduj czy soczewki czy zabieg. Zabieg jest metodą prawie, że na stałe. Mogę Ci polecić laserową metodę Lentivu - szybko i skutecznie. Szczegóły w klinice Optegra.
odpowiedz
Marczek (Ocena: 5) 01.03.2017 14:34
Pieknie sie wyglada w okularach :) Jeszcze kup sobie oprawki z galeriawidzenia com , tam maja piekne :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo