Rodzice zabronili mi picia kawy. Podobno jestem za młoda! Ola, 14 l.

Chodzę do gimnazjum i mam 14 lat. Chyba nie jestem już małym dzieckiem. Nie czuję się tak. Jestem odpowiedzialna, jak na swój wiek. Nie robię takich głupot, jak niektóre moje koleżanki. Rodzice mogą mi ufać, ale i tak przesadzają. Są nadopiekuńczy i to zaczyna mi przeszkadzać. Ostatnio byli zszokowani, bo zobaczyli, jak robię sobie kawę. Chyba nie wiedzą, że od dawna ją piję, jak ich nie ma, albo jak wychodzę gdzieś z koleżankami. Posmakowała mi i lepiej mi się po niej myśli. Wiadomo, że dzieci nie powinny jej pić, ale ja już trochę lat mam. Moja siostra chyba też w tym wieku zaczęła i nie było problemu. Mnie powiedzieli, że nie powinnam i w naszym domu to oni dyktują warunki. Nie chcą mnie widzieć z kawą.  
27.06.2014

Chodzę do gimnazjum i mam 14 lat. Chyba nie jestem już małym dzieckiem. Nie czuję się tak. Jestem odpowiedzialna, jak na swój wiek. Nie robię takich głupot, jak niektóre moje koleżanki. Rodzice mogą mi ufać, ale i tak przesadzają. Są nadopiekuńczy i to zaczyna mi przeszkadzać. Ostatnio byli zszokowani, bo zobaczyli, jak robię sobie kawę.

Chyba nie wiedzą, że od dawna ją piję, jak ich nie ma, albo jak wychodzę gdzieś z koleżankami. Posmakowała mi i lepiej mi się po niej myśli. Wiadomo, że dzieci nie powinny jej pić, ale ja już trochę lat mam. Moja siostra chyba też w tym wieku zaczęła i nie było problemu.

Mnie powiedzieli, że nie powinnam i w naszym domu to oni dyktują warunki. Nie chcą mnie widzieć z kawą.

 

Podobno jestem jeszcze za młoda. Jak będę piła kawę, to nie urosnę, popsują mi się zęby i będę miała problemy z zasypianiem. Nie zauważyłam takich rzeczy, więc chyba przesadzają. Jak nie wypiję w domu, to kupuję sobie w szkolnym automacie i po sprawie, ale wolałabym zrobić sobie filiżankę do śniadania.

Czytałam na ten temat i dalej nie wiem, o co im chodzi. Wielu ludzi zaczyna picie kawy jeszcze wcześniej i nic strasznego im się nie dzieje. Oni chyba przesadzają. Okaże się, że dopiero po osiemnastce mi pozwolą, tak jakby chodziło o alkohol.

Co ja mam zrobić, żebym nie musiała już tego dłużej ukrywać?

Ola

Komentarze (101)

Ocena: 4.69 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2016 22:04
Pytanie dobre ale te odpowiedzi pod nim to już żenada. Sami uważacie się za dorosłych, a wyzywacie dziewczynę od dzieci i gówniarzy. To świadczy tylko o waszym poziomie. Radziłabym sobie poczytać trochę o kawie. Sama z zawodu jestem dietetykiem i kiedyś interesował mnie ten temat. Kawa NIE jest szkodliwa (mówimy oczywiście o spożywaniu jej w normalnych ilościach). Kiedy zagłębimy się w temat to okaże się iż szklanka o objętości 200 mililitrów zawiera od 80-100mg kofeiny, 200ml coli 55mg kofeiny, szklanka gorącej czekolady 35 mg i wreszcie szklanka herbaty: czarnej 60mg kofeiny,a zielonej 40mg. Tak więc podsumowując wypicie 2 szklanek herbaty da nam więcej kofeiny niż 1 szklanka herbaty. Natomiast 2 szklanki coli oprócz większej ilości kofeiny zawierają masę szkodzących substancji... Proszę wyjdźmy z tego stereotypowego podejścia do kawy, że jest ona tylko dla dorosłych. Wszystko w odpowiednich ilościach jest dla ludzi. Ja sama pozwalam moim dzieciom (14 i 16lat) pić kawę. Owszem młodsza nie pije jej codziennie gdyż jej po prostu nie smakuje, jednak gdy przyjdzie pouczuć się do późna w nocy, czy po prostu chce jej się spać w ciągu dnia to bez przeszkud sięga po ten napój. PS Wiem po sobie: dzieci, które są wychowywane na zakazach jak tylko się usamodzielnią to zwieją z domu i raczej ich już nie zobaczymy...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2014 22:21
Mają rację. Kawa to syf. Najlepsze na myslenie jest zioło. Nie ma nic piękniejszego niż dymek po dobrym seksie (bo chyba juz nie jesteś....)
odpowiedz
sknera (Ocena: 5) 01.07.2014 11:19
Ja mam o wiele wiecej lat od ciebie i kawy nie pije. Po co ci to? oczywiście jak bardzo lubisz albo napprawde maszs tyle nauki ze zasypiasz w ciagu dnia to nie widze problemu zeby od czasu do czasu sie napic
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2014 17:44
Mam koleżankę, która pije kawę od 8 r.ż. i chyba raczej nic jej nie dolega z powodu picia kawy. Jednak nie polecam. Mam 11/12 lat i kawę piłam dwa razy - w wieku ośmiu lat spróbowałam łyżeczkę i u wymienionej już wyżej koleżanki - Latte Machiato (sorry, ale nie wiem dokładnie jak się pisze) z podwójną pianką, posypane brązowym cukrem. Mimo, iż rodzice pozwoliliby mi pić kawę, nie chcę tego robić w tak młodym wieku, bo (nie lubię się tak określać) jestem jeszcze dzieckiem.
odpowiedz
O (Ocena: 5) 30.06.2014 17:34
M G
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo