Nadwaga ogranicza karierę zawodową?

13 Kwietnia 2009

Otyłość, mimo że nie ogranicza zdolności intelektualnych, może zmniejszyć nasze szanse na zawodowy sukces.

Nadwaga ogranicza karierę zawodową?

Waga powyżej przeciętnej nie obniża zdolności intelektualnych, a co najwyżej fizyczne. Jednak z badań profesora Marka Roehlinga z Uniwersytetu Michigan, który specjalizuje się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, wynika, że istnieje zależność między tym, ile ważymy i jakie stanowisko zajmujemy. Ta korelacja dotyczy tylko kobiet.

Według niego, w przypadku pań dochodzi do dyskryminacji ze względu na wagę. Kobiet na wysokich stanowiskach jest zdecydowanie mniej niż wynosi ich odsetek w społeczeństwie:

"Wyniki wskazują, że otyłość ogranicza możliwości kariery dla obu płci, natomiast nadwaga na wysokich stanowiskach szkodzi tylko i wyłącznie kobietom, a w przypadku mężczyzn może okazać się wręcz korzystna" (tłumaczenie Dziennik.pl).

Okazuje się, że w przypadku panów na wysokich stanowiskach nadwaga jest nawet pożądaną cechą, u pań jednak - dyskwalifikującą.

Eksperci przebadali dyrektorów z listy Fortune 1000. Tylko 5 procent stanowiły osoby otyłe, podczas gdy w Stanach, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn jest ich ponad 35 procent. Jeśli chodzi o panów z brzuszkiem, takim atrybutem legitymuje się ponad połowa dyrektorów. Wśród mieszkańców USA ich odsetek stanowi 41 procent. U pań ta różnica wypada na ich niekorzyść - 29 procent w społeczeństwie w stosunku do kilkunastu procent na stanowiskach zarządzających.

Do obowiązujących stereotypów na temat mniejszych kompetencji kobiet na najwyższych stanowiskach dochodzą uprzedzenia względem ich wagi.

Zobacz także:

Sprawdź, czy masz prawidłową wagę

Otyłość dzieci to wina rodziców

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (175)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ania
(Ocena: 5)
2016-07-26 09:02:42

Często mamy problem z dietą przez problem z jelitami które nie pracyją tak jak powinny - siedzący tryb pracy nieregularne posiłki mega dużo stresu to codzienność. Ja znalazłam na to rozwiązanie codziennie piję colosanex i wszystko się zmieniło, czuję się lepiej mam więcej energii, dużo zalezy od nas samych. Ja mam do zrzucenia 20 kg i mam zamiar to zrobić do końca roku i koniec kropka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-04 15:04:00

[quote="Gosc"]wszystkim którzy chcą schudnąć gorąco polecam SERWIS ODCHUDZANIE.COM !!![/quote] a ja L 112 !! bez jojo tyle że jak ktoś chce szybko to niestety nie dla niego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-25 12:40:00

[quote="Gosc"]wszystkim którzy chcą schudnąć gorąco polecam SERWIS ODCHUDZANIE.COM !!![/quote] nie wierzyła bym we wszystko co tam jest napisane bo niektóre rzeczy to dobry sposób żeby nawabić się anemii albo uzyskać efekt jojo. Można sugerować się posiłkami które tam sugerują ale nie niektórymi idiotycznymi wskazówkami...aż mnie nosi jacy "dbający o zdrowie" ludzie to pisali... -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-23 19:36:00

wszystkim którzy chcą schudnąć gorąco polecam SERWIS ODCHUDZANIE.COM !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-18 23:30:00

No prawda jest taka, ze niestety w firmach, gdzie reprezentacyjne stanowiska maja pelnic kobiety wola przyjmowac atrakcyjne laski.. Aparycja i te sprawy w tej dziedzinie sa wazne.. ale tez nie zawsze idzie to w parze z rozumiem.. hehe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-18 22:34:00

cellulit

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-17 17:55:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] dlaczego KAŻDA gruba baba zwala to na chorobę albo geny? nie potraficie się przyznać, że jesteście leniwe. odpowiednia dieta + aktywność fizyczna=schudnięcie do odpowiedniej wagi. nie chodzi o to by być nadto szczupłym, tylko NORMALNYM. trochę tłuszczyku tu i tam nie zaszkodzi, ale to nie znaczy być wielorybem.[/quote] Masz racje,że większość pulchniejszych kobiet zrzuca całą winę na geny,ale zapewniam cię,że jest wiele osób,które są grubsza właśnie z powodów genetycznych.Ty pewnie jesteś szczupłą i ładną kobietą więc nie wiesz co to znaczy być "grubą świnią". To nie jest miłe uczucie być ciągle wyśmiewanym i gorzej traktowanym. [/quote] dlatego warto pracować nad sobą, dla wyglądu i ZDROWIA. wyśmiewanie jest skutkiem lenistwa.[/quote] Nie zawsze skutkiem lenistwa. Ja mam nadwagę i ciągle staram się z nią walczyć. Stosuje różne diety, chodzę nawet na specjalne ćwiczenia ,ale to mi nie pomaga i dalej jestem gruba.Więc zapewniam was,że na pewno wiele osób próbuje walczyć z nadwagą, aczkolwiek nie wszyscy, bo niektórzy sobie odpuszczają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-17 15:17:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] przeciez to wiadomo ze tak jest facetom sie nadwage wybacza a kobietom nie, jest ta presja zeby byc szczuplym i dlatego sie odchudzam, jednak zalezy mi na tym, by nie patrzono na mnie z niesmakiem i cale szczescie ze mam formoline ;)[/quote] nie, nie być szczupłym. być NORMALNYM. szczupłość to przesada w drugą stronę. [/quote] szczuply to nie znaczy chudy :) [/quote] ale na pewno chudszy od "normalnego"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-16 22:05:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] przeciez to wiadomo ze tak jest facetom sie nadwage wybacza a kobietom nie, jest ta presja zeby byc szczuplym i dlatego sie odchudzam, jednak zalezy mi na tym, by nie patrzono na mnie z niesmakiem i cale szczescie ze mam formoline ;)[/quote] nie, nie być szczupłym. być NORMALNYM. szczupłość to przesada w drugą stronę. [/quote] szczuply to nie znaczy chudy :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-16 17:36:00

[quote="Gosc"]przeciez to wiadomo ze tak jest facetom sie nadwage wybacza a kobietom nie, jest ta presja zeby byc szczuplym i dlatego sie odchudzam, jednak zalezy mi na tym, by nie patrzono na mnie z niesmakiem i cale szczescie ze mam formoline ;)[/quote] nie, nie być szczupłym. być NORMALNYM. szczupłość to przesada w drugą stronę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz