Wspólna praca niszczy związek?

25 Września 2013

Jesteście parą i jednocześnie współpracownikami? Pogodzenie spraw osobistych z zawodowymi to spore wyzwanie – ale może się udać.

praca

Badania dotyczące pracy z partnerem w jednej firmie przeprowadził portal Praca.pl. Co z tego wyszło? Przeważająca większość, bo aż 54 proc. ankietowanych stwierdziło, że zdecydowanie nie chciałoby pracować z partnerem lub partnerką, tłumacząc to faktem, że lepiej oddzielić życie prywatne od zawodowego. Co piąty respondent chciałby pracować z ukochaną osobą, ale pod warunkiem, że byliby w różnych działach. Tylko 15 proc. ochotników odpowiedziało, że wspólna praca byłaby `wygodna i przyjemna`. Wyniki badań pokazują, że Polacy wolą oddzielić życie prywatne od zawodowego i raczej nie wyobrażają sobie pracy z partnerem. Czy słusznie?

Tort też może się przejść

W pracy swojego obecnego męża poznała Agnieszka (wszystkie imiona bohaterów zmieniłam). Był rok 2009 i dostała się na staż do małej, kilkuosobowej firmy. Robert pracował tam już od ponad roku. `To nie było tak, że od razu wpadł mi w oko i poraziło mnie na jego widok. Owszem, szybko go polubiłam, ale miałam wtedy chłopaka, choć tamten związek powoli się kończył. Robert nie był moim bezpośrednim przełożonym, ale czasem mi doradzał, podpowiadał. Najpierw się ze sobą zaprzyjaźniliśmy, w końcu zaczęliśmy się ze sobą spotykać. Ale nie robiliśmy cyrku w pracy. Wszyscy wiedzieli, że jesteśmy razem i nie kryliśmy się z tym, ale potrafiliśmy skupić się na swoich zadaniach i dobrze się z nich wywiązywać` – opowiada Agnieszka.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Lilej
(Ocena: 5)
2013-09-26 09:18:25

re: Wspólna praca niszczy związek?

Wspólna praca moim zdaniem nie jest zła;) W moim wypadku pomogła ratować nasz związek :) Dzięki niej na nowo się na siebie otworzyliśmy i cóż tu mówić dalej...;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2013-09-25 21:08:21

re: Wspólna praca niszczy związek?

Dziewczyny, może to nie dotyczy tematu, ale chciałam się poradzić. Niedługo dzień chłopaka, myślałam nad tym, żeby kupić swojemu portfel, bo stary już ma tak rozwalony, ze szok :) i może macie pomysł, czy coś do tego dokupić i to jakoś ładnie zapakować, chciałabym, żeby to ładnie wyglądało :) a może Wy macie jakieś lepsze pomysły na prezent? Pozdrawiam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-25 21:20:28

na takie dni typu jak dzien chlopaka to sie prezentów nie robi, tylko życzenia składa " wszystkiego najlepszego" czy coś w tym stylu i nic więcej. Portwel? To prezent jak pod choinke , albo na urodziny, jesli juz to czekoladki. Ale nie warto rozpieszczać chłopaków i przyzwyczajać ich do takich sytuacji, że jakiś dzien chlopaka i prezent jak na urodziny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Goś
(Ocena: 5)
2013-09-25 19:21:33

re: Wspólna praca niszczy związek?

My prowadzimy własną firmę od 2 lat. Od dłuższego czasu spędzamy ze sobą praktycznie 24h na dobę i jest super. Dogadujemy się coraz lepiej, a wspólny biznes to nie tylko wiele ciężkiej pracy, ale też frajda. Przynajmniej mamy wspólną pasję :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-25 13:46:39

re: Wspólna praca niszczy związek?

podobno jakoś jedna trzecia polaków przyznała się, że ma lub miała romans w pracy.. czy jakoś tak ;p oblechy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
marti
(Ocena: 5)
2013-09-25 13:37:38

re: Wspólna praca niszczy związek?

Nie niszczy :) Pracujemy już razem pół roku, ale nie dzielimy jednego biurka jeśli o to chodzi. Pracujemy w kasynie i często jest tak, że się nie widzimy przez 8 godzin :). Jak dla mnie to nawet lepiej, ze pracujemy w tym samym miejscu, gdy mamy podobne zmiany zawsze możemy razem zjeść i porozmawiać. Co nie zawsze się udaje bo on jest dodatkowo muzykiem i często gra koncerty, ja za to mam nocne godziny pracy i się mijamy. Wychodzi jednak na to, że praca nam nie przeszkadza, a nawet ułatwia częstszy kontakt :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1