Zastanawiasz się, co chcesz robić w życiu? Oto kilka pomysłów na czasie

03 Listopada 2017

Nowoczesne zawody, o których warto pomyśleć. Można sporo zarobić!

nowoczesne zawody

Wedding planerka

Organizacja ślubu i wesela to duże wyzwanie dla narzeczonych, zwłaszcza, gdy każde z nich pracuje lub uczy się, i nie za bardzo ma głowę do porównywanie ofert różnych lokali, wyboru pojazdu ślubnego czy dekoracji sali weselnej. Nic dziwnego, że coraz więcej młodych par korzysta z usług konsultantek  ślubnych, zwanych z angielska wedding plannerkami, które biorą na siebie odpowiedzialność za załatwienie wszystkich mniej lub bardziej istotnych spraw związanych z tą uroczystością, od pomocy w wyborze sukni po logistykę związaną z transportem i zakwaterowaniem gości.

Jak zostać wedding planerką? Jeśli masz zmysł organizatorski, potrafisz współpracować z ludźmi i umiesz radzić sobie w sytuacjach stresowych warto na początku wziąć udział w jednym z licznych kursów szkolących konsultantki  ślubne, choć w tej profesji i tak najważniejsza jest praktyka i doświadczenie.

Zobacz także: W jakiej pracy przytyjesz najbardziej?

Groomerka

Brzmi trochę zagadkowo, ale za tą nazwą kryje się po prostu psia lub kocia fryzjerka, a bardziej precyzyjnie stylistka, ponieważ coraz więcej właścicieli czworonogów, zwłaszcza rasowych, oczekuje nie tylko rozczesania i strzyżenia swoich pupili, ale również farbowania, żelowania czy obcinania pazurków. Niekiedy trzeba też myć zwierzętom zęby lub usuwać insekty.

Popularna groomerka może naprawdę nieźle zarobić, jednak musi posiadać odpowiednie predyspozycje: zdolności manualne, wyczucie estetyki, opanowanie i cierpliwość. Powinna też kochać zwierzęta. Warto skończyć kurs kończący się przyznaniem honorowanego również za granicą certyfikatu MGC (Master Groomer Certificate).

Doradca ds. żywienia

Ten zawód już dziś cieszy się dużym powodzeniem, które będzie tylko rosło, ponieważ nasze społeczeństwo tyje na potęgę i przybywa osób marzących o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Doradca ds. żywienia najpierw dokonuje analizy klienta (na podstawie pomiaru ilości tkanki tłuszczowej i mięśni w organizmie czy informacji o stylu życia i upodobaniach kulinarnych), a następnie pomaga w przygotowaniu odpowiedniej diety oraz innych zaleceń, które pomogą w zredukowaniu masy ciała.

Jak zostać doradcą? Można ukończyć dietetykę na jednej z wyższych uczelni, choć do uzyskania odpowiednich uprawnień wystarczy też specjalistyczny kurs. Po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia można starać się o pracę w klubach fitness, ośrodkach SPA, sanatoriach, poradniach dietetycznych albo organizować prywatne konsultacje.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Nova Centrum Edukacyjne Kraków
(Ocena: 5)
2017-11-17 17:52:11

Masz 18-26 lat i potrzebujesz zniżek na przejazdy komunikacją miejską? Wole weekendy spędzasz w domu, bo bilety do kina lub teatru są za drogie? NOVA CENTRUM EDUKACYJNE ma dla Ciebie idealne rozwiązanie! Dzięki naszej szkole uzyskasz wiedzę, zdobędziesz nowe kwalifikacje oraz szanse na dobrze płatną pracę! Dodatkowo jako szkoła policealna zawodowa zapewniamy legitymację szkolną, dzięki której będziesz mógł/mogła korzystać ze wszystkich zniżek dla uczniów! NIE CZEKAJ, ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! O ZAPISIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. W swojej bogatej ofercie edukacyjnej posiadamy między innymi następujące kierunki: Asystent Kierownika Produkcji Filmowej, Technik weterynarii, Technik informatyk czy Technik usług kosmetycznych. Więcej informacji o kierunkach znajdziesz na naszej stronie internetowej. Dostępny jest również zapis online W razie wątpliwości czekamy na Ciebie codziennie w naszym sekretariacie ul. Szewska 14, I piętro, 31-009 Kraków lub pod numerem telefonu : 12 422 16 99, 12 431 11 83

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-03 00:59:52

" Praca trandsetterki polega na stworzeniu mody na konkretny produkt." - eeee? Czy tym nie zajmują się marketingowcy, lub specjaliści ds. reklamy? Co to za durne odłamy? Co to za dziwne nazwy, zawody dla przygłupich bab, Jezu....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-03 10:48:06

Dlaczego przyglupich? Nie obrażaj bez powodu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1