Wakacyjne kursy językowe

19 Lipca 2011

Nie masz planów na wakacje? Skorzystaj z letniej oferty szkół języków obcych i doszlifuj swoje lingwistyczne umiejętności.

kostium kąpielowy

Jeśli nie wiesz jeszcze, kiedy wyjedziesz na urlop i chciałabyś zrobić dla siebie coś pożytecznego, koniecznie zapisz się na wakacyjny kurs języka obcego. To doskonała opcja dla osób, które w ciągu roku nie mogą brać udziału w systematycznych, rozciągniętych na kilka miesięcy zajęciach. Wymagają one bowiem zaangażowania, obecności oraz poświęcenia wielu godzin. Trudno jest zatem uczestniczyć w nich np. osobom pracującym. Dla zapracowanych, ale chwilowo dysponujących wolnym czasem wakacyjne kursy lingwistyczne są świetną opcją.

Wybierz metodę dla siebie

Podstawową zaletą takich zajęć jest ich zintensyfikowanie. W przypadku języka angielskiego (wciąż najpopularniejszego) do wyboru mamy metodę Callana (bardzo intensywna praca na zajęciach, powtarzanie zdań za lektorem, utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas lekcji, stałe angażowanie kursantów), Direct Method (zadawanie pytań, zmuszanie do myślenia w języku obcym, podział spotkania na blok powtórki i blok nowego materiału, podpowiedzi), metoda Colina Rose (nauka połączona z zainteresowaniami, dostosowana do stylu kursanta), konwersacje z native speakerem i lektorem czy zajęcia prowadzone metodą tradycyjną. Niektóre szkoły proponują również własne metody nauczania języka. Możemy zapisać się albo na jeden, albo na dwa miesiące. Zajęcia są prowadzone dwa, trzy razy w tygodniu, ale niekiedy nawet codziennie (bez weekendów) po trzy godziny, co daje 15 godzin zajęć tygodniowo. Średnio jednak to 20 godzin.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (22)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-24 10:40:18

No teraz to już będzie trudno o jakiś kurs wakacyjny bo w koncu początek roku szkolnego tuż tuż. No ale nie oznacza to, że wszystko stracone :) W końcu od września/ października zaczynają się regularne kursy semestralne. Cenowo i godzinowo myślę, że fajną ofertę ma axon ale najlepiej wszystko dogadać na miejscu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-08 13:20:26

sądzę, że jak się sprężysz, to załapiesz się na ostatnie tygodnie sierpnia. nie pytaj na forum, tylko działaj :). warto:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-03 16:28:56

Chyna słyszałam o tej promocji. Bardzo mi się spodobala. Zastanawiałam się nad przedłużeniem kursu od wrzsnia, tylko zastanawiam się czy jeszcz załapię się na te letnią promocję?? Jak myślicie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-01 11:42:44

z kursow wakayjnych wybralam speak up teraz przy wykupieniu standardowego kursu nauka w wakaje jest gratis w tamtym tygodniu byam na pierwszych zajeciach, pierwsze wazenie dosc dobre

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-28 09:42:12

takie kursy to super sprawa. intensywna nauka jest zdecydowanie dla mnie lepsza, niż jak jest rozłożona w czasie. w zeszłym roku zapisałam się na coś takiego do speak up. była to swietna inwestycja :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-21 09:28:51

fajny artykuł :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-20 11:11:51

kiedyś nie wyborażałam sobie chodzenia na kurs w wakacje ale teraz się skusiłam na promocję w speak up. dobry moment żeby się podszkolić. luzy w pracy więc korzystać trzeba! ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 22:34:48

w tamtym roku chodziłam na angielski do empiku i to był najskuteczniejszy kurs, ponieważ miałam czas żeby powtórzyć w domu, a nie tak jak w roku szkolnym - nauka godzine przed testem, bezsens..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 17:58:10

empik school oferuje fajne kursy wakacyjne. sama sie zapisalam i w jeden miesiac codziennie przychodzę do szkoły, no oprócz weekendów ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 12:02:27

Ja chodzę na całoroczny kurs japońskiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz