Nienawidzimy swoich koleżanek z pracy (szczególnie tych "nad nami") DLACZEGO?

17 Października 2011

Kobiety i mężczyźni z naszego kraju nie mają najlepszego zdania o koleżankach z pracy.

koleżanki z pracy

Chociaż wiadomo nie od dziś, że firmy funkcjonują lepiej, jeśli wśród personelu zachowana jest równowaga płci, to jednak ponad połowa Polaków wolałaby pracować wyłącznie w męskim gronie. Tak przynajmniej wynika z badania "Monitor Rynku Pracy", przeprowadzanego cyklicznie w 29 krajach Europy.

- Grupa polskich respondentów, którzy wolą pracować z mężczyznami, jest zdecydowanie większa niż tych, którym lepiej pracuje się z kobietami (odpowiednio 59 proc. i 39 proc.). Jest to najwyższy odsetek wśród badanych krajów – czytamy na portalu stooq.com. - Większość badanych (59 proc.) wolałaby mieć także szefa mężczyznę, co również stawia nas na pierwszym miejscu wśród ankietowanych państw. Pod kierownictwem mężczyzny woli pracować dwie trzecie kobiet.

To jednak nie wszystko, ponieważ ponad 40 proc. naszych rodaków uznało, że podczas rekrutacji pracodawcy chętniej wybierają mężczyzn, niż kobiety. - Wydawało się, że na rynku pracy panuje równouprawnienie, a jednak w opinii respondentów wcale tak nie jest – mówi Maura Merson z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Jak myślicie, z czego wynika taka dyskryminacja płciowa w miejscach pracy? Jako kobiety jesteśmy mniej wydajnymi pracownikami, czy może mamy trudniejszy do okiełznania charakter?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Fałszywe "PROMOCJE" w serwisach zakupów grupowych - można strasznie przepłacić!

Oferty kuszą, ale mogą być nieuczciwe!

6 błędów pierwszej pracy

Marzenie o karierze i pochwałach od szefa w pierwszej pracy mogą zakończyć się poważną wpadką. Sprawdź, czego nie powinnaś robić.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-02 11:16:27

RKjv4W ntlhcqczvbes

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-31 13:47:42

L8gpfs sgprszzuihuh

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-18 16:01:46

ja mam szefową kobietę i nie chciałabym pracować dla mężczyzny. Pomijając fakt, że od kobiety nie usłyszę seksistowskich żartów ( od poprzedniego szefa-mężczyzny słyszałam ich zanadto) , to moja szefowa nie robi kwaśnej miny, gdy mi dziecko zachoruje i muszę wziąć urlop chorobowy na dziecko. Oczywiście, są porządni szefowie-mężczyźni i słabe przełożone-kobiety, ale bazując na moich doświadczeniach wolę pracować dla i z tą samą płcią co ja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-18 14:22:34

Proste- kobiety sa dla siebie wredne i zazdrosne, jak ktos jestpiekny (tak jak ja) to ma przesrane w pracy. Tysiac razy lepiej jest miec szefa niz szefowa, baby w pracy, zwlaszcza te nad nami to podle biche!;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-17 19:28:58

pracodawcy nie lubia zatrudniac kobiet bo maja miekki tyłek i nie moga na nie odpowiednio wrzeszczec bo od razu do sądu i o molestowanie ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-17 10:20:32

Tytuł znów nieadekwatny do treści... To, że wolimy pracować z mężczyznami, jeszcze nie oznacza, że nienawidzimy kolezanek z pracy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-17 00:48:32

Przełożonych nienawidzą tylko ci, co są loser'ami i nie potrafią nic dać od siebie. Jak ktoś jest dobry w tym co robi, to nie ma powodu żeby nienawidzić, bo jest wartościowym i cenionym pracownikiem i żaden przełożony nie zaryzykuje z nim wojny, bo po prostu opłaca się mieć w zespole dobrego specjalistę. Jeśli jednak z jakichś powodów nie mogą się dogadać, to wartościowy pracownik zawsze może zabrać swoje zabawki i przenieść się do konkurencyjnej piaskownicy. Dlatego tak ważny jest rozwój osobisty, inwestowanie w siebie, swoją edukację i zdobywanie doświadczeń.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1