Podwyżki cen już niebawem: Więcej zapłacimy za benzynę, papierosy, leki - co jeszcze?

14 Lutego 2012

Można by wymieniać bez końca...

ceny

Od dłuższego czasu ceny wszystkich produktów rosną w naszym kraju w zastraszającym tempie. Co najgorsze, nic nie wskazuje na poprawę tego stanu rzeczy. - Przed nami bardzo kosztowne miesiące, inflacja będzie się utrzymywać na wysokim poziomie. Ma na to wpływ żywność, która zwykle drożeje o tej porze roku oraz wysokie ceny benzyny i oleju napędowego – czytamy na portalu Hotmoney.pl.

Wzrosną nie tylko koszty transportu – w lutym i marcu będzie to nawet o 8,1 i 6,5 proc. więcej w skali roku -  ale również ceny nośników energii i mediów. W lutym wyniosą one prawdopodobnie około 8,2 proc. rok do roku, a w marcu 8,3 proc. W następnych miesiącach dołoży się do tego wzrost cen gazu.

Jakby tego było mało, podrożeją również leki, wyroby tytoniowe oraz usługi hotelarskie i gastronomiczne. – Najgorzej będzie w sezonie letnim. Przyczyni się do tego również Euro 2012 – dodaje Dziennik Gazeta Prawna.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zmienić nasze dotychczasowe przyzwyczajenia zakupowe. Będziemy musieli wybierać tańsze produkty, czekać z poważniejszymi zakupami na wyprzedaże oraz odmawiać sobie niektórych przyjemności. Pytanie tylko, jak długo?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Z takim nazwiskiem kariery nie zrobisz!

Wielu z nas nigdy nie osiągnie sukcesu zawodowego z bardzo prozaicznej przyczyny - przez nazwisko. O co dokładnie chodzi? Czy Ciebie to dotyczy?

Co Polacy robią po pracy?

Jak wygląda wieczór statystycznego Kowalskiego? Czy leżenie przed telewizorem z puszką piwo wciąż jest na topie?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-15 22:50:34

Niech podniosą stawki zarobkowe i okej.. A nie wszystko idzie w górę, ale pan Tusk nie wie, jak to przeżyć za 1300 zł cały miesiąc w 3osobowej rodzinie. Opłacić wszystko i nic już nie zostaje na życie właściwie. I takich rodzin jest o wiele więcej niż takich Tusków i innych polityków, którzy mogą sobie na wszystko pozwolić, a my nie wiemy co do garnka włożyć i jak przeżyć do następnej wypłaty..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-15 10:00:58

Przez ACTA Tusk sobie bardzo nagrabił ;) więc jeśli zrobi kolejne kroki, aby to cholerstwo wprowadzić to prędzej zbierze się pół miliona (chyba) podpisów, żeby odwołać rząd PO. Szkoda, że dopiero po groźbie ocenzurowania internetu Polacy wyszli na ulicę, no ale lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję, że teraz więcej osób się zainteresuje polityką i będą myśleć bardziej racjonalnie, chociaż znam osoby, które mimo wszystko będą głosować na PO, co w ogóle mi się w głowie nie mieści. Chociaż są to osoby, którym do życia nie brakuje pieniędzy. Szkoda, że biedniejsi są skazani na śmierć głodową, albo przez brak leków, bo przecież refundacja teraz to jakaś kpina. Po wprowadzeniu ACTA będzie jeszcze lepiej, bo nie będzie tańszych zamienników. Studenci w naszym kraju też mają przesrane, bo nawet po dobrych kierunkach w większości muszą zasuwać na kasach w biedronce, bo nie mają gdzie pracować, a za coś żyć trzeba. Ludzie nie decydują się na dzieci, bo ich zwyczajnie nie stać. To wszystko dzięki naszemu wspaniałemu rządowi, dzięki podatkom, zadłużeniu i tym, że politycy w naszym kraju to łakome na kasę świnie. Podziękujmy PO z Tuskiem na czele. Mam nadzieję, że powstanie w końcu jakaś partia, która ogarnie nasz kraj i dzięki temu będziemy mogli żyć godnie a nie licząc każdy grosz. Rewolucja w naszym kraju by się przydała. A jak nie, to trzeba wyjeżdżać, żeby jakoś przeżyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 22:19:12

www.page.ostrowmaz24.pl/kod,faec63ea39e65fa9fc613233197a6a7e.html prosze o klikniecie;)zbieram pkt. w konkursie... z góry dziekuje;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 21:46:30

co za cioty, co za rząd, co za kraj ... wyjeba*ć tego tuska całe PO i reszte kretynów .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 21:12:10

ludzie głosujący na PO (lub Palikota= spisek z PO) maja problemy z postrzeganiem świata i analizą faktów, jakże mi przykro, że jest to większość naszego "społeczeństwa" ;|

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 17:52:37

oczywiście! jeszcze za chleb bd płacić może 20 zł bo kasiunia tusk nie ma w co się ubrać bo woli sobie kiecki kupować po 10 tyś ! niech jeszcze sobie pensje mega podniosą! po 600 000 premie,za nasze pieniądze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 19:51:38

Co za bezsensowny komentarz. Reszta tu jest w miarę na poziomie, ale ten to chyba od jakiejś frustratki, która nie umie odróżnić polityki od nie-polityki. Blog Kasi Tusk ma 100 000 wejść dziennie. Powiedzmy że dostaje 1 grosz z każde z nich od reklamodawców i to już jest jest 1000zł dziennie. Pomnóż przez 30 dni :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 17:07:25

PIS przynajmniej nie próbował wprwadzić komuny A tak w ogóle gratuluję tym co głowsowali na PO, płaćcie teraz i nie płaczcie, dobrze wiemy ze nast znowu na niego zagłosujecie, bo dacie się omamić mediom:) mi to nie przeszkadza bo mam kase, a przede wszystkim nigdy nie popierałam tej komunstycznej partii, mam czyste sumienie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 13:35:55

myślę że i tak już większość z nas wybiera produkty najtańsze na półkach.. więc jakie wybrać teraz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 12:03:16

co tu dużo mówić, ciężko jest komentować nas kraj bo w nim jest tylko coraz gorzej. wszystkie ceny rosną, rosną podatki a przez to nasze wypłaty też są bardziej opodatkowane. coraz więcej ludzi chce uciekać z tego kraju bo nie idzie przeżyć z taką pensją z miesiąca na miesiąc, ja również na dzień dzisiejszy widzę tylko taką perspektywę . Jest to przykre ale w naszym kraju ciężko jest znaleźć partię na którą można głosować. Nie widzę szans na głosowanie ani na PO, PiS i Palikota. wszyscy to tylko złodzieje, którzy poprzez nasze większe podatki podnoszą ciągle sobie pensję oraz mają w planach wybudować sobie nowy budynek sejmy wartości kilkunastu milionów ponieważ te barany nie mieszczą się w swojej siedzibie . Brak słów na ten kraj najlepiej tylko uciekać albo żyć w wielkiej nędzy . dziękuję, oto moje zdanie .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 14:59:22

Mikke jest jedynym godnym reprezentantem - zna języki, potrafi się wypowiadać. Ma realny plan, nie obiecuje gruszek na wierzbie chce 'żeby było normalnie'. Ale dzieciaki i tak zagłosują na Palikota bo chciał ćpać w sejmie i robić show. A reszta na Tuska, bo nie jest niski.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-15 09:52:45

Mikke aka 'kobiety do garów'?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 11:31:18

polska inteligentna młodzież i tak zagłosuje na palikota, który przecież jest cool, bo krzyż chce sciągnac z sejmu. a palikot = po, bedzie tylko gorzej.proponuje glosowac na korwina mikke

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz