Wspólna praca – niszczy czy wzmacnia związek?

18 Maja 2016

Spędzamy ze sobą niemal cały dzień, a coraz bardziej oddalmy się od siebie – twierdzi Magda, która prowadzi firmę z narzeczonym. Czy ten problem dotyczy każdej pracującej razem pary?

praca z partnerem

Odpowiedzi na zawarte w tytule pytanie możemy poszukać m.in. w świecie show-biznesu, gdzie na porządku dziennym są romanse nawiązywane na planie filmowym. Na przykład Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki stworzyli związek podczas wspólnej pracy nad serialem „Czas honoru”, w którym wcielili się w rolę Janka i Leny, małżeństwa rozdzielonego w czasie wojennej zawieruchy.

Uczucie łączące bohaterów przeniosło się poza plan filmowy. Tygodnik „Życie na gorąco” donosił o romantycznym spacerze i pocałunkach, jakimi para obsypywała się po imprezie zorganizowanej z okazji ukończenia zdjęć do serialu. Później „Super Express” opisywał randkę Pawlickiego i Więdłochy w warszawskim parku. „Ich ręce błądziły w zakamarkach modnych ubrań. Ciała zbliżyły się niebezpiecznie blisko, aby eksplodować kolejnym wulkanem namiętności” – pisał tabloid.

MĘSKIM OKIEM: Dlaczego nie chcę wychowywać cudzego dziecka?

Kilka tygodni temu media poinformowały, że aktorka przyjęła oświadczyny przystojnego gwiazdora podczas romantycznej kolacji pod Wawelem. W tym wypadku wspólna praca okazała się spoiwem łączącym związek. „Happy endu” nie było jednak w innych romansach nawiązanych przez gwiazdy w pracy.

Anna Dereszowska na planie serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów” poznała Piotra Grabowskiego. Aktor był wówczas mężem Marty Konarskiej i miał z nią dwoje dzieci. Jednak między nim a pamiętną Korbą z filmu „Lejdis” szybko zaiskrzyło. Do tego stopnia, że Grabowski podjął decyzję o rozwodzie i związku z Anną. Niedługo później urodziła się ich córka. Jednak ostatecznie para rozstała się.

Podobny los spotkał Agnieszkę Włodarczyk i Mikołaja Krawczyka, którzy też zakochali się podczas wspólnej pracy nad serialem „Pierwsza miłość”. Aktor całkowicie stracił głowę dla swojej filmowej partnerki i rzucił Anetę Zając, z którą byli parą przez blisko siedem lat i doczekali się bliźniąt. W wywiadach zakochani aktorzy przekonywali, że poza sobą nie widzą świata i „stanowią jedno ciało astralne”. Do czasu. Jak się okazało kilka miesięcy temu wspólna praca nie sprzyjała związkowi i para rozstała się.

Gdy życie wypełnia praca

Z podobnymi „problemami” boryka się wiele polskich par, które codziennie spotykają się w tym samym biurze, a niekiedy nawet prowadzą wspólnie firmy, tak jak Jagoda i Grzegorz.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-19 00:56:59

re: Wspólna praca – niszczy czy wzmacnia związek?

W jednej firmie, gdzie widujemy się czasem na korytarzach i możemy z pracy wracać razem - tak, ale na jednym dziale, gdzie ciągle przebywamy ze sobą - w życiu. Jestem towarzyską osobą, spędzam dużo czasu w pracy na budowaniu relacji z kolegami i koleżankami, obawiam się, że mój facet mógłby nie zrozumieć, że np. nie zawsze chcę siedzieć z nim przy stoliku i tak dalej. Fajnie mieć dużo możliwości zobaczenia uśmiechu ukochanej osoby podczas dnia, ale fajnie też mieć odrobinę swobody i własnej przestrzeni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-20 00:31:51

Zgadzam się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-18 10:02:59

re: Wspólna praca – niszczy czy wzmacnia związek?

E, nie najgorzej. Calkiem spoko pracuje sie z taka osoba, wiecej rozumie niz zwykly inny pracownik i latwiej sie dogadac. Inni ludzie nie byli tak solidni. A po pracy fajnie wyjsc ze znajomymi, czasem osobno i nie jest tak zle ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-18 19:43:50

Pracowałaś kiedyś z bliską osobą? Bo ja tak i non stop się kłócimy o to, bo on chce rządzić i ja chcę rządzić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-18 09:18:45

re: Wspólna praca – niszczy czy wzmacnia związek?

Niszczy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1