Praca w domu - jak to sobie poukładać?

19 Maja 2014

Możesz pracować w domu, choć wymaga to samodyscypliny i doskonałej organizacji czasu. Jak się za to zabrać?

praca w domu

Dla osób pracujących na etacie, w dusznym, ciasnym biurze, wykonywanie obowiązków w domu może się wydawać znakomitą alternatywą. Warto jednak mieć świadomość, że praca we własnym mieszkaniu wymaga ogromnej dyscypliny, świetnej organizacji i sumienności. Nie każdy się do tego nadaje. Są jednak tacy, którzy chcą spróbować – i wychodzi im to całkiem nieźle.

W Polsce co siódma firma decyduje się na zatrudnienie pracowników w trybie zdalnym lub stwarza warunki do takiej pracy. Najczęściej są to firmy z branży IT, zajmujące się finansami i księgowością. Ze stacjonarnego zatrudnienia często rezygnują także graficy oraz programiści. Jak pokazują statystki, coraz więcej osób uważa, że praca w domu może być równie efektywna co praca w firmie.

– Pracownicy chcą pracować mobilnie oraz mieć dostęp do swoich danych niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdują lub z jakiego urządzenia korzystają. Na tzw. mobility składają się dwa elementy. Jednym z nich jest mnogość urządzeń, z których mogą wykonywać pracę – komputery, smartfony i tablety. Drugim jest możliwość wykonywania pracy z dowolnego miejsca. Pracownik może to robić przy biurku, ale również będąc w drodze do domu, czy też w trakcie podróży w pociągu lub w jeszcze innym miejscu – mówi agencji informacyjnej Newseria Jarosław Sokolnicki z Microsoftu. 

Jak się przygotować do pracy w domu?

Wyznacz sobie miejsce, gdzie będziesz pracować

Przenoszenie laptopa z kąta w kąt nie jest najlepszym rozwiązaniem. Potrzebujesz namiastki biura. Najlepiej sprawdzi się w tym wypadku osobne pomieszczenie, ale jeśli nie masz takiej możliwości, zorganizuj sobie kącik do pracy – przy biurku albo stole, w zacisznym miejscu. Pamiętaj, że powinnaś mieć zapewniony komfort. Potrzebujesz absolutnej ciszy? Oddziel miejsce, gdzie będziesz pracować, ściankami działowymi, parawanem itp. Pracuj w przejrzystym miejscu. Kolory ścian powinny być jasne – np. zielonkawe, beżowe, białe, kremowe.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-06 17:07:49

re: Praca w domu - jak to sobie poukładać?

Jeśli chodzi o finanse od jakiegoś czasu prześladował mnie pech. Doszło do tego, że zamówiłam rytuał przyciągnięcia pieniędzy na stronie moc-energii.pl . Liczyłam że poprawi to moją sytuację… i nie przeliczyłam się. Kwestie finansów od tego czasu poprawiły się, w końcu czuję że nie mam już pecha do finansów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-19 12:49:50

re: Praca w domu - jak to sobie poukładać?

A tam, ja też pracuję w domu i wcale nie trzeba być aż tak zorganizowanym. Najlepsze jest to, że mogę się wyspać ile mi się podoba, poza tym zawsze byłam sową a nie rannym ptaszkiem i rano robota mi zwyczajnie nie szła. Wieczorem za to dostaję takiego powera, że nie wiem kiedy mi czas na robotę zlatuje:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-19 08:59:47

re: Praca w domu - jak to sobie poukładać?

Też pracuję w domu, raz w tygodniu w biurze i sądzę, że praca w domu dla człowieka z moim brakiem rozgarnięcia, niechęcią do pracy w zespole i nadwyżką niezorganizowania jest wprost idealna! :D Artykuł przeczytałam, ale i tak stosować się nie będę bo mi dobrze z moim samonieogarnięciem :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-19 10:51:03

Czym się zajmujesz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-19 04:31:09

re: Praca w domu - jak to sobie poukładać?

Praca przy stole lub przy biurku? Jeszcze czego! Ja pracuję na leżąco i nie wyobrażam sobie inaczej. Owszem zorganizowałam se "miejsce do pracy" i wyposażyłam je np. w półkę na coś do picia, blat na duży monitor na odpowiedniej wysokości itp., wszystko tak przystosowane żebym mogła leżeć ;p A zamiast mdłych kolorów które by mnie usypiały wszystko urządziłam w odcieniu jaskrawej czerwieni ;p Kolejna rzecz z tutejszych propozycji do której bym się nigdy nie zastosowała: sztywne godziny pracy. Pracuję w domu po to by pracować kiedy chcę. Czym w sumie by się różniła praca w domu od pracy w biurze gdybym miała i tak wstawać na 8 rano i jeszcze na dodatek pracować na siedząco?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-19 06:57:33

Hhahah made my day :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-19 09:02:20

Hahaha, dokladnie, ja mam to samo! Pracuje w lozku i to jest najfajniejszy aspekt pracy w domu - nie usiedzialabym na krzesle nawet dwie godziny. A tak to laptop, herbatka, kotek i mozna robic kariere we wlasnym lozku, a nie w akwarium jakiegos biurowca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-19 10:50:07

Z ciekawości, czym się zajmujecie? Też chciałabym pracować w domu :-P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1