SONDA: Co zrobiłabyś ze znalezionym portfelem?

26 Maja 2010

W Australii zgubę oddałoby 91% ankietowanych, w Kanadzie – 89%, a w Polsce…

SONDA: Co zrobiłabyś ze znalezionym portfelem?

Międzynarodowy magazyn Reader's Digest przeprowadził wśród swoich czytelników bardzo ciekawą ankietę. Zapytał ich, co zrobiliby ze znalezionym na ulicy portfelem z 1000 dolarów.

Większość, bo 65% Polaków  zadeklarowała, że zwróci zgubę właścicielowi. Jednak to wynik dużo niższy niż w Australii (91%), USA (90%), Kanadzie (89%) czy Wielkiej Brytanii (89%). Niestety, wysoko w Polsce uplasowała się odpowiedź „biorę pieniądze, a portfel wyrzucam". Mamy tu najgorszy rezultat na świecie. Aż 21% respondentów zaznaczyło taką opcję. Co ciekawe, we Francji takiej odpowiedzi udzieliło 16% respondentów. Z kolei najmniej popularna - zaledwie 3% odpowiedzi - okazała się w Polsce możliwość: „zostawiam wszystko tam, gdzie leży".

Ciekawe jest porównanie tego sondażu z testem, który Reader's Digest przeprowadzał w początkach swojego istnienia w Polsce - mówi Anna Esden-Tempska, redaktor naczelna polskiego wydania, które właśnie obchodzi 15-lecie - Wtedy gubiliśmy prawdziwe portfele w różnych miastach. Niemal połowa wróciła do właścicieli. To dość blisko tych 65 procent deklarowanych obecnie.

Zakładając, że respondenci najnowszego sondażu Reader's Digest, z serii „Z jednym pytaniem dookoła świata", odpowiadali uczciwie, to wynik jest raczej budujący. Przed wakacjami można jednak wziąć pod uwagę, że jak gubić portfel, to w Australii albo Wielkiej Brytanii, a w Indiach i Rosji warto zguby szukać samemu. 

Materiały prasowe

Zobacz także:

Grzechy kobiecej mowy ciała

Czy wiesz, jakie błędy mowy ciała popełniają kobiety?

Bo we mnie jest głos!

Czy wiesz, że głos, tak samo jak piękne ubranie czy nieprzeciętna uroda, potrafi hipnotyzować  otoczenie?       

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (111)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

jacek1999
(Ocena: 5)
2014-11-18 18:17:51

re: SONDA: Co zrobiłabyś ze znalezionym portfelem?

w zyciu bym nie oddal znalezione nie kradzione

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-16 17:05:15

widać jak czytając te wasze wypociny wychodzi że kraść cudze potraficie co niektórzy ale są też porządni Ludzie. Postawcie siebie w sytuacji że ginie wam coś na ulicy i nikt wam nie oddaje. Przywłaszczenie cudzej własności jest KRADZIEŻĄ. Pamiętajcie o tym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-01 21:13:22

proste, pieniądze dla siebie, natomiast dokumenty wartałoby odeslac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-30 15:14:08

nie dziwcie sie jak w polsce takie bezrobocie, gdyby nam kasy nie brakowalo pewnie bysmy postepowali inaczej..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 17:59:36

Ja miałam przypadek taki, ze gdy oddawajac znaleziony portfel dziewczynie nawrzeszczała na mnie, nie podziękowała i osadziła, ze to ja ukradłam pieniądze które były skradzione przed znalezieniem go przeze mnie. Powiedziałam sobie, ze już nigdy więcej nie tknę portfela który leży na uboczu ... ludzie nie maja żadnych pochamowan i nie czuja się nigdy winni .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 16:05:30

moja ciocia znalzlam kiedys portfel,w lesie (mielismy rozne teorie na to, jak sie tam znalazl;]) meski portfel. Oczywiscie wszytskie dokumenty odeslalismy, ale za 1000 zł ktore w nim bylo moj kuzyn poszedl na kurs prawa jazdy. To takie złe? Gdyby nie ta kasa, nigdy pewnie by na nie, nie wystarczylo kasy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 10:49:14

biore kase dokumenty przysylam na adres, albo moze i bym oddala

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-28 22:36:35

Stałam kiedyś za babką na targu, kupowała coś i zamiast wrzucić portfel do torebki rzuciła go na ziemię i nie zauważyła, dogoniłam ją i oddałam a ten mocher na mnie z mordą, wyzwała mnie od złodziejek- dziwicie się ludziom w Polce, że by nie oddali?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-28 15:10:41

ja chodziłąm kiedyś ze swoją ekipą i na parkingu stał nowiutki ford focus a w dzwiach kluczyki, (w aucie nikogo nie było) to wzieliśmy te kluczyki zamkneliśmy auto i zaczeliśmy dzwonić po wszystkich klatkach bo może ktoś wie czyj to lub to jego i koleś odebrał powiedział że to jego to my mu mówimy jaka jest sprawa a ten zabrał nam kluczyki powiedział oschle dziekuje i nawet nie dał nam dychy na ,,lody" spoko... oczywiste że byśmy sb tego auta nie wzieli no ale jednak taki samochód też kosztuje i równie dobrze mógł znaleść go kto inny i już nie oddać tylko ukraść......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-28 15:03:56

moja mama zostawiła kiedyś w sklepie torebkę a w niej kasa nowiutki telefon dokumęty no wsystko! a zczaiła się dopiero na po 2 godzinach i poszła do tego sklepu a po torebce ani śladu a torebka była w koszu na przeciwko kasy i oczywiście telefonu dokumętów i całej reszty nie było więc wątpie żeby zrobił to ktoś z klijętów bo sprzedawczyni by to zauwazyłą, to zapewne ona rąbneła mojej mamie te żeczy..;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz