Historia Marzeny: „Dostałam dziwną propozycję pracy. Jutro muszę dać odpowiedź!”

20 Lipca 2017

„Zgodzić się?” – pyta Marzena.

oferta pracy

Bezrobocie w naszym kraju wynosi obecnie około 7%. Nie jest źle – pomyślą niektórzy. Zapewne ci, którzy pracę mają. Co jednak z osobami, które nie mogą znaleźć stałego zajęcia z porządnym wynagrodzeniem i pewną umową? Realia są takie, że większość firm preferuje zatrudniać pracowników na umowy śmieciowe. Zdarzają się też takie, które szukają darmowych stażystów, a po zakończeniu praktyki wręczają im stosowny papier i… wznawiają rekrutację na kolejną osobę od czarnej roboty. Zero kosztów, zero wydatków, a praktykanci i tak walą drzwiami i oknami.

Polecamy także: 22-latka żali się, że została wyrzucona z pracy za wulgarny strój. Sama sobie winna? (Zobacz i oceń!)

Marzena szukała pracy przez ostatnie pół roku. Stopniowo zmniejszała listę swoich oczekiwań, widząc, że o posadę na takich warunkach, jakich początkowo sobie życzyła, wcale nie jest łatwo. „Przestałam w końcu żądać umowy o pracę i premii za dobre wyniki. Uznałam też, że zadowolę się mniejszą pensją. Doszłam do wniosku, że muszę znaleźć jakąkolwiek pracę, a o lepsze warunki zacznę się starać, jak już się gdzieś zakotwiczę” – napisała w swoim mailu.

„Ostatnio byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej małej firmie. W ogłoszeniu napisali, że szukają doświadczonej asystentki, która biegle mówi po angielsku i ma miłe usposobienie. Wysłałam tam CV i następnego dnia zaprosili mnie na rozmowę”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-20 22:11:51

4K brutto za pełną dyspozycyjność to niewiele. Więc ja bym się w tej ofercie nie doszukiwała drugiego dna. Jeśli się okaże, że facet ma jakieś 'zamiary' to rzucisz to i tyle. Nie ma co panikować, - chyba, że szkoda ci czasu na taką robote, ale miesiąc, dwa, trzy można doświadczenie złapać skoro do tej ciężko bylo znaleźć coś co by odpowiadało Twoim oczekiwaniom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jsks
(Ocena: 5)
2017-07-20 22:09:36

Pracuje w agencji hr i śmiało możesz się zgodzić. To się nazywa personal asistant i tyle. Jak będzie trzeba będziesz musiała ku nawet skarpety kupować ale taki charakter tej pracy. Podstawa tylko słaba. W Warszawie na tego typu stanowisku płaci się Ok 8 - 10 brutto.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-20 20:20:42

Ja bym brała. Jeśli poszerzy zadania to odejdź proste

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-20 16:23:01

Spotkania z klientami późnym wieczorem i wyjazdy ,,służbowe,,?! To podejrzane tak jak mówisz i zalatuje mi to trochę prostytucją.... Może on cie chce wywieźć do domu publicznego i była niewolnicą, bądź czujna i nie daj się wpuścić w maliny, bo będziesz tego żałować. Ja bym na twoim miejscu jednak odmówiła bo za bardzo to podejrzane. Naoglądałam się i naczytałam się rożnych reportaży na ten temat które się tak kończyły więc ja bym dmuchała na zimne i nie przyjmowała tej oferty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-20 14:38:10

Masz prawo mieć szczegółowo wytyczone na czym polegać będzie Twoja praca. Najlepiej w formie jakiejś umowy itd. A zaproponowanie ci czegoś takiego to przestępstwo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-20 08:29:38

Też miałam takie propozycje.Szukałam pracy jako sekreterka i odpisywali prosto z mostu,że do praca z układem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-20 07:48:53

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Może potrzebuje inteligentnej i atrakcyjnej asystentki która pomoże mu zdobyć kontrahentów, a może liczy na coś więcej. Jeśli będzie chciał seksu, możesz przecież odmówić i się zwolnić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-07-20 05:54:38

nie ufam starym capom, na pewno chce cie przeleciec a w domu zonka i troje dzieciakow

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-20 02:35:54

Wydaje mi się że on chce atrakcyjnej asystentki bo tak łatwiej załatwiać kontrakty-ale wydaje mi się że prędzej czy póżniej będzie chciał się z tobą przespać....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-20 12:48:59

Albo będziesz sypiac z klientami. Poza tym sprzedać cały swój czas za 4 tysiące...żenada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1