Jego chrapanie rozwala nasz związek! Nie śpię, mylę się w pracy... Co robić? Aga

Temat może i brzmi niedorzecznie, ale dla mnie to wielki problem. Z moim chłopakiem jesteśmy parą od 14 miesięcy. Od dwóch mieszkamy razem. Zawsze mi się wydawało, że jesteśmy w miarę dobraną parą. Sprzeczki się zdarzały, ale jak to w każdym związku. Kłóciliśmy się o miejsce na wakacje, o spotkania ze znajomymi, ale nigdy o chrapanie!  W momencie gdy ze sobą zamieszkaliśmy, okazało się, że Wojtek okropnie chrapie. Na początku w ogóle nie mogłam spać, a do pracy na szóstą trzeba wstać. Długo zastanawiałam się co zrobić z tym fantem i postanowiłam kupić sobie stopery. Niestety i one nie pomogły. Po prawie dwóch miesiącach zawalania nocek i spania w dzień postanowiłam postawić sprawę jasno.
17.07.2013

Temat może i brzmi niedorzecznie, ale dla mnie to wielki problem. Z moim chłopakiem jesteśmy parą od 14 miesięcy. Od dwóch mieszkamy razem. Zawsze mi się wydawało, że jesteśmy w miarę dobraną parą. Sprzeczki się zdarzały, ale jak to w każdym związku. Kłóciliśmy się o miejsce na wakacje, o spotkania ze znajomymi, ale nigdy o chrapanie! 

W momencie gdy ze sobą zamieszkaliśmy, okazało się, że Wojtek okropnie chrapie. Na początku w ogóle nie mogłam spać, a do pracy na szóstą trzeba wstać. Długo zastanawiałam się co zrobić z tym fantem i postanowiłam kupić sobie stopery. Niestety i one nie pomogły. Po prawie dwóch miesiącach zawalania nocek i spania w dzień postanowiłam postawić sprawę jasno.

Będziemy spać osobno.

Wojtek strasznie się zdenerwował i obraził na mnie! Tłumaczyłam mu na spokojnie, że nie potrafię tego znieść. Nie śpię, chodzę do pracy jako wrak człowieka, a na dodatek ciągle popełniam jakieś błędy na kasie (pracuję w sklepie spożywczym). Mój szef widzi, że coś jest nie tak. Dał mi nawet upomnienie.

Nie mogę stracić tej pracy, bo za co opłacimy rachunki? Nie wiem jak załatwić tą sprawę. Nie chcę by Wojtek się na mnie obrażał, bo go kocham. Z drugiej strony chciałabym w końcu zacząć spać tak jak kiedyś. Błagam, poradźcie mi coś!

Aga

Polecane wideo

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Elwira (Ocena: 5) 15.07.2015 21:52
Faktycznie! Chrapanie jest jak alkoholizm. Cierpią przez nią wszyscy domownicy. On chrapię, a żona śpi w zatyczkach. Niedawno czytałam, że w Anglii jakąś polkę zwolniono z pracy przez to, że chrapie. Była gospodynią domową, opiekowała się również dziećmi i spała w ich pokoju. Niestety swoim chrapaniem ciągle je budziła i musieli ją zwolnić dając kiepskie referencje. Podobno chrapanie może powodować nocny bezdech, i można nawet zachłysnąć się albo coś gorszego. Oprócz zaburzenia wypoczynku wszystkich domowników, może wywoływać ból głowy, senność, rozdrażnienie, zaburzenie koncentracji w ciągu dnia i ryzyko chorób sercowych. Chrapanie obniża również popęd płciowy, z czasem może doprowadzić pewnie do rozwodu. Czytałam, że można leczyć chrapanie. Dzięki zastosowaniu lasera Er:Yag można bezinwazyjnie pozbyć się tej przypadłości. Procedura leczenia chrapania składa się z 3 zabiegów zmiękczających podniebienie i języczek, oraz korygujących jego ustawienie. Podobno we Wrocławiu takie zabiegi oferuje przychodnia Proclinic.pl Może warto zainwestować w ten zabieg.
odpowiedz
Ak (Ocena: 5) 05.01.2014 23:00
Moj maz tez chrapie. Chrapal nawet wtedy gdy byl moim chlopakiem. Probowalismy wszystkiego sprayow, plastrow itd. NIc nie pomagalo. Teraz kiedy chrapie to daje mu kopa, a nawet kilka, zeby przestal chrapac dopoki ja zasne
odpowiedz
rl (Ocena: 5) 19.07.2013 21:05
lol
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2013 16:21
moj tez chrapie i strasznie sie wierci. wkurza mnie to niesamowicie:/
odpowiedz
Beata (Ocena: 5) 17.07.2013 15:27
bezdech nocny stopnia ostrego. Słyszałas o czyms takim? Moj ojciec na to choruje,spi z butlą tlenową oraz filtrem powietrza,podczas snu moze dojść do długiego zapadniecia sie oddechu,bo człowiek chorujacy na to nie oddycha całymi płucami tylko podstawą,wystarcza 4 minuty aby mózg przestał pracować,warto sie kłócic z chłopakiem o sprawe zdrowotna? To się leczy na oddziałach pulmonologicznych:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie