10 zawodów, w których na pewno przytyjesz

26 Kwietnia 2017

Taka praca ma fatalny wpływ na Twoją figurę! Może czas ją zmienić?

tycie

W utrzymaniu szczupłej sylwetki pomagają nie tylko dieta oraz systematyczne ćwiczenia. Znaczenie ma także ogólny tryb życia, a zwłaszcza rodzaj wykonywanej pracy. To właśnie w pracy spędzamy najwięcej czasu.

W najgorszej sytuacji są kobiety, które przez 8 godzin siedzą przed biurkiem i nie mają zbyt wielu okazji, aby rozprostować nogi. Sprzyja to nie tylko powstawaniu pewnych problemów zdrowotnych, ale także tyciu. Jednak nie tylko siedzący tryb życia jest pod tym względem zagrożeniem. Przekonaj się jeszcze, w jakiego rodzaju pracy będziesz narażona na przybranie dodatkowych kilogramów. Na pewno nie brałaś ich pod uwagę!

Agentka podróży

Niewątpliwie w tym przypadku także trzeba liczyć się z pracą polegającą na siedzeniu. Niestety oprócz tego dochodzi presja i stres. Klienci biur podróży są wymagający, a agenci robią wszystko, aby sprostać ich oczekiwaniom. Próbują znaleźć oferty, które zadowolą podróżników pod każdym względem. Stres to – jak wiadomo – jeden z głównych czynników powodujących tycie.

Asystentka/Sekretarka

Praca siedząca i związana ze stresem. Asystentka zawsze musi być gotowa do pomocy innym, więc rzadko jada lunch o stałej porze. Jest uzależniona od oczekiwań przełożonego oraz pracy całego biura. To bardzo często najważniejszy pracownik, który trzyma organizację w pionie żelazną ręką. Niestety to wiąże się z efektem ubocznym – tyciem.

Zobacz także: Choroby, które powodują tycie (i hamują odchudzanie)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 14:49:40

yyy nie przesadzacie? to od człowieka zalezy....jestem nauczycielką i każdego dnia po 7h zasuwam po klasie, po prostu mam taki nawyk że wolę prowadzić lekcję spacerując po klasie lub na stojąco. Nauczyciel ciągle jest w biegu. Artykuł przesadzony. Nie każdy radzi sobie ze stresem akurat wcinając słodycze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
K.
(Ocena: 5)
2017-04-28 22:28:36

A ja jestem nauczycielką w przedszkolu i rzadko kiedy mogę sobie spokojnie usiąść...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
oj nie
(Ocena: 5)
2017-04-26 15:46:16

nie zgadzam się z artykułem. po pierwsze nie wszyscy ludzie tyją ze stresu. czesc osob to chudnie w takich sytuacjach. poza tym czesc z tych zawodow to takie, gdzie trzeba jakos wyglądac i ludzie raczej dbają o siebie. sama jestem sekretarką i nie wyobrażam sobie być grubą - jak tu nosic spodnice i koszule przy duzej wadze w ogole. po pracy albo przed chodzę na siłownie i biore 2 razy dziennie iqgreeen, dzieki niemu tez nie chce mi sie tyle jesc. jak sie chce, to wszystko mozna. to zalezy od mentalnosci człowieka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2017-04-27 14:56:49

nawet nie gadaj o tym iqgreeen,, to w ogóle nie działa, nie dziwne, że nikt tego nie kupuje i musicie sie tak agresywnie z tym reklamować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-26 15:15:23

Stewardessy tyją podobno

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Justyna
(Ocena: 5)
2017-04-26 12:59:01

za za głupoty, z żadnym się nie zgadzam/; sama mam prace siedzącą i jakoś otyła nie jestem ani tez z nadwagą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anapolis
(Ocena: 3)
2017-04-26 12:38:55

Dziwne te zawody podane. Moim zdaniem tyje sie w pracy siedzącej - nieważne czy jest się asystentką, specjalistą ds sprzedaży czy marketingu. Stres może i sprzyja tyciu, ale pokażcie mi bezstresową pracę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-26 11:48:31

To w kopalni sobie pracujcie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1