Polacy jednak nie przepijają 500+! Na co wydajemy pieniądze od państwa?

27 Września 2016

Sondaż pokazuje, że WSZYSCY rodzice mądrze inwestują środki z budżetu.

rodzina 500 plus

Program „Rodzina 500 plus” funkcjonuje już od pół roku. To chyba odpowiedni moment na pierwsze podsumowania tej niezwykle kosztownej inicjatywy. Wbrew obawom krytyków, miliardy złotych wcale nie zostały wyrzucone w błoto. Ani tym bardziej nie zostały przepite. Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Związku Banków Polskich wynika, że środki z budżetu wydajemy wyjątkowo rozsądnie. Przynajmniej, jeśli chodzi o oficjalne deklaracje rodziców.

Jak informuje serwis next.gazeta.pl, 500+ rzeczywiście przyczyniło się do poprawienia standardu życia polskich rodzin. Ankietowani twierdzą, że pieniądze wypłacane na dzieci inwestują najczęściej w ich edukację, zdrowie czy życie kulturalne. Nie alkohol i inne używki, nawet nie nowy samochód, ale zajęcia pozalekcyjne, wizyty u dentysty i w teatrze - tak podobno pożytkowane są miliardy z budżetu państwa.

Ciekawe, czy to samo wykazałyby urzędnicze kontrole… Wierzycie w wyniki tego badania?

Zobacz również: Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-27 22:34:08

Mamy 3 dzieci, od kwietnia pozwoliliśmy sobie na mały remont, kupiliśmy dzieciom rowerek, hulajnogę, huśtawkę ogrodową, najmłodsza dostała nowe łóżeczko i wózek spacerówkę. Dodatkowo stać nas było na gry edukacyjne i rodzinne planszowe, mapę świata interaktywną która uczy kontynentów i zwierząt, dla całej rodziny pralkę, dużo pochłonęła wyprawka ale spokojnie zostało jeszcze na nowe ubrania i buty. Reszta jest odłożona - jeszcze bardzo bardzo bym chciała zrobić prawo jazdy bo mam straszne problemy z dowozem dzieci do szkoły (ciągle musimy sie prosić ) ale za bardzo się boję :D Co do używek z mężem nie palimy w ogóle nie przepadamy za alkoholem :) Ogólnie podsumowując nie pamiętam żebym kiedykolwiek tak spokojnie przygotowywała wyprawkę do szkoły :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-28 22:14:44

Ty cos kupilas swoim dzieciom. Masz nawet nowa praleczke. Tylko dlaczego ja samotna matka z dzieckiem nie moge nic kupic za to synkowi? Bo nic nie dostaje. Ot, taka niesprawiedliwosc...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-28 22:27:10

Wiesz jak dla mnie to nawet tych pieniędzy jest za dużo, wiadomo że dzieci to wydatki ale mi z tej puli co m-c coś zostaje. Oczywiście ciesze sie ale też uważam że lepiej by było dać np po 300 zł ale wszystkim dzieciom. pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-27 15:37:43

Nie mam nic przeciwko, że państwo daje pieniądze na dzieci jednak prawda jest taka - tu niby dają a na gdzie indziej zabierają. Uważam, że zamiast tych pieniędzy powinni podwyższyć zarobki aby nawet za najniższą pensję można było godnie przeżyć miesiąc oraz co nieco odłożyć. Wtedy skorzystaliby i ludzie, którzy ciężko harują za marne grosze oraz dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-27 14:40:28

Zastanawiam sie ktory z rodzicow przyznalyby sie ze za ta kase kupil sobie nawet jedno piwo czy nowa wedke...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-27 13:45:04

Te pieniądze są potrzebme tylko oczywiście to jest chore, że państwo nawet odbiera w podatkach (ludziom pracującym), a daje wszystkim... lepiej by było, gdyby ludzie pracy dostawali, tyle ile starczałoby na godne przeżycie, a nie byli okradani w podatkach... bo każdy czlowiek, który podejmuje legalną pracę, niekoniecznie na wysokich stanowiskach, powinien móc godnie życ! A nie od 1 do 1... !! Wiem, jak te pieniądze pomogly np: moim sąsiadom, ale to bardzo smutne, ze oboje pracują i ciezko im utrzymać rodzinę :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-27 13:30:04

Jakie pieniądze państwa? Państwo nie dysponuje żadnymi pięniedzmi, to są pieniądze obywateli. Może kiedy ludzie to zrozumieją, to zmienią nastawienie do tego typu polityki....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-27 08:25:24

Są tu wymienione praktycznie wszystkie najważniejsze wydatki w rodzinie. już nie demonizujmy że większość rodziców wydaje te pieniądze na własne przyjemności. osobiście takich nie znam. normalne jest że dodatkowe pieniądze wydaje się na poprawienie bytu rodziny. czyli podstawowe zakupy, jakiś sprzęt rtv czy chociażby ten samochód. nic tu nie bylo napisane np o odkładaniu części świadczenia a wiem że z mojego otoczenia sporo rodzin tak robi. irytujące są komentarze w stylu że wszystkie pieniądze idą na patologię i na pewno są przepijane. ja nie znam takiego przypadku, chociaż nie twierdze że tak sie nie zdarza. ale jaki to jest odsetek? czy dzieci nie zasługują na życie w godnych warunkach? zwłaszcza ze często rodzice za ciężką pracę dostają naprawdę marne grosze. nie każdy ma predyspozycje do prowadzenia własnej firmy czy możliwość zostania dyrektorem w wielkim mieście. ale to nie znaczy że ludzie tacy nie pracują ciężko. oni też zasługują na godne życie bez zastanawiania się czy starczy do pierwszego. przyznaję że lepszym rozwiązaniem byłoby podniesienie pensji do poziomu pozwalającego przeżyć z jednej wypłaty. ale bądźmy realistami. na takie rozwiązanie pewnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać a ten program 500+ jest tu i teraz i wspiera rodziny już w tym momencie a nie za x lat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-27 09:11:30

Dokładnie. Zgadzam się z tym co napisałaś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1