Kobiety lepiej dbają o pieniądze

13 Stycznia 2009

Przyzwyczailiśmy się myśleć, że mężczyźni lepiej radzą sobie z pieniędzmi. Czasy się jednak zmieniają. Kobiety są coraz bardziej ambitne i coraz bardziej pragną być samodzielne oraz niezależne finansowo.

Kobiety lepiej dbają o pieniądze

Trzeba obalić mity oraz powiedzieć sobie jasno i wyraźnie: jesteśmy bardziej gospodarne od naszych mężczyzn. To my lepiej dbamy o domowy budżet. I nie są to puste słowa, bo tak wynika z najnowszych badań.

Aż 57% kobiet zarządza rodzinnym budżetem samodzielnie, podczas gdy takich mężczyzn jest zaledwie 7%. Mamy nadzieję, iż nie dzieje się tak dlatego, że panie po prostu siedzą w domu i nie pracują.

Niestety, według badań, nasza rola sprowadza się jedynie do rozporządzania, a nie zarządzania rodzinnym budżetem, czyli oględnie rzecz ujmując - w wydawaniu nie Mamy sobie równych, a w planowaniu wydatków radzimy sobie nieco gorzej.

Sporo z nas, bo aż 62%, w ogóle się nie przejmuje i nie zaprząta sobie głowy planowaniem domowych wydatków. Jedynie co czwarta myśli perspektywicznie, skrupulatnie rozdysponowując każdą złotówkę.

Aby zmienić ten stan rzeczy i zaplanować wydatki, warto sobie zakładać finansowe cele. Niech to będzie coś kosztownego, tak aby wymagało od nas większej ilości pieniędzy, większych wyrzeczeń i poświęceń, np. auto, wycieczka, sprzęt do nurkowania, remont mieszkania. Gdy sfinalizujemy „taką sprawę”, będzie to oznaczało, że podołałyśmy wyzwaniu radzenia sobie z domowymi wydatkami. I w przyszłości lepiej nam będzie szło planowanie.

Trzeba pamiętać, że zdolności w zarządzaniu można nabyć i są niezależne od płci. Wiadomo jednak, że finanse to duże ryzyko, warto więc w takich momentach postawić na drugą połówkę i rodzinny budżet planować oraz rozdysponowywać w duecie!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (31)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-03 15:22:06

Witam, jestem dziennikarką i szukam osób do programu telewizyjnego. Jesteś żoną i mąż oddaje Ci wszystkie pieniądze? Wydzielasz mu określoną sumę pieniędzy? Sprawdzasz rachunki? To Ty decydujesz o tym, na co On wydaje swoją pensję? Jeśli to kobieta u ciebie w rodzinie zarządza budżetem, opowiedz nam o tym! Może Twoja koleżanka jest w takiej sytuacji? Więcej informacji na maila: m.libich@tvn.pl Napisz – oddzwonimy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-26 18:24:00

Większość kobiet wydaje pieniądze w sposób niesamowicie łatwy. Ja natomiast znam umiar i zawsze przy zakupie nowej żeczy przemyślam swoją decyzje. Po każdych zakupach jestem bardzo zadowolona :) Żaden sprzedający nie "wciśnie" mi zbędnego produktu, mimo że mam dopiero 17 lat. Pozdrawiam serdecznie ;*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-15 21:27:00

Chcesz zarbiać? Wypełniaj ankiety, zapraszaj znajomych i zarabiaj na tym!!! http://badanie-rynku.net.pl/index.php?new=496f7968a89ba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-15 17:12:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Gosc porcelanowalala Karolina1989 hard_candy pieniądze rzecz nabyta, nie zastanawiam sie wydając każdego centa czy złotówkę bo najważniejsza w życiu jest?!... -ROZPUSTA.!! xDD Dokładnie. Jak dla mnie to są one po to by je wydawać też sie zgadzam ;p nie lubie oszczedzac, nigdy sobie tez przyjemnosci zwiazanych z zakupami nie odmawiam bo po co?? raz sie zyje :D no coż zazdroszczę beztroski dla mnie każda złotówka na wagę złota, niestety nie mogę pozwalać sobie na przyjemnosci takie jak jeden ciuch częściej niz 2-3 razy w roku;/[/quote] buuu nie wytrzymalabym bez zakupow- 2-3 razy w roku to zbyt rzadko, ale nie mam dzieci wiec moge sobie pozwolic. tzreba znac granice

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-15 17:09:00

[quote="Gosc"]byty powinny zajmować całą garderob cały hall pouciskane w pawlaczach no i cała piwnica a i tak nie ma co na siebie założyć....[/quote] nooo jak masz same buty:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-15 12:43:00

Ja jestem bez opanowania na wydawanie pieniedzy...KUPUJE BZDETY KTORE POZNIEJ LEŻA.Więc sądze ze faceci lepiej potrafią oszczedzac;) Facet to facet.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-14 13:26:00

zgadzam sie zarabialam wiecej niz maz pomimo mojei dysortografii...teraz siedze w domku z maluchem ale role sie odwruca juz za pare miesiecy...a jesli chodzi o wydawanie budretu...to bez kometarza:))))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-14 12:25:00

jestem mloda i ta sztuke mam opanowana;) nie wiem... chyba moja rodzina mnie tego nauczyla;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-14 09:15:00

A ja myślałam, że kobiety są beznadziejne w dysponowaniu pieniędzy. Bo ja jestem xD.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-14 00:30:00

papilot powiedz lepiej co z tym testowaniem kosmetyków??!!!!! mam tu konto już jakiś czas i jakoś nic takiego sie nie wydarzylo jak narazie :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz