Zarabiam 1000 zł miesięcznie

13 Czerwca 2016

Poznaj dwie młode kobiety, które mają do dyspozycji właśnie taką kwotę. Jedna z nich twierdzi, że więcej nie potrzebuje.

zarobki w polsce

Co jakiś czas Główny Urząd Statystyczny informuje o przeciętnej płacy w Polsce. Większość obywateli słucha tego z niedowierzaniem. Aktualnie to już ponad 4 tysiące złotych brutto, choć mało kto widział kiedykolwiek takie pieniądze na oczy. Rzeczywistość milionów rodaków to znacznie niższe wynagrodzenie, co przy rosnących cenach może podwójnie frustrować. Minimalna płaca to 1850 zł brutto, czyli nieco ponad 1300 na rękę.

Są jednak i tacy, którzy zarabiają jeszcze mniej. Poznajcie dwie młode kobiety, które otwarcie przyznają, że co miesiąc na ich konto wpływa nie więcej, niż tysiąc złotych. Obie pracują na podstawie umów cywilno-prawnych, więc minimalne stawki ich nie obowiązują. Jak można przeżyć za takie pieniądze? W tym temacie nie są już takie zgodne. Dla jednej to tragedia, a druga radzi sobie całkiem nieźle.

To wcale nie jest ekstremalna sytuacja. Wystarczy wspomnieć, że miliony Polaków dostaje mniej, niż 2 tysiące złotych na rękę. Często mają tę kwotę do podziału na kilka osób w rodzinie.

Zobacz również: Kariera po studiach: Z uniwersytetu na kasę w dyskoncie

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (47)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ryszard
(Ocena: 5)
2018-01-10 16:50:49

900 zł

Bieda w Polsce już piszczy a ludzie grzebią w śmietnikach. Rządowi to nie przeszkadza razem z partią PIS i Kaczyńskim. Pracy w Polsce niema emerytury głodowe. Ale na miliony stać Polskę na miesięcznice, pomniki z Kaczyńskim stawiać w całej Polsce a mało tego to jeszcze z pieniędzy podatników opłacamy ochronę Kaczyńskiego, co mu nie przysługuje. Żeby jeden człowiek tak rządził krajem, co za nic nie odpowiada. A wszyscy się trzęsą jak by mieli przed sobą Boga, którego trzeba się bać. Zastanawiam się tylko czy w naszym rządzie są to ludzie mądrzy i odpowiedzialni czy trzeba ich prowadzić za rękę jak dziecko. Robią kredyty i kłócą się miedzy partiami a niech by było coś dobrego to ta partia, co rządzi to zniszczy, bo to nie ona wymyśliła atak jest między PO a PIS. To, co wymyśliło PO a było dobre to Kaczyński niszczy, bo to nie on wymyślił tylko Tusk to trzeba zniszczyć tak rządzi PIS a naród cierpi i głoduje przez takich idiotów, co nie mogą tego zatrzymać. A Polak to drugi urodzony idiota, że na to wszystko pozwala, bo już dawno powinien zrobić bunt i nie patrzeć, jakie będą skutki. A dalej niech tak ciągnie rząd razem z Kaczyńskim to trupy będą leżeć pod płotem, bo do końca stycznia mamy lekarzy, którzy się zwalniają za dobroć naszego rządu i Ziobra, co przyczepia się do lekarzy. A które państwo bogatsze od Polski rozdaje 500+ i takich głupot robią coraz więcej. Zamiast pomału wyciągać nas z tego długu to go powiększają i dług rośnie. A kto cierpi na pewno nie ci, co rządzą tylko ten biedny naród, co twierdzą, że to dług publiczny a czy Polak z tego długu widział, chociaż złotówkę. Leki przez NFZ, które kosztowały 3, 25 to teraz koszt tego leku kosztuje ponad 800 zł i jak tu żyć w tym kraju i co nas czeka dalej chyba doprowadzą nas do śmierci i to grupowo, bez leczenia i leków to mało tego żywność starcza na 10 lub 12 dni a ci patafiany raz na tydzień do domu latają samolotami a naród głoduje. Dokąd naród będzie czekał aż dzieci z głodu będą umierać im na rękach a kurdupel będzie stawiał pomniki i z naszych pieniędzy będzie miał ochronę, niech nie rozrabia a teraz się boji. Policja Powinna się zastanowić nad swoimi poczynaniami, kogo mają chronić, bo też należą do narodu a nie do tych pasożytów, co żyją naszym kosztem i robią błędy, za które nie odpowiadają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-15 15:01:02

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

Ludzie którzy idą do roboty za takie stawki psują rynek! Nie rozumiecie tego? Jasna sprawa, że pracodawca chce zapłacić jak najmniej, to jest w jego interesie. Gdyby natomiast nikogo nie mógł za takie pieniądze znaleźć, to byłby zmuszony podnieść stawkę. Ale nie, zawsze się znajdzie jakaś niedojda co pójdzie tyrać za ten 1000zł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
K
(Ocena: 5)
2016-06-15 11:56:15

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

Jak ktoś umie zarządzać pieniędzmi, to pewnie, da się wyżyć za taką kwotę, ale co to jest za życie? Dużo zależy od potrzeb człowieka, są osoby, co koniecznie muszą co weekend przewalić kasę na melanż, inni wydają sporo na hobby, jeszcze inni kupują dużo kosmetyków, czy ubrań. Prawda jest jednak taka, że gdy takiej osobie przytrafi się wizyta u lekarza i opłacenie leków (jakiś dentysta np. bo leki na przeziębienie nie są drogie), albo coś się zepsuje, poza tym są wakacje, święta, urodziny... to wszystko kosztuje i wtedy nawet mega oszczędzanie przy kwocie 1k nic nam nie da

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-15 04:49:54

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

Ja zarabiam 1000-1100 funtow mc. Pokoj kosztuje 600 f minimum i to nie w zadnym centrum. 1200 f mc w gore za sam czynsz za 1 pokojowe jakies male mieszkanie tzw 1 bedroom flat. Metro 150 mc. Londyn... Jak zyc. Znam osoby majace fajne prace i nie najgorsze zarobki np 2000 mc i tez same nie bylyby w stanie nawet malego mieszkania wynajac, bo to ponad polowe pensji zjada. A gdzie reszta wydatkow...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
hhhhh
(Ocena: 5)
2016-06-14 20:07:34

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

W lipcu 2015 obroniłam magisterkę. Bardzo intensywnie, wręcz uparcie szukałam pracy. We wrześniu 2015 przez miesiąc pracowałam po znajomości w firmie koleżanki taty, niestety facet był niesłowny, nie chciał umowy itd., więc w efekcie robiłam na czarno- rzuciłam to. W październiku chorowałam, od listopada do grudnia pracowałam w jednej z korporacji- brałam udział w pewnym projekcie, ale już to była umowa o pracę na czas określony (5 tygodni). Następnie od tegoż samego grudnia 2015 do chwili obecnej pracuję w innej dużej korpo, mam umowę o pracę na 2 lata, potem na czas nieokreślony. Zarabiam 2 tys. Dodatkowo dorabiam sobie w Filharmonii jako obsługa "widowni" i z tego wyciągam 800 zł. W niemal rok po studiach mam 2800 zł na rękę dla siebie. DA SIĘ? DA :) Dużo samozaparcia, pomysłu na siebie, poszukiwań, rozwoju, nieco szczęścia także, ale jest to możliwe. Najgorzej to siedzieć na d... i narzekać. Aha, i nie pochodzę z bogatego domu itd., nikt niczego mi nie załatwił, ani nie poplecznikował. Na wszystko zapracowałam sama, a wiem, że to dopiero początki mojej drogi :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-14 11:53:51

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

My z facetem (studenci) dostajemy razem od rodziców 2700 + ja dorabiam miesięcznie ok. 1300... mimo że wynajmujemy pokój i studiujemy dziennie to i tak dla nas w dużym mieście to mało. Nie wyobrażam sobie jak ludzie żyją za najniższą krajową.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-14 15:25:42

4 tysiące na dwójkę studentów to mało?! Musicie być potwornie rozrzutni, ja zarabiam ponad 2 tysiące i nie umiem tego wydać, a oszczędna nigdy nie byłam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-14 18:35:53

Dokładnie,my mamy 3 tys zł na dwie osoby,żyjemy normalnie,ja lubię zakupy,a jeszcze nam zostaje,więc nie wiem,jakim cudem 4 tys na dwie osoby,będące na studiach,to mało...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nat
(Ocena: 5)
2016-06-14 21:50:12

To nie wiem gdzie mieszkają autorki 2 komentarzy powyżej. Prosty przykład. Kraków. Wynajmujemy z partnerem mieszkanie. Ja jeszcze studiuje ale też pracuje. Mamy obydwoje razem koło 3tys. Na mieszkanie idzie 1600zl. A gdzie jedzenie, utrzymanie samochodu, leki, ubrania, rachunki. Po prostu życie. Nie mówiąc o jakiś wakacjach... Gdyby narzeczony nie dorabiał za granicą to klepalibyśmy biedę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Milka
(Ocena: 5)
2016-06-14 09:36:04

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

Pracowałam w firmie, w której zarabialam 3 tys brutto. Mąż też pracował w innej, miał dużo więcej niż ja. Zwolnili najpierw mnie, potem mąż stracił pracę. W obecnej chwili razem zarabiamy 2 tys zł., bo założyłam działalność. Opłacić muszę ZUS, więc zostaje ok. 1500 na rękę. Do tego opłaty 550 zł. Za mieszkanie i internet I studia 750 zł. Zostaje nam naprawdę mało. Najgorsze jest to,że już w pierwszym miesiącu prowadzenia działalności musisz robić opłaty. Za co?! Powinien być okres bez opłat na start, ale lepiej od razu kogoś dobić...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-14 00:30:54

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

Przede wszystkim ZUS

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-14 00:29:18

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

Pamiętajcie, ze łącznie dokładnie 40% płacy brutto bierze państwo, które za to daje kościołom i patologii na 500 plus, do nich miejcie pretensje, bo tak bez problemu byście mieli 3000 na rękę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-13 19:21:47

re: Zarabiam 1000 zł miesięcznie

Ja zarabiam trochę ponad 2 tysiące. Podobno to nieźle jak na warunki na wschodzie kraju, jednak marzę o co najmniej 3 tysiącach. Pracę mam niezłą, perspektywy na podwyżkę też. Mam nadzieję, że niedługo dobiję przynajmniej do trójki. Przeżyłabym za tysiąc, ale uważam, że to nie są pieniądze godne dorosłego, chcącego się usamodzielnić człowieka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz