Mój 16-letni syn to Casanova! Zaraz zrobi jakiejś koleżance dziecko! Jadwiga

Zdaję sobie sprawę, że przeczytają to głównie dziewczęta, ale potrzebuję Waszej pomocy. Zawsze wydawało mi się, że jestem mądrą mamą. Dzieci mogą rozmawiać ze mną o wszystkim, nigdy nie było między nami konfliktów, słucham ich argumentów i jestem raczej wyluzowana. Mam wrażenie, że to jednak poszło w złą stronę. Jestem matką 16-letniego syna, który zmienił się nie do poznania i zaczynam się obawiać o jego przyszłość. Może powiecie mi, do czego taki młody chłopiec jest zdolny? Nie wiem dokładnie, co się z nim dzieje, kiedy go nie ma w domu, ale mam fatalne przeczucia. Na pewno pali papierosy, bo trudno tego nie wyczuć. Próbuję z tym walczyć, ale to nie jest największy kłopot. On w straszny sposób obchodzi się z dziewczynami. Ciągle ma jakąś nową, starą porzuca SMS-em. Jestem przerażona tą bezmyślnością, bo za chwilę się okaże, że którejś z nich zrobił dziecko. Czy tak się zachowują dzisiejsi nastolatkowie?  
17.05.2014

Zdaję sobie sprawę, że przeczytają to głównie dziewczęta, ale potrzebuję Waszej pomocy. Zawsze wydawało mi się, że jestem mądrą mamą. Dzieci mogą rozmawiać ze mną o wszystkim, nigdy nie było między nami konfliktów, słucham ich argumentów i jestem raczej wyluzowana. Mam wrażenie, że to jednak poszło w złą stronę. Jestem matką 16-letniego syna, który zmienił się nie do poznania i zaczynam się obawiać o jego przyszłość.

Może powiecie mi, do czego taki młody chłopiec jest zdolny? Nie wiem dokładnie, co się z nim dzieje, kiedy go nie ma w domu, ale mam fatalne przeczucia. Na pewno pali papierosy, bo trudno tego nie wyczuć. Próbuję z tym walczyć, ale to nie jest największy kłopot. On w straszny sposób obchodzi się z dziewczynami. Ciągle ma jakąś nową, starą porzuca SMS-em. Jestem przerażona tą bezmyślnością, bo za chwilę się okaże, że którejś z nich zrobił dziecko.

Czy tak się zachowują dzisiejsi nastolatkowie?

 

Zupełnie nie rozumiem, co jego rówieśnice w nim widzą. On na pewno nie jest stały w uczuciach, traktuje je instrumentalnie, a jakimś cudem ma ogromne powodzenie. Czy nastolatkom imponuje taki luźny stosunek do wszystkiego, w tym do uczuć? Nie chcę źle zabrzmieć, ale za moich czasów na pewno było inaczej...

Nie potrafię sobie z nim poradzić. Nie wiem jak rozmawiać. On ma w sobie tyle śmiałości, a wręcz bezczelności, że to woła o pomstę do nieba. Czuję, że zawiodłam jako matka, ale nie potrafię nawet powiedzieć w jaki sposób. Mam go trzymać na smyczy, żeby się wreszcie uspokoił i nie wywinął jakiegoś poważniejszego numeru?

Nie przeżyłabym, gdyby zmarnował sobie życie. Nie chcę być babcią, bo on nie może być jeszcze ojcem!

Oczywiście martwię się przede wszystkim jego zachowaniem, ale swoją drogą – gdyby dziewczęta w jego wieku nie były tak nieodpowiedzialne, to on nie miałby pola do popisu. A jednak znajdują się kolejne chętne.

Jestem przerażona współczesną młodzieżą. Ciągle narzekacie, że jesteśmy dla Was zbyt staromodni i nic nie rozumiemy, ale chyba lepiej trzymać niektórych z Was krótko, niż patrzeć, jak bardzo się marnujecie.

Czy ja w ogóle mam szansę, żeby wygrać z 16-latkiem? On w końcu wie o życiu najwięcej. Na pewno więcej, niż ja.

Jadwiga

Komentarze (51)

Ocena: 4.84 / 5
wujek_dobra_rada (Ocena: 5) 09.06.2014 13:28
Droga Jadziu, jedyne wyjście dla ciebie: WYKASTRUJ SYNA, a jego członka zamknij w słoiku i postaw mu na biurku ;)
odpowiedz
anonimowa (Ocena: 5) 05.06.2014 12:05
tak zachowuja sie poprostu niedojrzali do zwiazku, napaleni chlopcy. podoba mu sie to, ze tyle dziewczyn o niego zabiega i wykorzystuje to. niestety dziewczyny w tych czasach sa glupie i pociagaja je tacy wlasnie chlopcy,ktorym zbytnio na zadnej nie zalezy- takie czasy. jedyne co moze pani zrobic to porozmawiac z nim o tym zeby sie zabezpieczal, albo nawet sama dac mu paczke prezerwatyw. domyslam sie, ze on jeszcze albo sie wstydzi, albo szkoda mu pieniedzy na kupowanie prezerwatyw, wiec niech lepiej pani o to zadba. sama niedawno bylam w takim wieku, wiec wiem cos o 16 letnich chlopakach i dziewczynach :) powodzenia życzę
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2014 08:10
pali papierosy - a skąd ma pieniądze? oczywiście z kieszonkowych. źle tymi kieszonkowymi dysponuje więc uciąć je całkowicie i skrzętnie pochować wszystkie drobniaki w domu. II śniadanie niech sobie sam robi w domu, bilet autobusowy miesięczny ty mu kupuj, na pizze jak wyjdzie ze znajomymi niech siedzi o suchym pysku. co do braku jego stalośći w uczuciach - ma 16 lat, spodziewałaś się że sobie żonę znajdzie i będzie ją miłował do końca życia? jak zrobi sobie dzieciaka to jego odpowiedzialność i jego sprawa. w sumie nic dziwnego że się buntuje, jeżeli jego matka nie szanuje jego prywatności i sprawdza jego smsy - bo tego raczej ci nie mówi. chyba masz jakieś braki, jeżeli niestałość w uczuciach od razu łączysz z seksem. w tym wieku większość związków nadal jest platoniczna.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2014 21:59
A gdzie ojciec? Facet powinien z nim pogadać. Sorry ale twoje zdanie to on pewnie ma głęboko...
odpowiedz
K%K (Ocena: 2) 19.05.2014 21:24
Było trzeba myśleć szesnaście lat temu. to nie jego wina .takie czasy. dzisiejsze dziewczyny to dzi**i a faceci to ch**e. taka prawda. nie oszukujcie się.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo