Zgadnij, ile zarabiałaby gospodyni domowa, gdyby dostawała pensję!

07 Sierpnia 2011

W ciągu całego dnia pracy kobiety są w stanie wygospodarować zaledwie jedną godzinę dla siebie.

pani domu

Jak donosi sfora.pl, gdyby można było wynająć matkę na wolnym rynku, kosztowałoby to 42 tys. euro rocznie. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjskiego operatora telefonii "3".

O wypełnienie ankiet poproszono ponad 3 tysiące kobiet, które posiadają przynajmniej jedno dziecko poniżej 16 roku życia. Panie szczegółowo wyliczały, ile godzin tygodniowo zajmuje im sprzątanie, prasowanie, gotowanie i zajmowanie się dziećmi. Okazało się, że na prace domowe matki poświęcają średnio… aż 70 godzin w tygodniu!

To jednak nie wszystko, bo podczas całodniowej „harówki”, kobiety są w stanie wygospodarować zaledwie jedną godzinę dla siebie, a jedna na trzy matki śpi tylko 6 godzin na dobę.

Co myślicie o tych wynikach? Czy 42 tysiące euro byłoby odpowiednią sumą za ciężką pracę gospodyń domowych?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jakie studia warto skończyć, żeby mieć pracę?

Sprawdź, gdzie warto się uczyć i studiować, żeby po ukończeniu edukacji nie być BEZROBOTNĄ ABSOLWENTKĄ.

Wakacyjne kursy językowe

Nie masz planów na wakacje? Skorzystaj z letniej oferty szkół języków obcych i doszlifuj swoje lingwistyczne umiejętności.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-10 11:45:44

Szczerze? Moim zdaniem tu już nie chodzi o określoną pensję wypłacaną kobiecie zajmującej się domem. Czasem to przymus, czasem wybór, ale moim zdaniem kobieta, która poświęca swoją karierę i wychowuje dzieci powinna mieć zagwarantowane świadczenia socjalne,oraz wliczenia lat spędzonych na macierzyństwie jako stażu pracy razem z prawem do emerytury. Dlaczego? Ano dlatego, że macierzyństwo to pełen etat. Tyle się mówi o odmładzaniu społeczeństwa, o niżu demograficznym itp. Więc może czas zacząć wspierać kobiety które chcą rodzić i wychowywać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-11 11:18:08

W jakimś kraju jest tak, że emeryturę męża się dzieli na pół i część dostaje żona. A kto broni takiej kobiecie odprowadzać składki na emeryture? Niech mąż jej odprowadza, bo to on korzysta z usług i nic nie musi robić w domu. Ja tam nie mam zamiaru oddawać swoich podatków na kobiety, które lubią siedzieć w chałupie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-07 19:24:00

Ot, kolejna internetowa głupotka... Na wielkich połaciach Świata, np. w Azji, Afryce, gdzie żyją milkiardy ludzi, liczna 42000Euro może być z wdzięcznością zastąpiona kwotą 400Euro. Na rok. Tak, europejskie księżniczki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-07 18:18:26

Mi wystarczyłoby nawet 1000 zł netto za codzienne obowiązki jakie wykonuję, których w dodatku nikt nie docenia takie jak: sprzątanie, pranie, zmywanie, gotowanie etc., bo pracy nie mogę od dłuższego czasu znaleźć ;(((((( Taka jest nasza "wspaniała" POLSKA !!!!!!!!! Brak słów normalnie.....!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-07 13:23:33

Jakbym czytała o mojej mamie. Szczerzę mówiąc nigdy nie zostanę w domu i nie będę pracować jako służąca. Jedynie w drodze wyjątku dla mojego dziecka, ale też z pewnymi ograniczeniami. Na pewno nie będę usługiwać mężowi. Wydaje mi się to upokarzające i poniżające. Przeszkadzają mu szmaty walające się po podłodze? Niech sprzątnie. Jest głodny? Jest kuchnia, lodówka są knajpy. Narzeka na brudne ciuchy? Pralka stoi w łazience, proszek tak samo poza tym są jeszcze pralnie. Śmierdzą mu gary? Niech zmyje albo kupi sobie zmywarkę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-07 13:55:09

Dokładnie. To samo z moim ojcem, przeszkadza mu, że nie posprzątane, o wszystko się czepia, ale sam NIC nie zrobi. Ja za nic w świecie nie chciałabym być z takim facetem jak mój ojciec, zasrany dyktator, najgorszy typ jaki tylko może być.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-07 12:57:46

pozwalaja sobie na robienie z siebie robote uslugowego, to maja...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-07 10:06:26

biedne kobiety... nawet w tak open minded Europie sie je za darmo wykorzystuje. I jeszcze mezczyzna ma czelnosc powiedziec, ze to obowiazki kobiety (gotowanie, sprzatanie, zakupy), jakby on sam dwoch rak nie mial... Nie dajcie sie babki! A do anonima z dolu: normalny jestes? Szmaty? Twoja matka tez to robila dla ciebie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-07 05:00:57

no spoko, tylko to juz bylo...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz