Polscy nauczyciele pracują NAJKRÓCEJ na świecie! Dlatego odbiorą im wakacje oraz...

16 Sierpnia 2012

Przywileje, którymi do tej pory cieszyli się pedagodzy, zostaną zlikwidowane.

Nauczyciel

Rok temu informowaliśmy Was o tym, że polscy nauczyciele pracują najkrócej na świecie, statystycznie spędzając przy tablicy zaledwie dwie godziny i 42 minuty (Zobacz tutaj: Polscy nauczyciele to darmozjady? Jest ich za dużo, pracują za krótko!). Pojawiały się wówczas głosy, że Polski nie stać na takich pedagogów, a ich rozbudowanych przywilejów nie ma odwagi zreformować żaden rząd.

Wszystko wskazuje jednak na to, że już wkrótce to specjalne traktowanie belfrów ulegnie poważnej zmianie. Krakowscy samorządowcy chcą bowiem, aby w Karcie Nauczyciela znalazły się takie obowiązkowe punkty, jak osiem godzin dziennie przy tablicy, praca w wakacje (!) i zniesienie urlopu na podratowanie zdrowia.

- W ubiegłym roku wydaliśmy na podratowanie zdrowia przez nauczycieli ponad 18 mln złotych. Ta gigantyczna kwota pozwoliłaby utrzymać 10 szkół – wylicza szefowa działu edukacji krakowskiego magistratu, Anna Korfel-Jasińska. Dodała również, że w czasie wakacji pedagodzy powinni prowadzić zajęcia na boisku szkolnym.

Co o tych pomysłach sądzą polscy nauczyciele? - Możemy być w szkole przez cały dzień, ale gdzie? Jeżeli wszyscy nauczyciele zgromadzą się w pokoju nauczycielskim, to zabraknie dla nich miejsca – argumentuje wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Arkadiusz Boroń.

A Wy co sądzicie o proponowanych reformach? Popieracie je?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Gdzie i jak dorobić w wakacje?

Nie trać wolnego czasu. Spróbuj zamienić go na… pieniądze. Wakacje w pełni, warto zatem dać sobie szansę.

Szukasz pracy? Bez konta na Facebook`u nie masz szans na posadę!

Pracodawcy zwracają uwagę na to, czy kandydat jest aktywny na portalu.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (279)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-10-15 01:17:31

re: Polscy nauczyciele pracują NAJKRÓCEJ na świecie! Dlatego odbiorą im wakacje oraz...

darmozjady?? ja ze swojej pensji wyzyc nie moge, pomyslcie, ze czasami jeden nauczyciel utrzymuje cala rodzine, a jest np doktorem!!! ja zeby zyc na jako takim poziomie co wakacje jezdze na 2 miesiace do niemiec do pracy, na szczescie gowork, firma z ktora jezdze po jednej umowie proponuje druga takze zawsze mam ta opcje na wakacje i jakos to gra, bo z samej nauczycielskiej pensji w szkole w malym miasteczku to mozna owszem, wyzyc, ale tylko na jedna osobe!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-22 13:27:31

Pomijając sprawdziany, klasówki itd... Pracuję jako wychowawca świetlicy w szkole podstawowej, przy tablicy nie stoję, sprawdzianów nie robię. Ale jestem odpowiedzialna za bezpieczeństwo trzydziestki dzieci, które potrafią siedzieć w szkole do godziny 17, bo ich rodzice są do tej pory w pracy i gdyby była taka możliwość, to pewnie były by w szkole 24 godziny na dobę. Jeśli ktoś nie pracował w szkole, to nie zrozumie tego, że nauczyciel nie jest tylko tym, który stoi przy tablicy i zrobi sprawdzian. Jest też wychowawcą, który nierzadko bardziej uczestniczy w wychowaniu dziecka niż jego rodzice. Musi rozwiązywać konflikty między dzieciakami, tłumaczyć co wolno, a czego nie wolno, bo rodzice często sami o tym zapominają. I chcieliby, żeby szkoła załatwiła za nich wszystko - naukę, opiekę i wychowanie dzieciaka. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. W biurze jest cisza, ale trzeba długo siedzieć, w fabryce trzeba się nazapierdzielać, w sklepie stać cały dzień na nogach i wykładać towar na półki. A w szkole jest głośno, nie można wziąć urlopu kiedy się chce. Głos wysiada kilka razy w roku i głowa pęka od hałasu. Za wycieczki nikt nie płaci dodatkowo, a odpowiedzialność za dzieci jest cholerna. Szkoda tylko, że rodzice nie są chętni, żeby na je jeździć i wziąć trochę tej odpowiedzialności na siebie, może wtedy byłoby trochę mniej ludzi, którzy myślą, że praca nauczyciela sprowadza się do picia kawy w pokoju nauczycielskim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-20 23:09:50

A ja wam coś powiem - jak skończą się nauczycielom wakacje to WAM debile też się skończą, no bo z kim będą siedzieć w szkole. I co Wy na to - szkoła bez wakacji, ferii, przerw świątecznych i bez wycieczek, bo za wycieczki nie jest płacone. A jak pójdziedziecie na wagary, jakieś zwolnienia lekarskie i nieobeconości ponad 50 % w miesiącu to nieklasyfikowanie czyli nie przejdzieci do następnej klasy i tak do u*nej a obowiązek szkolny u nas jest do 18. O tym nikt z Was wyszczekanych nie pomyśli, że każdy kij ma dwa końce - jednym końcem dostaną nauczyciele a drugim uczniowie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-20 10:38:44

Pracuję w szkole jako opiekun CK dostaję 500zł miesięcznie i jak widzę nauczycieli darmozjadów, którzy zarabiają po 2000, mają po 10 dzieci w klasie i nic nie robią to mnie kur... bierze! Pani kadrowa z owej szkoły mówiła mi,że właśnie za owe wycieczki nauczyciele także maja płacone ( nie dość,że wycieczka za darmo- to jeszcze im za to płacą). Oprócz tego palą głupa i wpisują sobie nadliczbowe zajęcia,które się nie odbyły... "kluby" za które płaci im UE, nagrody pieniężne na dzień nauczyciela,wycieczki do kina przy każdej okazji (za darmo) itp itd. Kawki, ciasteczka, imprezki w pokoju nauczycielskim i kto mi powie,że to nie są darmozjady :/!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-23 00:09:29

Ja to powiem. Chyba jednak mało widzialaś i mało spędzałaś czasu w szkole. 10 dzieci w szkole to mają tylko prywatne szkoły baranie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-20 01:20:05

Jasne, może jeszcze będziemy pracować za 500 zł miesięcznie? Dobry pomysł, resztę kasy przejmą ministrowie oświaty...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-18 21:12:22

Skoro praca nauczyciela jest taka fajna, czemu Ci co mówią, że Belfry mają za łatwo nie zostali nauczycielami?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-18 18:32:30

Dobra okej. Są dwie strony tego medalu. Po pierwsze: zawód nauczyciela jest lżejszy o wiele od etatu w fabryce, kopalni czy tak dalej. Dlaczego więc nie mają takich samych przywilejów jak nauczyciele ? A zarabiają gówniane pieniądze. Maja ochłapy urlopy, pracują po 8 godzin, na 3 zmiany za 7 złotych na godzinę. I nauczyciel ma ciężką pracę? Proszę was. Święta, wakacje, weekendy wolne. Pracują codziennie po 4 godzinki i do domu. Owszem mają pracę w domu, i tak dalej. Ale przecież jeżeli pracowali by 8 godzin dziennie a mieli 4 godziny lekcji, mieli by czas na to żeby sprawdzić testy itd. A tylko narzekają, na wszystko. Skoro im tak źle zapraszamy do fabryki, :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-30 01:39:36

Może dlatego że nauczyciele kształcili się i należą do inteligencji, a pracownicy fizyczni nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-18 16:28:04

nie masz o czymś pojęcia- zamknij jadaczke i sie niewypowiadaj. to tyle w temacie 'wiecznych wakacji' i innych dyrdymałów jaka to praca nauczyciela jest łatwa, lekka i przyjemna. ;/ bezczelność; to tyczy się także autora tego 'artykułu', żałosne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-18 10:34:40

Weźcie najpierw sprawdźcie ile niemiecki nauczyciel pracuje i ile zarabia. Oni są w szoku, kiedy słyszą ile polscy nauczyciele mają godzin w tygodniu, nie mówiąc już o zarobkach, emeryturze do starości i użeraniu się z bandą dzieciaków. Ciekawe jaka 67 kobieta da sobie radę z bandą młodych osób. Prędzej na zawał padnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-18 10:10:45

dobra dobre, skończą sie k*rwa wieczne wakacje!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz