Kryzys leczymy wódką

12 Marca 2009

Potrafimy oszczędzać światło i gaz, ale nie potrafimy sobie odmówić przyjemności w postaci alkoholu, czy papierosów.

Kryzys leczymy wódką

Polacy topią kryzysowe smutki w alkoholu, tak przynajmniej wynika z badań firmy Nielsen które opublikował „Puls Biznesu”. Z odpowiedzi na zadane pytania wynika, że jesteśmy gotowi oszczędzać na gazie i prądzie, potem ubraniach i jedzenie, najmniej z nas zrezygnuje z alkoholu i tytoniu.

Badania nie objęły jedynie Polski. W sumie przepytano obywateli 48 krajów. Ogólnoświatowe wyniki prezentują się bardzo podobnie do tych w naszym kraju. Najwięcej, bo 40 procent osób, zamierza oszczędzać nie kupując nowinek technicznych, 36 procent chce zastępować lepsze produkty jedzeniowe ich tańszymi odpowiednikami. W ramach cięć wstrzymamy się z wymianą sprzętów domowych i nie będziemy szaleć podczas wakacji. Najmniej jest zwolenników ograniczenia wydatków na alkohol i papierosy, odpowiednio 16 i 12 procent.

W trakcie badań przepytano tysiące konsumentów na temat ich planów oszczędnościowych podczas kryzysu. Te zachowania są zgodne z teorią ekonomii, według której w czasach bessy zastępujemy towary drogie drobnymi luksusami, pocieszenia szukając w używkach.

Joanna Martel

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (34)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-21 16:32:00

Polacy wiedza co dobre :P:P:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-16 13:02:00

prawda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-15 14:34:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] moj tata pije ja mam 9 lat i czasami mi daje piwko. Moja mama tez lubi piwo.[/quote] CO ?!?!?!?! :|[/quote] Co co??? jak się pieprzyć mogą to niech hleją i ćpają itp, co tylko im do głowy przyjdzie. buahaha[/quote] A ja mam 5 lat i piję wódkęz moim sąsiadem, który ma 35 lat, to wsumie nie jest mój sąsiad tylko chłopak, a tata się patrzy jak się całujemy!!![/quote] ta jasne bo uwierze.. i co masz 5 lat i umiesz wlaczyc kompa, wejsc na neta na papilota , znalezc taki news i podpisac?? taa jaasne .. ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-14 23:52:00

racja, ja jak mam kryzys to musze odreagowac :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-14 23:24:00

sranie w banie, jakby media nie nagłaśniały jakiegoś kryzysu to nikt by nawet tego nie dostrzegł:/ "eey ja mam 15 lat i nie wyobrazam sobie dnia bez piwka ......." -->a y sie idz lecz, zaczyna sie od przyjemności, potem przyzwyczajenie a potem hop wpadniesz w naóg jak śliwka w kompot i juz nie bedziesz umiała przestac. ja lubie sobie wypic ale z umiarem i nie za często

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-14 23:24:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] przeciez to prowokacje -.- [quote][b]Gosc[/b] moj tata pije ja mam 9 lat i czasami mi daje piwko. Moja mama tez lubi piwo.[/quote] CO ?!?!?!?! :|[/quote] Co co??? jak się pieprzyć mogą to niech hleją i ćpają itp, co tylko im do głowy przyjdzie. buahaha[/quote] A ja mam 5 lat i piję wódkęz moim sąsiadem, który ma 35 lat, to wsumie nie jest mój sąsiad tylko chłopak, a tata się patrzy jak się całujemy!!![/quote] ale jesteś żałosna. i jesteś taka mądra, że już umiesz pisać. pewnie też uprawiasz z nim seks, bo ty jesteś cool. nie wiem czy się płakać czy śmiać. ;/ [/quote] idz z tym do tv xD najlepiej do rozmow w toku o temacie co zrobic zeby stac sie latwą szma*tą[/quote] [/quote] Co za głupkowate wypowiedzi!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-14 23:22:00

[quote="Gosc"]eey ja mam 15 lat i nie wyobrazam sobie dnia bez piwka .......[/quote] TO niedługo będzie po tobie...znikniesz w alkoholowym amoku na cale zycie.Opamiętaj się poki czas!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-14 20:20:00

eey ja mam 15 lat i nie wyobrazam sobie dnia bez piwka .......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-14 18:18:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] przeciez to prowokacje -.- [quote][b]Gosc[/b] moj tata pije ja mam 9 lat i czasami mi daje piwko. Moja mama tez lubi piwo.[/quote] CO ?!?!?!?! :|[/quote] Co co??? jak się pieprzyć mogą to niech hleją i ćpają itp, co tylko im do głowy przyjdzie. buahaha[/quote] A ja mam 5 lat i piję wódkęz moim sąsiadem, który ma 35 lat, to wsumie nie jest mój sąsiad tylko chłopak, a tata się patrzy jak się całujemy!!![/quote] ale jesteś żałosna. i jesteś taka mądra, że już umiesz pisać. pewnie też uprawiasz z nim seks, bo ty jesteś cool. nie wiem czy się płakać czy śmiać. ;/ [/quote] idz z tym do tv xD najlepiej do rozmow w toku o temacie co zrobic zeby stac sie latwą szma*tą[/quote] [/quote] Nie wiem czy zauważyłyście, ale to była ironia ze strony tej "pięcioletniej dziewczyny" ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-14 15:55:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] przeciez to prowokacje -.- [quote][b]Gosc[/b] moj tata pije ja mam 9 lat i czasami mi daje piwko. Moja mama tez lubi piwo.[/quote] CO ?!?!?!?! :|[/quote] Co co??? jak się pieprzyć mogą to niech hleją i ćpają itp, co tylko im do głowy przyjdzie. buahaha[/quote] A ja mam 5 lat i piję wódkęz moim sąsiadem, który ma 35 lat, to wsumie nie jest mój sąsiad tylko chłopak, a tata się patrzy jak się całujemy!!![/quote] ale jesteś żałosna. i jesteś taka mądra, że już umiesz pisać. pewnie też uprawiasz z nim seks, bo ty jesteś cool. nie wiem czy się płakać czy śmiać. ;/ [/quote] idz z tym do tv xD najlepiej do rozmow w toku o temacie co zrobic zeby stac sie latwą szma*tą[/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz