Mężczyźni rezygnują z pracy, żeby ich partnerki robiły karierę!

06 Grudnia 2010

Prasują, piorą i gotują, podczas gdy kobiety osiągają w tym czasie zawodowe sukcesy. Równouprawnienie czy lenistwo?

Mężczyźni rezygnują z pracy, żeby ich partnerki robiły karierę!

Najnowsze badanie przeprowadzone przez Work Life pokazują, że ponad 60 procent mężczyzn jest w stanie porzucić swoje własne marzenia o karierze zawodowej aby tym sposobem pomóc swoim partnerkom.

Jak twierdzi thelocal.se – Aż jedna czwarta Szwedów nie ma nic przeciw byciu na utrzymaniu własnych żon.

Jednak z innych badań przeprowadzonych przez Manpower Sweden już niecałe 40 procent jest gotowych na taki gest. Tyle samo procent mężczyzn deklaruje, że jest w stanie całkowiecie porzucić obecnie stanowisko pracy, aby wspomóc swoją drugą połówkę. Dotyczy to jednak tych dojrzalszych panów, którzy ukończyli  40 rok życia.

W przypadku mężczyzn w wieku przedemerytalnym ten odsetek rośnie do 70 procent, a w przypadku kobiet spada do 10 procent – dodaje portal.

Zdaniem szefa Manpower jest to niezbity dowód na to jak z biegem lat zmienia się męska świadomość jeżeli chodzi o rynek pracy.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Pierwsza praca? Nie bój się wyzwań!

Sprawdź, jak się do niej przygotować i sprawić, że do miejsca pierwszej pracy będziesz chodzić z przyjemnością.

Jestem po studiach pracuję na kasie!

Są młodzi, wykształceni, skończyli wiele kursów. Wymarzyli sobie dochodowe prace, a pracują za kilkaset złotych miesięcznie. Jako kasjerzy, akwizytorzy albo stażyści.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-10 13:40:50

Zwróćcie uwagę, że tam jest mowa o szwedzkich panach, jaki polski mężczyzna by na to poszedł, jeden na sto, albo i mniej, w Polsce dalej mamy wryte do głów, że facet ma być twardy i po pracy musi tylko odpoczywać bo wielki pan się zmęczył, a kobieta delikatna umiejąca gotować sprzątać, zajmować się dziećmi i jeszcze pracować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-07 22:29:39

Co za idiotyczny tytuł :/ zajmowanie się domem to nie lenistwo!! To również praca! Kazdy wybiera w swoim życiu taką rolę jaka mu odpowiada!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-07 19:09:37

jestem kobieta i z checia bym po pracy do domu wracala wiedzac, ze mezus moj ulubiony obiadek ugotowaL (+ wyprasowal, pozmywal, zakupy zrobil;-, posprzatal itd) - powrot do domu kojarzylby mi sie z przyjemnoscia a nie ze zmeczeniem; to chyba tak czuja sie mezczyzni wlasnie: wolnosc i laba.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-07 19:08:38

jestem kobieta i z checia bym po pracy do domu wracala wiedzac, ze mezus moj ulubiony obiadek ugotowa (+ wyprasowal, pozmywal, zakupy zrobil;-, posprzatal itd)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-06 20:53:35

Zgadzam się z wypowiedziami. W tym przypadku mężczyźnie są dyskryminowani . Uważam że to dojrzałe i niewielu panów zgodziło by się na takie poswięcenie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-06 13:42:20

Jak kobieta siedzi w domu i się nim zajmuje, to jest walka o to, by była pstrzegana jako człowiek pracujący rownie ciężko co mężczyzna utrzymujący dom, jak mężczyzna zajmuje się domem, to jest to uważane za lenistwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-06 13:27:05

Popieram osobę wyżej - facet który zajmuje się domem nie musi być kojarzony z brakiem męskości, pewności siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1