W jakiej pracy przytyjesz NAJBARDZIEJ?

27 Października 2017

Zostały przeprowadzone badania, które wskazują na silny związek wykonywanej pracy z nadwagą.

tycie w pracy

Wygląd w dużym stopniu zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Pod tym względem za najgorszą została uznana praca biurowa. Siedzenie przy biurku przez 8 godzin i robienie sobie przerw jedynie po to, aby wyjść do łazienki i zjeść jest bardzo niekorzystne dla sylwetki. Jeżeli dodatkowo pracownica ma do czynienia ze stresem, przybranie na wadze to prawie pewnik.

Portal CareerBuilder.com przeprowadził badanie na amerykańskich pracownikach. Okazało się, że aż 43% badanych osób przytyło w ciągu jednego roku. Przeważnie były to kobiety – czytamy na portalu polki.pl. Wyniki tego testu wskazują na ogromny wpływ wykonywanej pracy na to, czy przytyjemy czy nie.

Jakie zawody oraz prace są pod tym względem najgorsze?

Policjantka

Burzymy stereotyp, że policjantki to zgrabne, wysportowane kobiety. Co oczywiście nie znaczy, że takich nie ma. Niestety bycie policjantką wiąże się z nieregularnym trybem życia oraz ogromnym stresem. Praca zmianowa nie sprzyja spożywaniu posiłków o stałej porze. Najgorszy jest jednak stres, który dodatkowo bywa zajadany. Czekoladowe batoniki, pączki, cola – to tylko kilka kalorycznych produktów z jadłospisu policjantów.  

Zobacz także: 14 pomysłów na dodatkową kasę po godzinach

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-28 13:19:29

Ja bym dodała jeszcze, pracowników sklepów , gdzie nie ma dużego ruchu, takich od prywatnych właścicieli.. Nie ma ruchu, nudzisz się - co robisz jesz.. A praca kucharza nie koniecznie wiąże się z tyciem, chociaż by te obiekty, gdzie jest bardzo duży ruch, tam obsluga nie ma kiedy zjeść normalnie obiadu, ani podjadac, do tego szybkie tempo i dźwignie ciężkich rzeczy..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nela12
(Ocena: 5)
2017-10-27 22:32:35

CHOĆ CZAS NAS GONI NIEUBŁAGANIE, A TY BRACIE JESTEŚ W KIEPSKIM STANIE, I TRENERÓW BEZ LIKU PROSIŁEŚ O POMOC, LECZ CIĄGLE SŁYSZAŁEŚ TO SAMO ZDANIE- „SPADAJ NA DRZEWO ZA PÓŹNO TUMANIE!” TO IGOR TWÓJ TRENER WYCIĄGA DZIŚ RĘCE, PODEJMIE WYZWANIE I ZMIENIĆ CIĘ ZECHCE! USIĄDŹ WYGODNIE, ODKORKUJ SZAMPANA OD DZISIAJ ZACZYNA SIĘ TWOJA PRZEMIANA! MASZ DOŚĆ NIEDZIAŁAJĄCYCH DIET I PLANÓW TRENINGOWYCH? ZMIEŃ SWOJĄ SYLWETKĘ RAZ A DOBRZE - NAWET W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA Z NAJLEPSZYM TRENEREM W POLSCE!!! WEJDŹ TERAZ NA : WWW.IGORTRENERONLINE.PL

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-28 11:26:42

WYYPIERDALAJ Z TYM SPAMEM!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anette
(Ocena: 5)
2017-10-27 16:52:30

Praca PIELĘGNIARKI wiąże się z dodatkowymi kilogramami. W podziękowaniu od pacjentów jest dużo tortów, czekolad, ciast,bombonierek....Zdecydowanie to miłe dodatkowe kilogramy :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-27 14:14:35

stewardessa ... ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-27 11:12:12

Myślałam że przez stres się chudnie a nie tyje ale co ja tam wiem....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-27 18:03:27

Niektórzy nie jedzą w stresujących sytuacjach, to fakt, ale spora grupa osób "zajada" stres. Poza tym tu bardziej chodzi o nieregularność posiłków i siedzący tryb pracy. To jak wiemy nie sprzyja nikomu. Nawet jeśli jesz mało, ale nie ruszasz się przez cały dzień i posiłki spożywasz o różnych porach, kiedy się da, na szybko, bo trzeba wracać do pracy, to raczej nie schudniesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-27 09:02:04

"To oznacza dla nich również czytanie naukowych książek oraz magazynów." co to ma do tycia? Bez przesady. Naukowcy często nie mają czasu by coś zjeść... Ja odkąd pracuję na uczelni (jednej z lepszych w kraju) schudłam jakieś 5kg, bo czasem nawet nie mam czasu zjeść obiadu albo po prostu nie mam ochoty, gdy zdarzą się stresowe sytuacje...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1